CNN Prima News arcibiskup

arcibiskup

Výpis příspěvků ke štítku „arcibiskup“

Jak vypadá Ježíšek? A jak unese všechny dárky? Na dětské otázky odpovídá arcibiskup Graubner

Každý rodič malých dětí čelí o Vánocích otázkám, na které se těžko odpovídá. Jak vypadá Ježíšek? Proč ho nikdy nespatříme? Umí snad létat, když se ke stromečku dostává oknem? CNN Prima NEWS položila podobné dotazy jednomu z nejpovolanějších – pražskému arcibiskupovi Janu Graubnerovi. Primasu českému nedávno vyšla kniha nazvaná Jan Graubner: Bůh má smysl pro humor (aneb Rozhovory s Markem Šmídem). Ve svých odpovědích pro nejmenší prokazuje, že i on dokáže o vážných věcech mluvit s nadsázkou.

Karel III. otočil, prince Harryho na korunovaci chce. Zároveň chystá reakci na jeho knihu

I přes rozepře, které mezi královskou rodinou a princem Harrym panují, si král Karel III. přeje, aby se jeho mladší syn společně s manželkou Meghan zúčastnili jeho korunovace. Podle informací deníku Daily Mail britský panovník požádal arcibiskupa z Canterbury, aby zprostředkoval dohodu se Sussexy. Jisté obavy má mít ovšem princ William. Bojí se, že vévoda využije květnového obřadu k tomu, aby se zviditelnil a jejich otce tak připravil o pozornost.

Graubner se oficiálně stal pražským arcibiskupem. Mše se zúčastnili Fiala nebo Klaus

Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner po přečtení papežské buly při sobotní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity.

Duka: Netvrdím, že tu Číňani házeli biologické zbraně. Opatření trvají příliš dlouho

Podle kardinála a arcibiskupa pražského Dominika Duky trvají současná opatření příliš dlouho. Uvedl to v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Podle Duky si musíme přiznat, že období, v němž budou platit různá omezení, je dlouhodobé. „Vyčítáme vládě i médiím, že se příliš věnují číslům a někteří lidé jsou úzkostliví a bojí se. A to není správně. Stres a strach nás zbavují imunity,“ podotkl Duka.

Arcibiskup v Peru nalepil na lavice v katedrále fotografie obětí koronaviru

Ve chvíli, kdy začal svět sčítat oběti koronaviru po tisících, pro část veřejnosti se lidské utrpení změnilo na pouhou statistiku. To chtěl změnit peruánský arcibiskup Carlos Castillo, který oblepil lavice a sloupy v katedrále fotografiemi více než pěti tisíc lidí, kteří v zemi zemřeli na koronavirus. Během on-line mše následně zkritizoval chatrný zdravotnický systém.