akcie

Výpis příspěvků ke štítku „akcie“

Musk mění plány. Rozprodal akcie za téměř čtyři miliardy dolarů, peníze potřebuje na Twitter

9. listopadu 2022 07:26

Americký miliardář Elon Musk prodal 19,5 milionu akcií výrobce elektromobilů Tesla za 3,95 miliardy dolarů (95,36 miliardy korun). Vyplývá to z údajů pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Ředitel automobilky Tesla tak od letošního dubna, kdy se stal největším akcionářem internetové společnosti Twitter, prodal akcie Tesly v hodnotě téměř 20 miliard dolarů, píše agentura Reuters. Účel posledního prodeje Musk neoznámil. Analytici ho očekávali, protože šéf Tesly potřebuje prostředky na akvizici Twitteru.

Vládní komunikační zmatek pálí lidem úspory. Řeči o zdanění oslabují hodnoty firem

20. října 2022 07:51

Vláda Petra Fialy (ODS) si nebezpečně zahrává s penězi lidí. Nejedná se jen o vysokou inflaci, která požírá lidem úspory. Kvůli nezvládnuté komunikaci velmi oslabují akcie firem, kterých se má týkat plánovaná daň z mimořádných zisků. Jen výrok o možném zdanění i pro letošní rok připravil společnost ČEZ o více než 17 miliard korun za jediný den.

Spoléhat se s důchody na stát rozhodně nelze. Začněte investovat co nejdřív, radí odborník

19. října 2022 22:31

Současný důchodový systém je neudržitelný. Proto je potřeba nespoléhat se pouze na stát a vytvořit si pro důstojný život v důchodu vlastní investiční portfolio, říká Roman Koděra, zástupce ředitele privátního bankovnictví J&T Banky. Chování české společnosti na finančních trzích se podle něj mezi generacemi liší. Zároveň konstatoval, že většina starších lidí se díky úsporám se současnou krizí vypořádat zvládne.

Další krize na obzoru? Akcie padají, úroky rostou a hypotéky v USA jsou nejdražší za 16 let

18. října 2022 06:02

Po covidové, energetické a inflační krizi svět možná stojí před další nepříjemností. Ocitá se až nebezpečně blízko situaci, která bezprostředně předcházela finanční krizi z let 2008 a 2009. Svědčí o tom několik indikátorů jako například vývoj akciových trhů, měnová politika centrálních bank a zdražování státního dluhu. Naposledy se přidaly hypotéky, které jsou ve Spojených státech nejdražší od roku 2006.

Knap zvažuje znovu kandidovat na šéfa České pošty. Jak bude podnik šetřit?

12. října 2022 21:48

V následujících letech se bude muset Česká pošta vyrovnat s řadou velkých výzev a zatím není jasné, zda se tak stane za vedení současného generálního ředitele Romana Knapa. Ten před blížícím se výběrovým řízením v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS uvedl, že zvažuje opětovnou kandidaturu. „Byla by to manažerská výzva,“ řekl. Prozradil také, jak podnik bojuje s vysokými cenami energií.

Pád akcií ČEZ a sílící kritika. Vládní návrh na windfall tax trhají odborníci i investoři

12. října 2022 08:35

Vládní návrh na zdanění nadměrných zisků některých společností nepřestává dráždit ekonomy a investory. I když se jedná pouze o základní parametry nové daně, tak již třetím dnem dochází k pádu akcií skupiny ČEZ. Obava také panuje z toho, že zdanění zisků nejdříve musí projít Poslaneckou sněmovnou, ve které se může situace postižených společností ještě zhoršit.

Elon Musk s Twitterem opět otočil. Společnost chce znovu koupit za bilion korun

4. října 2022 20:23

Americký miliardář Elon Musk navrhl, že koupí internetovou společnost Twitter za původně dohodnutou cenu 54,20 dolaru za akcii, která celý podnik ohodnocuje na 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč). Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Akcie Twitteru po zprávě prudce posílily a obchodování s nimi bylo přerušeno.

Babišův syn pod drobnohledem. Soud chce v kauze Čapí hnízdo přezkoumat jeho psychiku

26. září 2022 09:53

Soud v kauze Čapí hnízdo přibere znalce z oboru psychologie a psychiatrie ke zkoumání duševního stavu Andreje Babiše mladšího, syna obžalovaného předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Soudce Jan Šott vyhověl návrhu obhajoby. Posudek by měli znalci zpracovat do 30. listopadu. Kromě bývalého premiéra Babiše čelí obžalobě i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba obžalovaní vinu odmítají.

Ruský Gazprom měl v pololetí navzdory sankcím rekordní zisk. Vydělal zhruba bilion korun

30. srpna 2022 21:26

Ruský plynárenský gigant Gazprom v letošním prvním pololetí vydělal rekordní 2,5 bilionu rublů (zhruba bilion Kč). V úterý to podle agentury Reuters oznámila firma. Dodala, že její vedení doporučilo vyplacení průběžné dividendy. Za loňský rok Gazprom nevyplatil žádnou dividendu, jeho akcionáři tak roční dividendu nedostali poprvé od roku 1998.