reklama

Babiš a Fiala na společné tiskové konferenci. Chtějí naočkovat milion lidí týdně

Ne neděláme si z vás legraci. Končící premiér Andrej Babiš a nový premiér Petr Fiala se spolu skutečně sejdou na společné tiskové konferenci. Ta se uskuteční v úterý dopoledne a za cíl bude mít jedinou věc. Přimět Čechy k očkování. Půjde tak o historicky první společný mediální výstup dvou téměř nesmiřitelných soupeřů.

reklama

„V úterý 30. listopadu v 10:30 hodin se ve Strakově akademii uskuteční tisková konference na podporu projektu Naočkujme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům, který organizuje iniciativa Lékaři pomáhají Česku,“ přišlo v pondělí večer novinářům do mailu.

Oba premiéři tak společně vystoupí ještě po boku Radka Mounajjeda z iniciativy Lékaři pomáhají Česku. Podle ní je možné zorganizovat podání milionu dávek během jednoho týdne. Iniciativa uvedla, že vakcín je dost a má i IT nástroje, které umožňují její plán splnit. „Víme, že lidé po posilující dávce díky vysoké imunitě v nemocnicích takřka nejsou. Pojďme snížit tlak na nemocnice tím, že je společně okamžitě naočkujeme,“ uvedli autoři její výzvy, mezi něž patří například ředitel Ústřední vojenské nemocnice Miroslav Zavoral či chirurg Pavel Pafko.

Babiš byl ještě v říjnu největší zlo

To, že by společně za očkování bojoval Fiala s Baišem na jedné tiskové konferenci, je doslova raritní moment. Hnutí ANO a ODS proti sobě vždy veřejně ostře vystupovaly a nenechaly na sobě nit suchou. Andrej Babiš byl také v rámci kampaně koalice Spolu ještě na začátku října symbolem toho největšího zla, kterému země v současné době čelí.

Do 28. listopadu bylo celkem podáno 13 372 609 dávek vakcín, ukončené očkování má 6 341 700 lidí, a podáno bylo 788 292 posilujících dávek. V Česku se očkuje od loňského prosince. V současné době má každý, kdo chtěl nebo mohl, dvě dávky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků
Koronavirus

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky
Počasí

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

Dušek: Přibývá až 100 tisíc nakažených denně. Vrchol přijde na přelomu ledna a února

V Česku aktuálně přibývá asi 100 tisíc nakažených denně, ač to nemusí vykazovat testy. Na základě dat to uvedl šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Čísla nejvíce narůstají v Praze a právě na vývoji v hlavním městě v následujících deseti dnech se podle Duška ukáže, jak se omikron promítne v nejzranitelnější populaci 65+.

Slavný francouzský herec zemřel při nehodě na lyžích. Zahrál si mladého Hannibala Lectera

Ve věku 37 let zemřel po nehodě na lyžích francouzský herec Gaspard Ulliel. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na informace od hercovy rodiny. Filmoví fanoušci si Ulliela mohou pamatovat například z „jehňátkovského“ prequelu Hannibal – Zrození, v němž ztvárnil mladého Hannibala Lectera. Před smrtí se stihl ujmout role záporné komiksové postavy Midnight Mana v chystaném seriálu Moon Knight.

reklama

Domácí zpravodajství

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama