CNN Prima News apokalypsa

apokalypsa

Výpis příspěvků ke štítku „apokalypsa“

Prohráváme, jaderná apokalypsa může nastat. Putinův ideolog nastínil tři scénáře vývoje války

23. září 2022 20:56

Rusko začíná prohrávat, přiznal to Alexandr Dugin, blízký Putinův člověk, jehož dceru zabila minulý měsíc nastražená bomba v autě. V případě, že by Rusko mělo ve své útočné válce na Ukrajině utrpět porážku, vidí přední ruský ideolog jadernou apokalypsu jako pravděpodobný scénář. Rusko podle něj užití atomových zbraní seriózně zvažuje. Ve svém prohlášení také podpořil rozhodnutí šéfa Kremlu o částečné mobilizaci.

Zapomeňte na asteroid. Vědci bijí na poplach před sopečnou katastrofou, přípravy jsou nulové

19. srpna 2022 00:09

Riziko masivního sopečného výbuchu je pro lidstvo daleko vyšší, než jsme se domnívali. Varují před ním odborníci z Cambridgeské univerzity. Svět se podle nich zbytečně připravuje na nepravděpodobné scénáře jako srážku Země s asteroidem. Na podstatně realističtější případ ničivé erupce jsme však „žalostně nedostatečně připraveni“. Vědci ve svém článku zmiňují i doporučení světovým lídrům.

Síla tornáda: Do domu se zapíchly dveře od karavanu. Nikdo v okolí ho přitom nevlastní

25. června 2021 20:08

Tornádo v Moravské Nové Vsi ve čtvrtek večer podle místního starosty poničilo zhruba stovku domů. Lidé už od rána uklízejí spoušť, kterou živel v jejich domovech i na ulicích napáchal. Obrázek rozpadlých budov a převrácených aut je až apokalyptický. Silný vítr dokonce odnesl dveře od karavanu, které skončily zabodnuté ve fasádě jednoho z domů. Na místo se sjíždí desítky dobrovolníků z celé republiky s nabídkou pomoci.

Živoucí peklo, reaguje svět na záběry z jižní Moravy. Politici vyjadřují solidaritu

25. června 2021 17:16

Tři těžce zranění po ničivém tornádu jsou v rakouských nemocnicích. Tamní úřady totiž vyslaly na pomoc dva vrtulníky a přes 40 aut včetně záchranek. Stovka rakouských zdravotníků ošetřila přes třicet lidí. Byl to největší přeshraniční zásah, potvrdil mluvčí dolnorakouského Červeného kříže. Katastrofě na jižní Moravě se věnuje většina světových médií.

Běsnění tornáda z ptačí perspektivy. Záběry, ze kterých vás bude mrazit

25. června 2021 14:39

Polovina obce Hrušky na Břeclavsku je podle místostarosty Marka Babisze srovnaná se zemí, obcí prošlo tornádo. Ale ani další obce na jihu Moravy nebyly ušetřeny. Další tornádo, které se objevilo v průběhu pátku, značně poničilo obec Stebno u Kryr na Lounsku. Meteorologové potvrdili, že mělo sílu F3, kdy se rychlost větru pohybuje kolem 219 km/h, ale nevyloučili ani vyšší stupeň. Škody jsou v řádech desítek milionů korun.

Apokalyptické záběry z Bejrútu: Jak výbuch proměnil město v trosky

5. srpna 2020 21:17

V úterý odpoledne otřásly libanonským Bejrútem hlasité výbuchy, které byly slyšet až 20 km od hlavního města. Exploze údajně vyvolala otřesy o síle 3,5 stupně a byla citelná a slyšitelná až na Kypru vzdáleném od Libanonu více než 200 kilometrů. Většina bejrútského přístavu byla srovnána se zemí. Incident si vyžádal přes 100 mrtvých a téměř čtyři tisíce zraněných. Videa zachycují apokalyptické momenty libanonské metropole.