CNN Prima News 3D tisk

3D tisk

Výpis příspěvků ke štítku „3D tisk“

Na Měsíci budete tisknout domy z prachu, říká český vesmírný architekt. Spolupracoval i s NASA

Roky se věnuje stavbám budoucnosti a nyní má na kontě i drobný raketoplán, který vynesl Lego panáčky do stratosféry. Vesmírný architekt Tomáš Rousek má pestrou a nevšední práci, v níž jím navrhované projekty mnohdy spatří světlo světa až za dlouhé roky – a často vypadají jinak než v původních návrzích. Při slavnostním otevření Lego Shopu v prostorech Alza Showroomu se Rousek rozpovídal nejen o české roli v kosmickém bádání, ale také o 3D tisku budov, které se dá využít i na Měsíci.

Španělé odhalili ilegální výrobnu zbraní z 3D tiskárny. Uvnitř byly nacistické symboly

Několik menších ručních zbraní, repliku útočné pušky, dva tasery, mačetu a řadu drobných součástí pro výrobu zbraní. To vše nalezli španělští policisté při razii v ilegální dílně na výrobu zbraní pomocí 3D tisku. V první odhalené výrobně tohoto typu navíc zadrželi plány na výrobu domácích výbušnin a rasistické texty. Informovala o tom podle agentury Reuters španělská policie.

3D tištěná budoucnost: Léky, hudební nástroje nebo pizza

Léky, čokoláda nebo náustek dechového hudebního nástroje - to vše je už nyní možné vytisknout na 3D tiskárně. Dosud se 3D tiskem zabývají převážně odborníci, nejnovější stolní tiskárny jsou ale uživatelsky natolik přístupné, že je po krátkém zaškolení dokáže ovládat takřka kdokoli. Za pár let už s nimi budou běžně umět zacházet i malé děti.