CNN Prima News Antonín Panenka

Antonín Panenka

Výpis příspěvků ke štítku „Antonín Panenka“

Panenka na MS: Bílek dloubáčkem krajana nepotěšil, Zidanovi vyšla drzost o fous

9. prosince 2022 06:59

Buď budou lidově řečeno za blbce, nebo za hrdinu s pořádnou kuráží. Takový osud čeká na fotbalisty s nápadem napodobit jedinečný kop Antonína Panenky z finále evropského šampionátu 1976. V historii mistrovství světa takových odvážlivců mnoho nebylo. Kratičký seznam, který v roce 1990 načal zpackaným pokusem Michal Bílek, zatím uzavírá úspěšný Maročan Ašraf Hakimi.

Panenka, tučňák a polibek mámě. Jak Hakimi vyřadil rodné Španělsko, které odfláklo úkol

7. prosince 2022 12:39

Chce to mít pořádnou kuráž, abyste při rozhodující penaltě vytasili nejslavnější způsob zakončení. Stejně, jako ji měl jeho vynálezce Antonín Panenka na evropském šampionátu v roce 1976, troufl si i Achraf Hakimi na mistrovství světa v Kataru. Dloubáčkem Maroku zařídil historický fotbalový úspěch, rodnému Španělsku blamáž.

Tragédie v rodině Antonína Panenky. Mistru Evropy zemřela dcera

14. listopadu 2022 08:04

Českou fotbalovou legendu potkala rodinná tragédie. Dcera Antonína Panenky v pátek dopoledne prohrála dlouhý souboj s rakovinou, informoval deník Blesk. Bývalý sportovec nesl nemoc Martiny, kterou na fotografiích po ikonickém mistrovství Evropy ještě jako malou holčičku nosil v náručí, velmi těžce.

Letos to cinkne. Známé osobnosti před mistrovstvím světa v hokeji favorizují Čechy

12. května 2022 18:01

Přivezou čeští hokejisté po dlouhých letech čekání konečně medaili? Jako před každým mistrovstvím světa, i tentokrát jsou očekávání veliká. Kvůli válečné agresi na Ukrajině se navíc letos turnaje nezúčastní reprezentace Ruska, která by patřila k favoritům, a také Běloruska. Jak si podle osobností z kulturního i sportovního světa Češi povedou?

Fenomén panenka. Dloubák opět ožil, samotného „vynálezce“ ve slávě drtí název kopu

28. dubna 2022 08:08

Slovo „panenka“ v úterý vyskakovalo na sociálních sítích ze všech stran. Za tento rozruch nemohla stejnojmenná česká fotbalová ikona, ale Karim Benzema. Útočník Realu Madrid ve vypjaté chvíli prvního semifinále Ligy mistrů proti Manchesteru City chladnokrevně vytasil při penaltě legendární zakončení, které slávou drtí i jeho vynálezce.

Sparta má jistou účast ve skupině Evropské ligy. Doma porazila Rapid Vídeň 2:0

28. července 2021 22:36

Fotbalisté Sparty zvítězili v domácí odvetě druhého předkola Ligy mistrů nad Rapidem Vídeň 2:0 a navzdory porážce 1:2 z úvodního utkání postoupili do třetího předkola milionářské soutěže, v němž se utkají s Monakem. Pražané si vyřazením rakouského vicemistra zajistili minimálně účast v základní skupině Evropské ligy.

Tondo zůstane nejlepším fotbalistou, s nímž jsem hrál, chválí Panenku bývalý spoluhráč

21. července 2021 11:43

Bylo to jako pohádka. Když jsem poprvé přišel do kabiny Rapidu, znal jsem všechny jenom z televize. Antonín Panenka pro mě zůstane nejlepším fotbalistou, se kterým jsem kdy hrál. Tak vzpomíná v rozhovoru pro CNN Prima NEWS na českou a československou legendu Gerald Willfurth, jeho bývalý spoluhráč z 80. let minulého století.