Žádné opisování! Studenti měli během vyučování na hlavách krabice

Velký rozruch vyvolala v Mexiku fotografie studentů s papírovými krabicemi na hlavách. Na školu, která podle některých médií tímto netradičním způsobem zabraňovala žákům v podvádění, se okamžitě snesla vlna kritiky. Škola se ale brání tím, že šlo pouze o výuku zábavnou formou.

Fotografie studentů, kteří mají během vyučování na hlavě krabici s otvorem na oči, kolovala po sociálních sítích od minulého týdne. Podle některých mexických médií se jednalo o zvláštní opatření, které mělo žákům zabránit v opisování. Na školu ve městě Tlaxcala se následně snesla vlna kritiky od rodičů.

„Odsuzujeme tento čin jako týrání, ponížení a psychické násilí na našich dětech,“ vyjádřili se podle deníku El Universal rodiče studentů.

Škola se ale brání, že v žádném případě nešlo o opatření proti podvádění při zkouškách, ale o „zábavnou aktivitu“. S touto formou výuky, která měla podle učitelů zatraktivnit vyučování a rozvinout u žáků psychomotorické schopnosti, prý studenti dobrovolně souhlasili. V prohlášení školy dále stojí, že instituce zcela respektuje lidská práva.

Podobný případ se před několika lety odehrál v thajském Bangkoku. Tamní univerzita Kasetsart vybavila studenty k písemné zkoušce „čepičkami“, které měly po obou stranách prázdné papíry formátu A4. Také v tomto případě se na školu snesla vlna kritiky. Vedení univerzity následně vysvětlilo, že se experiment uskutečnil na základě dohody se studenty, kteří se pak prý cítili během zkoušky uvolněnější.

Tagy: