VIDEO: Za nepořádek se platí! To poznal i muž, kterého strážníci museli spoutat

Znečišťování podchodu (Zdroj: PČR)

Převrácené popelnice a rozsypané odpadky zůstaly v noci na čtvrtek v podchodu pod hlavním nádražím v Brně poté, co tudy prošel mladý muž. Okolo se sice nikdo další nepohyboval, podezřelý mladík však doplatil na nepřetržitý dohled městské policie. Pracovníci u kamer nahráli, jak převrhl tři kovové odpadkové koše a pokračoval směrem k východu.

Důvod jeho chování nebyl úplně zřejmý. Chvíli předtím však mladík ve výskoku kopnul do dvou sloupů a při druhém kopu švihnul rukou tak prudce, že mu z ní vyletěla svačina na druhou stranu chodby. Sendvič potom zvedl a zkoumavě si ho prohlížel. Hloubání zakončil tím, že jídlem prudce mrštil o zem. O co více nepořádku za sebou zanechal, o to delší dobu musel strávit úklidem. Strážníci ho totiž našli na Dornychu a dovedli zpět do podchodu, kde ho nechali smetí posbírat a popelnice vrátit na původní místa.

Mladík však nevydržel až do konce úklidu a po několika minutách se začal vztekat a navzdory zákonným výzvám se snažil odejít. Situaci vystupňoval do té míry, že proti němu strážníci museli použít donucovací prostředky a spoutat ho. Kromě znečištění veřejného prostranství se tedy ve správním řízení bude zodpovídat i z neuposlechnutí výzvy úřední osoby.