reklama

8 tipů na to, jak párovat vybrané jídlo s tím správným vínem

Mnozí se obávají, že je párování vína s jídlem nějaká věda, ale opak je pravdou. Párování vína a jídla není žádná složitá věc. Chuť vína a jídla by se měla vzájemně doplňovat, obohacovat, zjemňovat a vytvořit souhru spojenou s harmonií. Ten správný výběr dokáže posunout vaše smysly do úplně jiné dimenze.

reklama

Dnešní gastronomická nabídka nám otevírá dveře do všech koutů světa, fantazií, chutí, vůní a barev. Meze se v ničem nekladou. Párování jídla může být i zábava. My Vám představíme vína z naší biodynamické produkce, která můžete snoubit s vaším jídlem na talíři.

Jako předkrm můžete zvolit ústřice, které by skvěle doplnil sekt Pinot Noir 2017 Blanc de Noirs, zero brut. Pro milovníky studených předkrmů, jako jsou paštiky či měkké sýry, doporučujeme Muškát Ottonel 2018, polosuché víno.

Pokud máte na talíři lehké, svěží jídlo, které obsahuje málo tuků a není kořeněné (ryba, drůbež, bílé maso) kombinujte ho s Ryzlinkem rýnským 2018, suché víno.

Na talíři před vámi leží hutné jídlo a vy nevíte, jaké víno zvolit? Čím více tuků v jídle (prorostlé vepřové, pečená ryba, pokrmy s majonézou) tím více alkoholu a extraktu ve víně. Ideální bude Pinot Noir 2018 staré keře, suché víno s vyšším alkoholem. Pořádný steak z hovězího masa doplní Cabernet Cortis 2018, suché víno.

Pokud chcete vyzkoušet něco netradičního a máte rádi výzvy, tak vyzkoušejte Chardonnay 2018, které posune chuť hovězího o level výš.  Máte rádi kořeněná jídla, tak zvolte Svatovavřinecké 2018, suché víno. Víno tmavě červené barvy s vůní černých třešní, brusinek, povidel a koření. Toto víno doplní pokrmy z hovězí pečeně, steaky, skopové či zvěřinu.

Teplé letní dny lákají k posezení na terase a k osvěžení. Jak jinak se osvěžit než lahví růžového vína Regent rosé 2017. Toto víno si vychutnejte ve spojení s kousky melounu, jahod, malin, borůvek nebo brusinek. K růžovému vínu se hodí i lehké krůtí maso. K sladkému jídlu volte vyzrálejší sladké víno. Doufáme, že jsme probudili vaše chuťové buňky.

Dobrou chuť a na zdraví.

Tagy:
víno Kutná Hora Vinné sklepy Kutná hora
Nová pravidla pro nošení respirátorů. Lidé s potvrzením od lékaře už ho mít nemusí
Koronavirus

Nová pravidla pro nošení respirátorů. Lidé s potvrzením od lékaře už ho mít nemusí

Lidé, kteří nemohou ze zdravotních důvodů nosit respirátor, ho nebudou muset nosit. Musí mít ale potvrzení od lékaře. Schválila to v pátek vláda, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Úprava je součástí nového mimořádného opatření o nošení ochrany úst a nosu, které vláda schválila. Předchozí opatření tento týden zrušil Nejvyšší správní soud.

Proč stát neuznává protilátky? Kamarádi Vojtěcha by přišli o kšefty, míní Kaňkovský

Poslanec KDU-ČSL a lékař Vít Kaňkovský se pozastavuje nad tím, proč stát odmítá uznávat vysokou hladinu protilátek proti covidu jako průkaz bezinfekčnosti. Naznačil, že to může být kvůli kšeftům kamarádů ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), kteří vlastní laboratoře. Důkazy pro své tvrzení ale nemá. Vojtěch nařčení odmítl a označil ho za nesmysl. Slova Kaňkovského podle ministra souvisí s blížícími se volbami.

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

Cesta do Chorvatska byla utrpení. Klienti RegioJetu si stěžují na zápach a nepořádek

Zápach moči ve vagonech, nefungující klimatizace, netekoucí voda a mnohahodinové zpoždění vlaku. To jsou zkušenosti některých cestujících, kteří se na dovolenou vydali vlakem společnosti RegioJet do Chorvatska. Ta se hájí, že zpoždění nabírá kvůli výlukám na tratích v kombinaci s kontrolou dokladů a proticovidovými opatřeními. Přiznává, že vlaky pak nejsou dostatečně připravené na další cestu.

reklama

Domácí zpravodajství

Češi nechtějí číst slovensky a Slováci česky, festival MAČ to zkouší změnit

Z nosa mi kvapká hrdzavá krv. Ako ma šéf karhal. Ligotal sa čistotou. Rozumí Češi těmto větám z nejnovějšího románu slovenského spisovatele Laca Keraty? Starší generace snad ano, mladší spíš ne. „Češi dnes tvrdí, že neumí číst slovensky. Bohužel, ani mladší Slováci už nečtou česky,“ říká Petr Minařík, ředitel česko-slovenského Měsíce autorského čtení, který o víkendu vyvrcholí v Bratislavě, Brně a Ostravě.

Test na protilátky nic neřekne. Potřebujete odběr z kostní dřeně, tvrdí Flegr

Test na protilátky vám o imunitě proti covidu moc neřekne. Pokud chcete zjistit, zda jste proti nákaze imunní, musíte na odběry z kostní dřeně, uvedl na Twitteru evoluční biolog Jaroslav Flegr. Právě v kostní dřeni sídlí důležité paměťové B buňky, které zprostředkovávají dlouhodobou imunitu proti covidu. Podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka je ale nesmyslné takové vyšetření kvůli covidu podstupovat.

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

reklama