VIDEO: V ulicích hlavního města Iowy se objevily klece s plačícími dětmi

V ulicích Des Moines v Iowě se objevily klece s plačícími dětmi (zdroj: CNN)

Ve městě Des Moines v Iowě se v pondělí večer objevilo několik klecí, ze kterých se ozýval dětský pláč. To obyvatele města pobouřilo, i když se nejednalo o živé děti, ale o přikryté figuríny. Šlo o počin nevládní organizace Raices, která poskytuje právní pomoc migrantům a bojuje za lidská práva.

Při příležitosti oficiálního zahájení primárek a volebního shromáždění v Iowě chtěli aktivisté upozornit na problematiku migrantů. Podle neziskové organizace Raices není na toto téma žádný z politiků intenzivně zaměřený. Tímto způsobem chtěli upozornit na hororové situace na hranicích USA a Mexika, které jsou často ignorovány.

Figuríny v klecích, které byly rozmístěny po celém městě, působily velmi reálně. Z izotermických přikrývek vyčuhovaly vlásky a dětské botičky. Pláč byl sice z nahrávky, ale byl opravdový. Patřil dětem zadrženým na hranicích.

Dvanáct klecí s nápisy #DontLookAway bylo rozmístěno na rušných místech města. Klece měly upoutat pozornost nejen politiků, ale i voličů. Nápis apeloval, aby lidé neodvraceli oči od hrůz, které se dějí na hranicích.

Nebylo to ale poprvé, kdy nevládní organizace rozmístila klece s "dětmi" na veřejných místech. V červenci minulého roku se stejné instalace objevily v New Yorku. Upozorňovaly na špatné zacházení s dětmi v zadržovacích střediscích.

Tagy: