reklama
CNN Prima News apokalypsa

apokalypsa

Výpis příspěvků ke štítku „apokalypsa“

Síla tornáda: Do domu se zapíchly dveře od karavanu. Nikdo v okolí ho přitom nevlastní

25. června 2021 20:08

Tornádo v Moravské Nové Vsi ve čtvrtek večer podle místního starosty poničilo zhruba stovku domů. Lidé už od rána uklízejí spoušť, kterou živel v jejich domovech i na ulicích napáchal. Obrázek rozpadlých budov a převrácených aut je až apokalyptický. Silný vítr dokonce odnesl dveře od karavanu, které skončily zabodnuté ve fasádě jednoho z domů. Na místo se sjíždí desítky dobrovolníků z celé republiky s nabídkou pomoci.

Živoucí peklo, reaguje svět na záběry z jižní Moravy. Politici vyjadřují solidaritu

25. června 2021 17:16

Tři těžce zranění po ničivém tornádu jsou v rakouských nemocnicích. Tamní úřady totiž vyslaly na pomoc dva vrtulníky a přes 40 aut včetně záchranek. Stovka rakouských zdravotníků ošetřila přes třicet lidí. Byl to největší přeshraniční zásah, potvrdil mluvčí dolnorakouského Červeného kříže. Katastrofě na jižní Moravě se věnuje většina světových médií.

Běsnění tornáda z ptačí perspektivy. Záběry, ze kterých vás bude mrazit

25. června 2021 14:39

Polovina obce Hrušky na Břeclavsku je podle místostarosty Marka Babisze srovnaná se zemí, obcí prošlo tornádo. Ale ani další obce na jihu Moravy nebyly ušetřeny. Další tornádo, které se objevilo v průběhu pátku, značně poničilo obec Stebno u Kryr na Lounsku. Meteorologové potvrdili, že mělo sílu F3, kdy se rychlost větru pohybuje kolem 219 km/h, ale nevyloučili ani vyšší stupeň. Škody jsou v řádech desítek milionů korun.

Apokalyptické záběry z Bejrútu: Jak výbuch proměnil město v trosky

5. srpna 2020 21:17

V úterý odpoledne otřásly libanonským Bejrútem hlasité výbuchy, které byly slyšet až 20 km od hlavního města. Exploze údajně vyvolala otřesy o síle 3,5 stupně a byla citelná a slyšitelná až na Kypru vzdáleném od Libanonu více než 200 kilometrů. Většina bejrútského přístavu byla srovnána se zemí. Incident si vyžádal přes 100 mrtvých a téměř čtyři tisíce zraněných. Videa zachycují apokalyptické momenty libanonské metropole.

reklama