reklama
CNN Prima News dezinformace

dezinformace

Výpis příspěvků ke štítku „dezinformace“

Kladivo na dezinformátory? Slovensko chce za klamy o covidu trestat i vězením

3. prosince 2021 21:59

Slovensko bojuje s pandemií koronaviru o poznání hůře, než například Česko a státy směrem na západ. Velkým problémem je všudypřítomná dezinformační kampaň. Tu by nyní mohla vyřešit změna legislativy. Tamní ministerstvo spravedlnosti připravilo zákon, podle něhož by bylo možné za šíření dezinformací tvrdě trestat. Dokonce i několikaletým pobytem ve vězení.

Agresivita lidí stoupá, protože se bojí o život. Babiš chce vysvětlit fejky o očkování

3. prosince 2021 11:52

Agresivita lidí stoupá, protože se bojí o život kvůli očkování, prohlásil v pátek na tiskové konferenci premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Lidé podle něj věří „fejkům“ neboli falešným zprávám o vakcínách, které se šíří na sociálních sítích. S přednostou ARO/JIP z pražské vinohradské nemocnice Františkem Duškou chystají prezentaci, během níž je hodlají vyvrátit.

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

2. prosince 2021 19:48

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Očkování dětí ne, burcují lékaři. Žádají svobodnou diskusi

2. prosince 2021 17:13

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Téměř tisícovka českých lékařů podepsala petici proti povinnému plošnému očkování a vakcinaci dětí. Doktorům vadí, že kdokoliv s odlišným názorem okamžitě obdrží nálepku dezinformátora, a přejí si svobodnou diskuzi. Jak na to reagují další odborníci? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Jsem zlý na autory dezinformací. Ničí celé rodiny, říká primář covidária v Opavě

25. listopadu 2021 05:29

Primář infekčního oddělení Slezské nemocnice v Opavě Petr Kümpel (64) nesnáší autory antivakcinačních konspirací, kteří už na hřbitovy předčasně poslali obrovské množství lidí. A nesčetně rodin tak učinili nešťastnými. „Netuším, zda je vůbec hlodá svědomí,“ přemítá primář v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Covid podle něho může trápit lidstvo i deset let, vakcinaci však považuje za jeden z největších výdobytků moderní medicíny.

Kubek: Očkovací kampaň mají řídit ti, co vám prodají prací prášek, i když nemáte pračku

7. listopadu 2021 18:34

Lepší pozdě než nikdy, chválí prezident České lékařské komory Milan Kubek plán vlády spustit „brutální kampaň“ k očkování proti covidu. Ta by podle něj měla obsahovat pozitivní i negativní motivaci. „Pokud kampaň bude chytrá a připraví ji opravdoví marketingoví odborníci, tak by to mohlo fungovat,“ řekl Kubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Zbytečné utrpení. Budeme ztrácet nejbližší, mrtvých budou desetitisíce, varuje analytik

4. listopadu 2021 19:34

Skokový nárůst infekcí koronavirem i hospitalizací v nemocnicích může přinést černé scénáře. Hrozí, že v následujícím půlroce v České republice zemře na variantu delta+ až 15 tisíc lidí, napsal autor knihy Konec prokrastinace a influencer Petr Ludwig. Dodal, že dezinformace jsou mor horší než samotný covid, a vyzval lidi na sociálních sítích, aby se nechali očkovat.

Expertka: Lidé podléhají bludům, pak kamenují očkovací týmy. Neočkovaní se 100% nakazí

27. října 2021 08:08

Podle náměstkyně ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Martiny Koziar Vašákové jsou v Česku nadále lokality, které jsou minimálně proočkované. Důvodem je šíření dezinformací, které dospělo až tak daleko, že lidé házeli na mobilní očkovací tým v Moravskoslezském kraji kamení. „Je to smutné, ale jsou lokality, kde lidé podléhají dezinformacím a bludům, že je vakcína škodlivá,“ posteskla si v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama