Policisté pokračují v trestním řízení s bývalými poslanci Lubomírem Volným (Volný blok) a Miloslavem Roznerem (SPD). Ti ve sněmovních volbách místa v dolní komoře neobhájili, čímž přišli o imunitu. Informaci potvrdila ČT s odvoláním na mluvčího policejního prezidia Ondřeje Moravčíka.
Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Miloslava Roznera k trestnímu stíhání už v roce 2018, a to za výroky o romském táboře v Letech u Písku. Rozner ho označil za „neexistující pseudokoncentrák“. Exposlance však jeho kolegové tehdy odmítli vydat ke stíhání.
Do Sněmovny se nedostal známý „zabrušovač“ Rozner. Chce se věnovat kapele Argema
Ve Sněmovně už nezasedne jihočeský poslanec za SPD Miloslav Rozner, který sklidil výsměch za svůj výrok, že nechce do tématu „zabrušovat“, aby z něj zase nemusel „vybrušovat“. Kandidoval z druhého místa na kandidátce SPD v jižních Čechách, ale mandát neobhájil. Nyní se hodlá věnovat rodině a manažerské práci pro rockovou skupinu Argema, jež příští rok oslaví 40 let.
Imunitní výbor Roznerovo vydání plénu nedoporučil s ohledem na argumenty většiny členů, podle nichž při obdobných vyjádřeních poslanců v minulosti nebylo trestní stíhání zahájeno. Rozner pak na plénu uvedl, že jeho vyjádření nemělo za cíl zpochybnit utrpení lidí v době nacistické okupace. Týkalo se podle něho vynaložení „obrovské a nepřiměřené“ částky na záměr vybudování památníku.
Stát v předminulém volebním období vykoupil vepřín v místě někdejšího tábora zhruba za 451 milionů korun. Vláda pak uvolnila 111 milionů na sanační a demoliční práce či na archeologický průzkum.
Rozner čelil několika trestním oznámením. Policie nejprve případ odložila. Dohledová státní zástupkyně ale vrátila věc k došetření obvodnímu státnímu zástupci a vyšetřovateli, protože s původním závěrem nesouhlasila.
Volný varoval před spiknutím
Lubomíra Volného policie podezírá z šíření poplašné zprávy v souvislosti s příspěvkem na sociální síti o léku ivermektin. O vydání ke stíhání požádala letos v květnu. Sněmovna o žádosti do voleb nerozhodla, byť mandátový a imunitní výbor v červnu jeho vydání ke stíhání doporučil. Volný tvrdil, že chce být vydán, aby „všechna pravdivá data o ivermektinu zazněla ve veřejném prostoru v průběhu obhajoby u soudu“.
S návrhy na zařazení policejní žádosti jako pevného bodu programu sněmovního pléna neuspěli ani poslanci Volného bloku. Podle kuloárových informací se většina zákonodárců obávala toho, že Volný by situaci využil k dlouhým projevům.
Volný propagoval ivermektin k léčbě nemoci COVID-19. V příspěvku tvrdil, že se chystá spiknutí, jehož cílem je diskreditace léku prostřednictvím zabití pacientů.