reklama

akcie

Výpis příspěvků ke štítku „akcie“

Kolabující China Evergrande má převzít Hopson Development. Firma dluží 6,7 bilionu korun

4. října 2021 09:44

Podíl v krachujícím čínském developerovi China Evergrande se chystá převzít společnost Hopson Development. Za 51procentní podíl v její divizi správy majetku hodlá zaplatit více než 40 miliard hongkongských dolarů (asi 112 miliard korun), uvedl státní list Global Times. Zpráva přišla poté, co v pondělí obě firmy požádaly, aby bylo pozastaveno obchodování s jejich akciemi na hongkongské burze kvůli oznámení velké obchodní transakce.

Euforii střídá lítost a pláč. Lidé své peníze zhodnocují v emocích i opilosti a chybují

23. srpna 2021 06:48

Inflace drtí úspory domácností. Drobní střadatelé proto hledají způsoby, jak své peníze před zdražováním ochránit. A často se dopouštějí chyb. Až dvě třetiny investorů litují svého rozhodnutí v oblasti financí. Skoro dvě pětiny kvůli tomu dokonce špatně spí a každý třetí kupuje nebo prodává finanční aktiva, když je opilý. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Magnify Money.

Hry jsou elektronické drogy, řekla Čína. Děti mohou hrát jen 90 minut denně, akcie padají

6. srpna 2021 18:41

Čína si opět došlápla na herní průmysl. Státní deník označil internetové videohry za „elektronické drogy“, což způsobilo razantní pokles cen akcií čínských technologických společností Tencent a NetEase. V posledních letech vydala tamější vláda řadu opatření v rámci boje proti závislosti na hrách, zároveň tím omezuje vliv domácích technologických gigantů, kteří expandují čím dál více i do západních zemí.

K podpisům mě otec-diktátor vycvičil. Lidé za koblihy přehlíží zlo, říká Babiš ml.

29. července 2021 18:41

Před více než dvěma lety poprvé veřejně promluvil syn českého premiéra Andrej Babiš mladší. Znovu pak o sobě dal vědět po řádění tornáda na jižní Moravě. Muž, který veřejnost zaskočil informací, že ho jeho otec nechal unést na Krym, aby nemohl svědčit v kauze Čapí hnízdo, si nyní nebere servítky. Po negativních zkušenostech nechápe, jak jeho otci mohou lidé důvěřovat. Redakce požádala o reakci na výroky premiéra Babiše (ANO), doposud neodpověděl. Dlouhodobě tvrdí, že jeho syn je psychicky nemocný.

Vysoká inflace požírá lidem úspory. Jak zhodnotit peníze, když úroky v bance nestačí?

28. června 2021 05:59

Tempo růstu cen se v Česku drží nad dvěma procenty už od září 2017. Po většinu loňského roku se dokonce držela výše než tři procenta, což je nejvíce za posledních devět let. Naproti tomu úrokové sazby u naprosté většiny běžných spořicích produktů rychlé zdražování nekompenzují. Inflace tak Čechům požírá úspory. Jak z toho ven?

reklama