Vypadnuté oko z důlku, zlomená čelist a poraněné tělo mláděte vačice. Někdo ho trefil golfovým míčkem, zvíře teď trpí

Zraněné mládě vačice (zdroj: CNN)

Téměř roční mládě vačice si zažilo své. Vačice jménem Scarlett má velkou ránu na krku, zlomenou čelist a nechybělo málo aby oslepla. Ocitla se na pokraji smrti. Prezidentka rezervace Rehab of Greenville to sdělila CNN. Nyní se pátrá po pachateli.

Vačice je ještě doslova miminko, které má „dětské“ zoubky a neváží ani jeden kilogram. Ujali se jí dobrovolníci z neziskové organizace Wildlife Rehab, která se o zraněná zvířata stará. „Všechna zranění nasvědčují tomu, že vačice byla zasažena golfovým míčkem,“ uvedla Wendy Watsonová, prezidentka Wildlife Rehab of Greenville.

Viník prozatím nebyl dopaden. Nezisková organizace incedent ohlásila ministerstvu přírodních zdrojů v Jižní Karolíně. Jenže podle CNN se bez důkazů - případných fotografií a videí - pachatel jen těžko dopátrá. Tiskový mluvčí ministerstva proto požádal o pomoc i veřejnost. Navíc dodal, že zasažení golfovým míčkem není stoprocentně ověřeno. „Nenašli jsme žádného svědka, nemůžeme tedy prozatím nic potvrdit,“ řekl.

Jenže podle Humane Society of United States vačici žádné jiné zvíře napadnout namohlo. Ta totiž v případě nebezpečí velice hlasitě syčí nebo hraje mrtvou. Málokdy na ně tedy predátor zaútočí. Navíc, zvířata v tomto areálu nejsou agresivní. Podle nich je tedy zasažení golfovým míčkem pravděpodobnější.

Na zotavení Scarlett se již vybralo v přepočtu kolem 180 tisíc korun. Pokud nějaké peníze zbydou, poputují na pomoc ostatním zvířatům, o která se Wildlife Rehab of Greenville také stará.

Scarlett se momentálně léčí a může pozřít pouze tekutou stravu. Dostává silné léky na bolest a antibiotika. I navzdory útoku je vačice k ošetřovatelům velice přátelská. „Často si všímáme toho, že zvířata vnímají, že se jim snažíme pomoci,“ uvedla prezidentka organizace. Navíc dodala, že pokud bude Scarlett ve špatném stavu, do volné přírody nebude znovu vypuštěna.

Tagy: