CNN Prima News asistent

asistent

Výpis příspěvků ke štítku „asistent“

Od paralympiády Aničku dělí statisíce korun. Nechce se vzdát snu, klub ale nemá peníze

Ačkoliv je 25letá Anička Muziková s mozkovou obrnou závislá na mechanickém a elektrickém invalidním vozíku, miluje sport. Již jedenáctým rokem se věnuje atletice – hodu kuželkou a diskem, přičemž hrdě reprezentuje Českou republiku. Ve sbírce má několik cen z mezinárodních akcí, ráda by však zabojovala o tu ve sportu nejprestižnější: medaili z paralympijských her. Kromě talentu je však potřebná i finanční podpora, kterou Aničce reprezentace ani klub nemůže poskytnout. Proto žádá o pomoc veřejnost.

REPORTÁŽ: Vláda se stávce směje aneb Mezi rebely i stávkokazi z řad venkovských kantorů

S dětmi zrovna zkouší představení o legendárním zbojníku Jánošíkovi, pondělní protest učitelů ale bojkotuje. „S výplatou jsem spokojený, tak přece nebudu stávkovat,“ říká 51letý Lukáš Vlček, vychovatel ze školní družiny ve slezské Štítině. V ruce drží loutky a housle, zkouška tyátru záhy začíná. Kantoři ze Štítiny do pondělní stávky nepůjdou, o pár vesnic dál v Háji ve Slezsku se ale vyučovat nebude. „Za podpásovku od vlády považuji hlavně škrty, které omezují pracovní místa asistentů pedagogů,“ rozčiluje se ředitelka Sylva Ludvíková.

Krutý verdikt pro 12letého Alexe. Domácí výuka nebo dětský domov, vyslechla si matka

Alex a Saša jsou 12letá dvojčata, o něž se stará pouze jejich maminka Dita. Zatímco Saša je zdravá mladá slečna, Alex trpí ADHD třetího stupně, formou autismu a dyslexií. Návštěvy školy představují utrpení jak pro mladého chlapce, tak pro jeho spolužáky a učitele. Alex má vlastní chápání pravidel, nerozumí intonaci řeči ani slovním obratům či grimasám. Mnohdy své okolí napadá, ať už fyzicky, či slovně. Řešením by mohla být domácí výuka, na níž však maminka samoživitelka nemá dostatek financí. S prosbou o pomoc se tak obrátila na veřejnost. Doufá, že díky štědrosti druhých neskončí její milovaný syn v dětském domově.

Další královský naschvál? William vyznamenal pobočníka, který se ostře postavil Meghan

Pomyslnou dýku do zad vrazil svému bratru Harrymu princ William, když během středečního slavnostního ceremoniálu ve Windsoru předal vyznamenání za služby královské rodině Jasonu Knaufovi. Někdejší královský pobočník, jenž dříve pracoval nejen pro Williama a Kate, ale také pro Harryho a Meghan, byl jmenován poručíkem Královského viktoriánského řádu. Pikantní na celé situaci je, že to byl právě Knauf, jenž dříve obvinil Meghan ze šikany. Vévodkyni ze Sussexu označil za tyranku.

V ANO to vře. Babiš jede jen ego a kašle na nás, i když za něj nastavujeme krk, zní z hnutí

Mezi poslanci ANO a jejich asistenty panuje podle zdrojů CNN Prima NEWS frustrace pramenící jak z prezidentské porážky Andreje Babiše, tak ze skutečnosti, že šéf hnutí možná složí poslanecký mandát. „Nemít předsedu ve Sněmovně je trapné. Aspoň markeťáky nám mohl nechat, vždyť polovina poslanců od nás není ani vidět,“ říká jeden z nich pod příslibem anonymity. Babiš je prý neřízená střela a jde mu jen o vlastní ego.