akcie

Výpis příspěvků ke štítku „akcie“

Kdo chce psa bít, hůl si najde, brání se Fiala kritice. Vysvětlil svá slova o akcionářích ČEZ

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. V pořadu Co na to premiér na CNN Prima NEWS to řekl předseda vlády Petr Fiala (ODS). Reagoval tak na kritiku spojenou s jeho nedávným výrokem o akcionářích společnosti ČEZ. Fiala ve studiu kromě jiného zdůraznil, že vláda ctí soukromý majetek i práva akcionářů. „Na druhé straně je naší povinností zajistit veřejnosti dostatek energie za přijatelné ceny,“ dodal.

Je jako Jakeš, čelí Fiala kritice. Výrok o majetcích minoritních akcionářů ČEZ spustil bouři

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) vyvolal bouři na sociálních sítích. Může za to jeho rozhovor pro web Czech Crunch, ve kterém označil menšinové akcionáře polostátní skupiny ČEZ za podnikatele se stamilionovými majetky. Podle něj se nejedná o drobné investory. S velmi nesouhlasnou reakcí se ozval například jeden z minoritních vlastníků energetické společnosti Michal Šnobr nebo exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Boeing se utápí v krizi: Mrtvý kritik, upadlé dveře i desítky zraněných cestujících

Výrobce letadel Boeing se topí v problémech. U jeho strojů se kupí nehody a závažné vady, které odnášejí především pasažéři, a to nejen u problematických letounů 737 MAX. Poslední incident se týká náhlého poklesu letu z Austrálie do Nového Zélandu, při kterém bylo zraněno až 50 pasažérů. Akciím společnosti nepomohla ani smrt whistleblowera Johna Barnetta, který firmu dlouhodobě kritizoval.

Pomerančový džus závratně zdražil. Může být ještě hůř, varují experti a vysvětlují důvody

Cena pomerančového džusu zákazníkům v obchodech bere dech. Litrová krabice je na pultech k dostání za 70 až 100 korun. Dříve přitom vyšla i o polovinu levněji. Důvodem je světový růst ceny pomerančového koncentrátu na burze. Začátkem letošního roku se jeho cena pohybovala nejvýše od roku 1966. Jaké jsou důvody zdražení a kde až se zastaví?

Spořicí účty přestávají být výhodné. Kam své peníze nasměrovat a jak investovat?

Překvapivě nízká inflace potěšila řadu lidí. Spotřebitelé se spořicími účty ale nejásají. Důvodem je menší růst spotřebitelských cen. Bankám se totiž při klesajících úrokových sazbách České národní banky nevyplatí držet vysoké úroky a při klesající inflaci je velmi rychle snižují. Přinášíme proto přehled nejvýhodnějších spořicích účtů a také tipy, kam své peníze můžete investovat.

Investice vás mohou zajistit na stáří, záruku v nich ale nehledejte, říká expert

Aktualizováno

Žijeme ve zvláštní době. Současný svět nabízí vymoženosti a díky nim i život, o jakém si naši předci sotva nechávali zdát. Abychom si ovšem mohli žít co nejlépe, je zapotřebí jednoho, totiž peněz. Jenže - kde je vzít a nekrást? Nad touto otázkou se pozastavuje nejeden Čech, v posledních letech navíc nejen řečnicky. Řešení nabízejí investice. Při troše snahy se i z úplného laika může v krátké době stát schopný investor, jen je třeba počítat s tím, že na výsledný zisk je třeba si počkat. V následujících řádcích vám přinášíme rozhovor s Vladimírem Holovkou, vedoucím obchodního oddělení pro ČR, Slovensko a Maďarsko ve společnosti XTB, podle něhož je investování nezbytné pro udržení soběstačnosti. A pokud patříte k těm, kdo se na poli investic teprve rozhlížejí, možná vám pomůže vydat se správným směrem.

Na stát se v důchodu spolehnout nelze, penzijko nestačí. Řešení nabízí DIP

Kdo se chce dočkat důstojného stáří, nemůže spoléhat pouze na stát. Na tom se shodují snad všichni ekonomičtí experti v Česku. Ti všem bez rozdílu radí začít s vlastním zajišťováním na důchod co nejdříve. Nestačí ovšem pouze si peníze odkládat stranou, nutností je dnes už také jejich další zhodnocování. V pořadu Co na to vaše peněženka to řekl výkonný ředitel investiční platformy Portu, Martin Luňáček. Řešení nabízí dip - dlouhodobý investiční produkt.

Do čeho investovat v roce 2024? Velmi atraktivní jsou státní dluhopisy, shodli se experti

Státní dluhopisy jsou stále atraktivní investicí, shodli se v pořadu Svět financí s Trinity bank na CNN Prima NEWS ředitelka investic pro Evropu u největší švýcarské pojišťovny Zurich Insurance Group Kamila Horáčková a ekonom Lukáš Kovanda. Vhodné je podle nich investovat také do akcií. Zároveň ale upozornili, že zde hrozí větší riziko. Podle Kovandy by tak do akcií měli investovat spíše mladší lidé.