CNN Prima News dobrý skutek

dobrý skutek

Výpis příspěvků ke štítku „dobrý skutek“

I malý dobrý skutek něco znamená. Indická dívka založila útulek pro stará zvířata

13. května 2020 12:45

Před téměř třemi lety se v indické vesnici Bandhwari rozhodla mladá žena Divya Parthasarathyová založit spolek Soucit s ocásky pro stará a zraněná zvířata. ,,Poskytujeme soucitný a trvalý domov těm, kteří potřebují péči, přístřeší a hlavně lásku,” uvedla Divya. Za tu dobu, co je útulek v provozu, zachránil přes dvě stě zvířat včetně psů, koček, koz a ptáků.

Pes zachránil život sousedce, která neměla pitbully právě v lásce aneb není bull jako bull

17. ledna 2020 00:00

Sílu pitbullího stigma zabijáka už asi pocítil každý majitel tohoto krásného plemene. Zdá se totiž, že existují jen dva extrémy - lidi, kteří pitbully brání a adorují, a ti, kteří je považují primárně za nebezpečné. Ideální balanc by byl, kdyby se majitelé těchto psů chovali natolik zodpovědně, že by druhou stranu přesvědčili ne o naprosté neškodnosti plemen, ale o tom, že si ho pořizují lidé, kteří si jeho sílu uvědomují. Proč to píšeme? Abyste věděli, že tohle není žádná pitbullí propaganda, ale příběh psa, který zachránil život někomu, pro koho nebyl zrovna žádným miláčkem.

Chcete jen to nejlepší? Adoptujte starého psa!

10. ledna 2020 00:00

Dotazy, co to máme za štěně, zatím venku stále tu a tam slýchám. Držka si kvetoucí šediny maskuje, takže o nich víme jen my, kdo ho známe a pamatujeme si, že obočí i bradu měl ještě před nedávnem uhlově černé. A že už má ten věk dvouciferný, si uvědomuju stále častěji.

Příběhy statečných: Kniha, která pomáhá. „Jeden člověk nemůže pomoci všem, může k tomu však inspirovat jiné," říká autorka

14. prosince 2019 17:05

Není to tak dávno, co jsme vás žádali o pomoc pro Ivu Volkovou, která vybírala pomocí veřejné sbírky peníze na vydání knihy „Příběhy statečných“. Kniha je ryze charitativní a vypráví příběhy těch, kterým Iva za svůj život už pomohla. Rukama jí prošlo 102 pejsků a každý příběh je jedinečný. 

BLOG: 30 let poté a jak to vidí zvířata?

22. listopadu 2019 01:00

Pod stále silným dojmem oslav 30letého výročí Listopadu 1989 bude tento blog pro jednou o něco osobnější. Vlastně o hodně. Svoboda a s ní se pojící zodpovědnost, které už 30 let máme, jsou totiž velkými výzvami i pro nás, kdo své životy sdílíme se zvířaty, a na to bychom neměli zapomínat.

Užovky v síti: Další položka na seznamu rizik pro volně žijící živočichy?

5. listopadu 2019 00:00

Dvě užovky obojkové a čtyři užovky hladké zachraňoval Luboš Vaněk ze Záchranné stanice na Huslíku, když uvízly v síti na náspu v Čachovicích. Ta se běžně používá u železničních i silničních staveb po celém Česku. „Ochranná vrstva měla zabránit sesuvu náspu. Místo toho se ale stala nebezpečnou překážkou pro řadu živočichů. Jsme velmi rádi, že se užovky podařilo včas vyprostit a budou se moci vrátit zpět do přírody,“ říká Vaněk.

BLOG: Spravedlivý hněv vs. skutečná pomoc: Kde jsou hranice zvířecích záchranářů?

21. října 2019 00:00

Utrpení zvířat je všude. Jsou toho plné sociální sítě. Alespoň ty moje. A proč? Protože jsem si řekla, že bych měla vědět o všem. A že před tím nesmím zavírat oči. Jenže co můžu dělat s tím, když vidím týrání zvířat v jiné zemi? Nebo dokonce na jiném světadílu? Můžu podepsat petici. Můžu to sdílet a zranit další lidi, o kterých vím, že mají dobré srdce, ale touhle cestou se jít nerozhodli. Můžu nadávat. Anebo začnu pomáhat tam, kde vím, že na to moje síly stačí.

Září s Laskavcem: „Kde je voda, tam je život.“ Lubor Křížek vrací vodu do krajiny

30. září 2019 00:00

„Všiml jsem si, že mi hladina vody ve studni za posledních pět let klesá,“ popisuje Lubor Křížek jeden z důvodů, proč se začal zabývat řešením, jak udržet vodu v krajině. Výsledkem je jedenáct nových tůní, které na svém pozemku vybudoval. Tím ale jeho práce nekončí. Své vědomosti a zkušenosti šíří dál. Jeho úsilí ocenil i Nadační fond Karla Janečka a Lubor Křížek se tak stal jedním z Laskavců.