reklama

Landovi za kampaň děkuji. Ať se antivaxeři naočkují tajně jako ti američtí, radí Kubek

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se v pořadu Co Čech, to politik! vyjádřil k fotomontážím, podle nichž lidé jako zpěvák Daniel Landa či bývalý poslanec Lubomír Volný změnili názor na očkování proti covidu. Kubek Landovi za jeho aktivity ironicky poděkoval.

reklama

Hitem sociálních sítí se v posledních dnech staly memy, na nichž známí zarytí odpůrci očkování proti covidu tvrdí, že na vakcinaci změnili názor a teď k ní naopak vybízí. Jde ale o satiru, která si má z lidí, jako je Daniel Landa či Lubomír Volný, udělat legraci.

„Já chtěl panu Landovi poděkovat za tuto kampaň, teď jste mi zkazil radost,“ řekl Milan Kubek moderátorovi CNN Prima NEWS poté, co připomněl, že jde svým způsobem o dezinformace.

„Každý, kdo se nechá naočkovat proti covidu, dělá dobrou věc. Doporučil bych příznivcům Daniela Landy, aby se podobně jako někteří zarytí antivaxeři v USA nechali tajně naočkovat a pak mohou dál demonstrovat, aspoň nikoho kolem sebe nebudou ohrožovat,“ doporučil Kubek. Zároveň také veřejnost vyzval, aby dodržovala protiepidemická opatření.

„Naším společným zájmem je, aby se epidemie dostala pod kontrolu a abychom mohli opět normálně žít. Čím víc opatření budeme porušovat, tím déle epidemie bude trvat. Někteří hospodští jsou sami proti sobě. Jestliže vláda není schopna chránit většinu občanů před menšinou, která ji ohrožuje, tak je něco špatně. Nové vládě budu držet palce,“ dodal.

Menšinou myslel právě skupiny často neočkovaných lidí, které protestují proti vládním opatřením, tedy i Landu či Volného. Oba se už k satirické očkovací kampani vyjádřily.

Landa: Satira mi nevadí

„Bohužel pro ty lidi, kteří dneska slaví, jako že to je vtipné, tak ta antikampaň je postavená na lži,“ řekl CNN Prima NEWS Volný. Sám přitom čelí trestnímu stíhání kvůli podezření z šíření poplašné zprávy v souvislosti s příspěvkem na sociální síti o léku ivermektin. V tehdejším příspěvku tvrdil, že se chystá spiknutí, jehož cílem je diskreditace léku prostřednictvím zabití pacientů.

Landa nejdřív na jeden ze satirických obrázků reagoval následovně: „Tyto a podobné lži jsou protiprávní jednání. Budeme to řešit,“ potom však své sdělení upravil na: „Tak jo, na tetanus, choleru, tyfus, meningoc. a žloutenku nejhoršího typu jsem očkovanej. Ale nejsem tečkovanej.“ Později na sociálních sítích Landa uvedl, že mu satira nijak nevadí.

„Vadí mi ale, když nějaký profil tvrdí, že je to pravda, protože se mnou právě mluvil. To už je lež a pomluva. Bránit se zatím nebudu, protože jde o falešné profily, jak jsme zjistili, ale pokud někdo konkrétní – a tak to zprvu vypadalo – bude lživě tvrdit, že se mnou právě hovořil, bránit se budu. Pomlouvat se nenechám, v tom je celá podstata,“ dodal.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění
Nehody

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění

Nehoda kamionu, dodávky a pěti osobních aut ve čtvrtek krátce před 7:00 uzavřela dálnici D52 za Pohořelicemi na Brněnsku ve směru na Brno, vyplývá z informací hasičů. Policisté dopravu odklánějí přes sjezd 23 na Pohořelice a Židlochovice, řekl mluvčí policistů David Chaloupka. Na místě jsou podle prvních informací dva zranění, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Německá zelená politika? Vládní speciály létají bez pasažérů. Šílenství, kritizuje poslanec

Německé ministerstvo obrany přiznalo, že vládní letka během třinácti měsíců mezi listopadem 2020 a koncem roku 2021 letěla 336krát mezi Bonnem a Berlínem bez cestujících. Jednalo se o cesty mezi bývalým hlavním městem a tím současným. Klíčové úřady sice už dávno přesídlily do Berlína, vládní speciály ale nadále sídlí nedaleko Bonnu. Německo se přitom snaží být lídrem v boji proti klimatické změně a v Evropě tvrdě prosazuje „zelenou“ politiku.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama