Živě
Sledujte přímý přenos posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

CNN Prima News Antonín Panenka

Antonín Panenka

Výpis příspěvků ke štítku „Antonín Panenka“

Výše důchodů je katastrofa. Fotbalové legendy nemají na léky, rozčílil se Antonín Panenka

Fotbalová legenda Antonín Panenka, který svým dloubákem z penaltového rozstřelu v roce 1976 zajistil národu titul mistrů Evropy, slaví 75. narozeniny. Pro CNN Prima NEWS promluvil nejen o tom, jak je prožije, ale i o nedůstojném stáří některých bývalých spoluhráčů z národního týmu. Jak uvedl, penzi mají tak nízkou, že jim nepokryje náklady ani na nezbytné léky.

Fotbalové legendy mají jasno: K nároďáku dejte Haška. A co trio disco-flamendrů a Euro?

Kdo by měl po rezignaci Jaroslava Šilhavého vést český fotbalový národní tým, který příští rok v létě čeká Mistrovství Evropy v Německu? Měl by Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Jan Kuchta, kteří se dva dny před rozhodujícím zápasem s Moldavském bavili na diskotéce, dostat druhou šanci? Na tyto otázky se redakce CNN Prima NEWS ptala fotbalových legend.

Panenka na MS: Bílek dloubáčkem krajana nepotěšil, Zidanovi vyšla drzost o fous

Buď budou lidově řečeno za blbce, nebo za hrdinu s pořádnou kuráží. Takový osud čeká na fotbalisty s nápadem napodobit jedinečný kop Antonína Panenky z finále evropského šampionátu 1976. V historii mistrovství světa takových odvážlivců mnoho nebylo. Kratičký seznam, který v roce 1990 načal zpackaným pokusem Michal Bílek, zatím uzavírá úspěšný Maročan Ašraf Hakimi.

Panenka, tučňák a polibek mámě. Jak Hakimi vyřadil rodné Španělsko, které odfláklo úkol

Chce to mít pořádnou kuráž, abyste při rozhodující penaltě vytasili nejslavnější způsob zakončení. Stejně, jako ji měl jeho vynálezce Antonín Panenka na evropském šampionátu v roce 1976, troufl si i Achraf Hakimi na mistrovství světa v Kataru. Dloubáčkem Maroku zařídil historický fotbalový úspěch, rodnému Španělsku blamáž.

Letos to cinkne. Známé osobnosti před mistrovstvím světa v hokeji favorizují Čechy

Přivezou čeští hokejisté po dlouhých letech čekání konečně medaili? Jako před každým mistrovstvím světa, i tentokrát jsou očekávání veliká. Kvůli válečné agresi na Ukrajině se navíc letos turnaje nezúčastní reprezentace Ruska, která by patřila k favoritům, a také Běloruska. Jak si podle osobností z kulturního i sportovního světa Češi povedou?