Srážka autobusu s osobním autem v pražském Slivenci. Řidič utrpěl zranění, zasahují hasiči
akcie
Výpis příspěvků ke štítku „akcie“
Babiš bude přímo ovládat Agrofert, svěřenské fondy rozpustí. Nic mi nebrání držet akcie, tvrdí
Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) na doporučení správců souhlasil s rozpuštěním svěřenského fondu, kam dříve mimo jiné vložil koncern Agrofert. Nic mu nebrání, aby akcie držel, není to v rozporu s funkcí poslance, uvedl v pondělním vyjádření. Do vedení koncernu se Babiš nevrací, nebude podle svých slov ani v žádné manažerské funkci. Šéf poslanců ODS Marek Benda předpokládá, že rozpuštění svěřenského fondu znamená, že expremiér nepočítá s návratem do exekutivní funkce. Podle šéfky Sněmovny a TOP 09 Markéty Pekarové Adamové i předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka se nic nemění, protože Babiš ovládal Agrofert i přes svěřenský fond.
Buffetta v 94 letech poslouchá celý investiční svět. Kovanda v Byznysu popsal, jaké akcie má
Americký investor Warren Buffett je opravdovou ikonou investičního světa. Na burze se hodně řeší všechno, co Buffett nakupuje nebo prodává. Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank, proto v dalším díle pořadu Byznys popsal, co byznysmen drží ve svém fondu.
Investor Spier: Po zvolení Trumpa hrozí Evropě obchodní válka. Trhům ale může pomoci
Až k obchodní válce s Evropou může vést zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. V pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS to prohlásil profesionální hodnotový investor Guy Spier. Rizikem je podle něj Trumpův plán na zavedení cel na veškeré zboží z dovozu. Na druhou stranu však řekl, že může být pro Evropu tím, co potřebuje, a vysvětlil proč.
Byznys: Banky klientům rozšiřují nabídku investic. Proč ale vynechávají kryptoměny?
Stále více Čechů objevuje možnosti investic. Větší zhodnocení peněz nabízí řada bank, které lákají své klienty i na nejrůznější výhody. Jaké to jsou a proč se banky staví odtažitě ke kryptoměnám? O tom se mluvilo v pořadu Byznys, jehož hostem byl ekonomický redaktor webu CNN Prima NEWS Ladislav Šustr.
Investice do AI? Byl bych opatrný, miliardy mohou přijít vniveč, upozornil Kovanda
Žádný strom neroste do nebes, řekl v pořadu Svět financí s Trinity Bank ekonom Lukáš Kovanda na konto investování do technologických společností. Radil i opatrnost v případě koupě akcií firem vyvíjejících umělou inteligenci (AI). Ekonom Pavel Kohout zase popsal, jak mohou do vývoje trhu s akciemi zasáhnout prezidentské volby v USA.
Globální trhy táhne sedm amerických firem. Kovanda v Byznysu varoval před akciovou bublinou
Americké a tím pádem i globální trhy v současnosti prožívají anomálii, kdy indexy táhne vzhůru především sedmička firem. V oblibě je mají i noví a nezkušení investoři. Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank, ale v pořadu Byznys varoval před automatickým naskakováním na nějaký finanční trend.
KOMENTÁŘ: Filuta Stanjura zpackal i pokus o zamlžení rozpočtu
Premiér Fiala se svými družiníky poprvé za tři desetiletí projednával státní rozpočet v utajeném režimu. Důvody byly dva. Estetický, aby se prý předešlo údajnému ponižujícímu jednání ostatních správců resortů s ministrem financí o penězích. A účelný, aby prý vláda přišla už s hotovými, jasnými čísly, která předloží veřejnosti a Poslanecké sněmovně. Ani v jednom případě snaha úspěchem korunována nebyla.
Bitcoin, zlato nebo akcie? Experti poradili, do čeho vložit peníze a jak poskládat portfolio
Při pravidelných investicích dávají největší smysl akcie. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS se na tom shodli manažer investiční společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler a oblastní vedoucí společnosti OVB Jakub Sika. Smysl vidí ale také ve zlatu, které je sice na historickém maximu a tak není vhodná doba ke koupi, ale zároveň je poměrně dobrou pojistkou. Větší riziko pak podle nich představuje například bitcoin. Vložit do něj 20 procent portfolia je podle Siky šílenost.
Když udeří čtyři krize najednou. Proč trhy v létě decimuje střemhlavý pád a jak reagovat?
Světové trhy v posledních dnech potkal významný propad, do červených čísel padaly akcie, ale i kryptoměny. V jeden moment totiž na investory dolehly čtyři různé krize – strach z recese v USA, obava ze splasknutí AI bubliny, zhoršující se geopolitická situace a krize v Japonsku. Experti pro CNN radí, jak reagovat.
Co se stalo na burze? Mezi investory převládl strach nad chamtivostí. Hlavně žádnou paniku
Otřesy na světových burzách zamávaly s investicemi mnohých střadatelů. Během jednoho dne mohli někteří investoři vidět pokles až o desítky procent. Odborníci však uklidňují, že o žádnou krvavou lázeň nešlo. Co stojí za příčinami akciových poklesů a jak se na ně mohou začínající investoři nejlépe připravit?
Slabá Amerika, válka na obzoru a AI bublina. Trhy se hroutí a panikaří nejvíce od covidu
Globální trhy potkal v posledních dnech výrazný propad. Napětí na trhu je podle listu The New York Times srovnatelné se začátkem koronavirové pandemie. Mezi důvody současného pádu se řadí obavy z recese v USA, houstnoucí bezpečnostní situace na Blízkém východě a neefektivita firem zapojených v AI sektoru.
Trhy po Bidenově odstoupení obchází paranoia. Zhroucení akcií je zase blíže, ukazuje analýza
Po odstoupení Joea Bidena z prezidentské kampaně trhům akutní zhroucení nehrozí. Podle webu MarketWatch se ale na Wall Street zvyšuje napětí z dalšího vývoje. Index volatility sledující ukazatel S&P 500 je nejvyšší za poslední tři měsíce, trhy se tak připravují na potenciální ránu.