reklama

Babiš mě překvapil. Ukázal se jako člověk, který nechce bojovat, tvrdí prezident

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) by podle Miloše Zemana byl dobrým kandidátem na příští hlavu státu. Prezident to uvedl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Přesto jej prý nepříjemně překvapil tím, že po sněmovních volbách odmítl přijmout pověření k sestavení vlády. Projevil se tak jako člověk, který nechce bojovat a předčasně rezignuje.

reklama

„Andrej Babiš mě překvapil. Já bych dostál svému slibu a jmenoval bych premiérem vítěze voleb, tedy právě jeho. On veřejně prohlásil, že to nereflektuje, tak jsem jmenoval toho, kdo byl druhý na pásce, tedy pana Fialu. Babiš bude dobrý kandidát na prezidenta, o tom nepochybuji. Na druhou stranu se ukázal jako člověk, který nechce bojovat a předčasně rezignoval,“ řekl.

Prezident mluvil také o tom, jak se chystá na svůj poslední rok v úřadě. Kvůli svému zdraví bude muset vynechat zahraniční cesty. „Náplň prezidenta je z 95 procent rutinní akce a zbytek práce jsou tyhle výjimečné situace jako jmenování vlády. Můj poslední rok voleb bude naplněn rutinní prací. Pan profesor Zaoral mi zakázal létání, takže se nepodívám do Izraele ani do Číny. Bude to z mého hlediska trochu nudný rok,“ sdělila hlava státu.

Zároveň se však těší na nadcházející prezidentské klání. O příštím prezidentovi se bude rozhodovat v lednu 2023. „Budu s potěšením sledovat, jestli ve volbách zvítězí nudný nebo provokativní kandidát,“ uvedl.

Je dobře, že Švejdar skončil

Veřejností v posledních dnech rezonovalo také rozhodnutí policejního prezidenta Jana Švejdara, který rezignoval na svou funkci. Zeman sdělil, že o tom hovořil s ministrem vnitra Vítem Rakušanem. Ze Švejdarova rozhodnutí má radost, kvůli jeho názoru na povinné očkování.

„My jsme o tom mluvili s tehdy ještě budoucím ministrem vnitra, neměl jsem proti tomu žádné námitky. Jestliže policejní prezident prohlásí, že v případě povinného očkování policistů by od policie odešlo 10 tisíc policistů, přestože neočkovaných je tam 7 tisíc lidí, tak za prvé neumí počítat a za druhé se dopouští šíření poplašené zprávy. Tento výrok v mých očích policejního prezidenta odepsal,“ řekl Zeman.

Tagy:
Andrej Babiš Miloš Zeman Vít Rakušan Partie Partie Terezie Tománkové Jan Švejdar

Hlavní zprávy

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik
360°

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Řidička se propadla v zamrzlé řece. Pak si dělala selfie na potápějícím se automobilu

Netradiční způsob zábavy si našla mladá Kanaďanka z Ontaria. Namísto nedělního sezení u televize se rozhodla se svým automobilem driftovat po zamrzlé řece Rideau. Dobrodružná jízda ale netrvala dlouho, jelikož žena vjela na tenký led a propadla se do vody. Hrozba smrti ani ztráta vozidla ji však nerozhodily. Vylezla na potápějící auto a začala si dělat selfie. Událost zachytila bezpečností kamera.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

reklama

Domácí zpravodajství

Nová vakcína na omikron nebude. Výrobci totiž nejsou blbí, tvrdí Flegr

Čím dál častěji se mezi odborníky mluví o tom, že by výrobci měli vytvořit nové vakcíny, které by lépe reagovaly na nové varianty koronaviru. Podle Jaroslava Flegra to ale není na místě, a to hned z několika důvodů. „Dosavadní vakcíny jsou zatraceně dobré a výrobci nejsou blbí. Dovedou si spočítat, že než by dovedli vakcíny do stádia výroby, bude dávno po omikronu,“ uvedl evoluční biolog ve svém prohlášení.

Video z nehody na D5: Auta se jen klouzala. Nejlepší bylo vyskákat, popsal řidič

Aktualizováno

Redakci CNN Prima NEWS se podařilo získat video z nehody 36 osobních a nákladních automobilů na dálnici D5 u Žebráku. Je na něm vidět, jak řidiči nemohli kvůli čerstvému sněhu na silnici kontrolovat své vozy a začali do sebe postupně najíždět. Šest lidí se zranilo, někteří z nich museli být transportováni vrtulníkem do Prahy. Provoz v obou pruzích byl obnoven až po 22. hodině.

reklama