VIDEO: Tramvaják pomohl ztracenému chlapci najít rodiče!

Tramvaják pomohl ztracenému chlapci najít rodiče

Tramvaják pomohl ztracenému chlapci najít rodiče

Řidič tramvaje v Praze viděl na zastávce osamělého chlapce. Rozhodl se mu pomoci i přes možný postih ze strany zaměstnavatele. Dopravní podnik hlavního města Prahy však chystá pro hrdinu finanční odměnu! O vánoční příběh se šťastným koncem se pan Josef podělil na sociální síti Twitter.

Řidič tramvaje i podrobně popsal celou situaci. Podle něj se chlapec na chvilku zakoukal na zastávce a rodiče mu odjeli pryč. Tramvaj zkusil chvilku sledovat, ale ta samozřejmě zmizela v dáli. „Když jsem viděl jeho zoufalý výraz, hned jsem u něj zastavil a zjišťoval, co se mu stalo, protože jsem si toho prve nevšiml. Celý ubrečený se mi snažil anglicky vylíčit, co ho postihlo. Hned mi to bylo jasný, naložil jsem ho a rychle spěchal do další zastávky, kde jsem čekal, že uvidím netrpělivé rodiče. Všechno dobře dopadlo a rodina se zase shledala v náručí.“ Rodiče na Malostranském náměstí pak několikrát děkovali panu Josefovi, jak je i slyšet na záběrech kamery z vozu.

Pan Josef dlouho zvažoval, jestli video z této akce zveřejní.

Dokonce vyzval své kolegy, jejichž dobré skutky se nikdy nedostaly na veřejnost, že jim s tím pomůže, aby zlepšil povědomí o řidičích v očích veřejnosti. „Prostě bych rád, aby i vaše dobré chování bylo vidět, nechci, aby to bylo jen o mně. Pak bych to mohl třeba pod názvem „Tramvajáci pomáhají lidem“ zveřejňovat na sociální síti Twitter, kde lidé uvidí, že jsme taky lidi a že to není o zlých tramvajácích.“

Lidé na sociálních sítích mu vyjadřují velkou podporu nejen za lidský přístup, ale také za perfektní angličtinu, se kterou s chlapcem komunikoval. Mnozí uznávají, že pro dobré jméno Dopravního podniku Praha udělal víc než drahé kampaně.

Oslovili jsme i jeho zaměstnavatele a vedení DPP žádné sankce ani trest pro hrdinu nechystá. Mluvčí podniku, Aneta Řehková, nám informaci potvrdila. Vedení podniku řidiči děkuje a chystá finanční odměnu.

Tagy: