CNN Prima News adventní trhy

adventní trhy

Výpis příspěvků ke štítku „adventní trhy“

Adventní trhy ve Vídni 2023: Prastaré tradice, vánoční vesnička a další užitečné tipy

Vídeň patří mezi nejkrásnější města Evropy. Má za sebou bohatou historii a za jejími památkami se ročně vydávají miliony turistů. Zhruba od poloviny listopadu až do vánočních svátků se Vídeň rozzáří tisíci světýlek a celým městem se line vůně cukroví, skořice a svařeného vína. Hlavní město Rakouska má v adventním čase (a nejen tehdy) rozhodně co nabídnout. Kam se vydat na vánoční trhy?

Nejlepší adventní trhy v Evropě 2022: 17 tipů, kde nasát vánoční atmosféru

Nač být troškaři a chodit jen po tuzemských vánočních trzích, když se můžete vydat za hranice České republiky? Kde nejlépe načerpáte vánoční atmosféru? Jsou hezčí adventní trhy v Drážďanech, Paříži, nebo snad v Amsterdamu? Podívejte se na náš přehledný článek, kde najdete otevírací dobu vyhlášených evropských adventních trhů, co vás na nich čeká, jak se tam dostanete a jaká v místě panují covidová opatření.

Adventní trhy v Plzni: Ohňostroj, vyhlídkové kolo, 130 stánků a samozřejmě pivo

Širokým okolím oblíbené adventní trhy v Plzni se vracejí v celé své kráse. Kvůli koronaviru byly roce 2020 zrušeny a v roce 2021 byly otevřené jen čtyři dny. Město i stánkaři se proto těší na letošní sezonu. Kdy se vánoční trhy v Plzni konají, jaký vás na nich čeká doprovodný program a jaká tam panují covidová opatření, se dozvíte v našem přehledném článku.

Adventní trhy v Bratislavě 2022: Halušky, bruslení a Vánoční les

Za pohádkovými vánočními trhy se nemusíte trmácet do států, kde potřebujete znát cizí řeč. Můžete se vydat na Slovensko a navštívit bratislavské adventní trhy. Ve stáncích si pochutnáte na svařeném víně i haluškách, můžete si půjčit brusle a zajezdit si na kluzišti nebo se pokochat procházkou Vánočním lesem. Kdy se v hlavním slovenském městě adventní trhy konají, jak se do Bratislavy dostanete a jaká tam právě panují covidová opatření, se dozvíte v našem přehledném článku.

Adventní trhy v Drážďanech 2022: Kdy se konají a co vás tam čeká?

Pokud přemýšlíte, kam se vydat na adventní trhy, ale ty české už vás omrzely, vyrazte do Drážďan. Toto německé město nemáme z České republiky daleko a jeho vánoční trhy vás určitě nadchnou. Čekají vás tam samé dobroty – například pravý bratwurst nebo vynikající svařené víno. A ochutnejte i typické drážďanské vánoční pečivo Striezel (česky štola), po níž je tento vánoční trh pojmenován. Jak se do Drážďan dostanete a jaká tam nyní platí opatření kvůli covidu? Vše najdete v našem přehledu.

Odporná krádež na trzích. Zloděj okradl handicapovanou prodavačku o celou tržbu

Liberečtí policisté vyšetřují jen těžko pochopitelnou krádež na adventních trzích. Zatím neznámý zloděj odcizil batoh handicapované prodavačce ve stánku s výrobky. Zmizela tržba za celý den i speciální čtečka kódů a tiskárna účtenek. Pro organizaci Tulipán, která dává práci desítkám handicapovaných lidí, je to velká rána. Lidé mohou sdružení pomoci tak, že pošlou libovolný finanční obnos na transparentní účet. Jeho číslo najdete níže v článku.