CNN Prima News apokalypsa

apokalypsa

Výpis příspěvků ke štítku „apokalypsa“

Rusové se chlubí záběry apokalypsy. Místo ukrajinského města zůstala jen „měsíční krajina“

Ruští tankisté zveřejnili záběry kompletně zdevastované Marjinky na východě Ukrajiny, zároveň se chlubili „apokalypsou“, kterou městu způsobili. „Nejsou moc odlišní od Islámského státu,“ reagoval na mrazivé fotografie a cynický přístup agresora vedoucí ukrajinské prezidentské kanceláře Andrij Jermak. Příspěvek okupantů dále označil za obraz „ruského světa“. Z města již koncem předchozího roku zmizel veškerý civilní život, stále jím však prochází fronta a boje pokračují.

Kyjevu hrozí apokalypsa jako z filmů, připustil Kličko. Vyzval k přípravám na evakuaci

Pokud bude pokračovat ruské ostřelování ukrajinské infrastruktury, pro Kyjev může nastat apokalyptický scénář. Uvedl to starosta města Vitalij Kličko v rozhovoru pro Reuters. Tamní obyvatele zároveň vyzval k přípravě na možnou evakuaci. Větší přerušení dodávek proudu a tepla by totiž mělo v zimě pro život v metropoli katastrofické důsledky.

Prohráváme, jaderná apokalypsa může nastat. Putinův ideolog nastínil tři scénáře vývoje války

Rusko začíná prohrávat, přiznal to Alexandr Dugin, blízký Putinův člověk, jehož dceru zabila minulý měsíc nastražená bomba v autě. V případě, že by Rusko mělo ve své útočné válce na Ukrajině utrpět porážku, vidí přední ruský ideolog jadernou apokalypsu jako pravděpodobný scénář. Rusko podle něj užití atomových zbraní seriózně zvažuje. Ve svém prohlášení také podpořil rozhodnutí šéfa Kremlu o částečné mobilizaci.

Zapomeňte na asteroid. Vědci bijí na poplach před sopečnou katastrofou, přípravy jsou nulové

Riziko masivního sopečného výbuchu je pro lidstvo daleko vyšší, než jsme se domnívali. Varují před ním odborníci z Cambridgeské univerzity. Svět se podle nich zbytečně připravuje na nepravděpodobné scénáře jako srážku Země s asteroidem. Na podstatně realističtější případ ničivé erupce jsme však „žalostně nedostatečně připraveni“. Vědci ve svém článku zmiňují i doporučení světovým lídrům.

Síla tornáda: Do domu se zapíchly dveře od karavanu. Nikdo v okolí ho přitom nevlastní

Tornádo v Moravské Nové Vsi ve čtvrtek večer podle místního starosty poničilo zhruba stovku domů. Lidé už od rána uklízejí spoušť, kterou živel v jejich domovech i na ulicích napáchal. Obrázek rozpadlých budov a převrácených aut je až apokalyptický. Silný vítr dokonce odnesl dveře od karavanu, které skončily zabodnuté ve fasádě jednoho z domů. Na místo se sjíždí desítky dobrovolníků z celé republiky s nabídkou pomoci.

Živoucí peklo, reaguje svět na záběry z jižní Moravy. Politici vyjadřují solidaritu

Tři těžce zranění po ničivém tornádu jsou v rakouských nemocnicích. Tamní úřady totiž vyslaly na pomoc dva vrtulníky a přes 40 aut včetně záchranek. Stovka rakouských zdravotníků ošetřila přes třicet lidí. Byl to největší přeshraniční zásah, potvrdil mluvčí dolnorakouského Červeného kříže. Katastrofě na jižní Moravě se věnuje většina světových médií.

Běsnění tornáda z ptačí perspektivy. Záběry, ze kterých vás bude mrazit

Polovina obce Hrušky na Břeclavsku je podle místostarosty Marka Babisze srovnaná se zemí, obcí prošlo tornádo. Ale ani další obce na jihu Moravy nebyly ušetřeny. Další tornádo, které se objevilo v průběhu pátku, značně poničilo obec Stebno u Kryr na Lounsku. Meteorologové potvrdili, že mělo sílu F3, kdy se rychlost větru pohybuje kolem 219 km/h, ale nevyloučili ani vyšší stupeň. Škody jsou v řádech desítek milionů korun.