bahno

Výpis příspěvků ke štítku „bahno“

Nekonečné kolony. Tisíce lidí uvázly na festivalu, celebrity se brodí bahnem k civilizaci

Tisíce účastníků festivalu Burning Man jsou stále uvězněny v nevadské poušti, kterou přívalový déšť proměnil v moře bahna. Jejich bezútěšnou situaci v nekončící koloně aut a obytných vozů, pokoušejících se opustit areál, zachytila stanice CNN na dronových záběrech. Prezidenta Joea Bidena o situaci informovali spolupracovníci, kabinet ji monitoruje. Problémy se nevyhnuly ani světoznámým celebritám. Například DJ Diplo se podle svých slov musel brodit několik hodin bahnem a stopovat.

Prudké lijáky spláchly festival Burning Man. Bahno uvěznilo tisíce lidí, jeden člověk zemřel

V tuhý boj se všudypřítomným bahnem se proměnil festival alternativní kultury Burning Man, v překladu Hořící muž, který se koná v poušti na severu amerického státu Nevada. Celou oblast zasáhly prudké deště, takže organizátoři dějiště akce uzavřeli. Následně vyzvali návštěvníky, aby svými vozy neodjížděli, dokud půda nevyschne. Během festivalu došlo k úmrtí jednoho z návštěvníků, informuje web BBC.

Jatka u Bachmutu: Každý náboj zachraňuje naše životy. Kyjev žádá o další pomoc

Neutuchající boje, ostřelování, rozbombardovaná krajina, zákopy, bahnitá půda, špína, krev a všude po zemi nespočet mrtvých těl. Střet ruské a ukrajinské armády u doněckého Bachmutu v posledních týdnech připomíná svým stylem i mírou brutality první světovou válku. V důsledku tvrdých bojů v této oblasti umírají denně desítky, možná stovky lidí. Ukrajinci z místa zveřejňují nové fotografie i videa. Kyjev požádal Západ o další podporu.

Poslední chvíle před smrtí v bahně: Vyděšená Eleonora volala otci, ten jí nedokázal pomoci

Sesuv půdy na italském ostrově Ischia má už osm obětí. Jako první našli záchranáři už v sobotu v obci Casamicciola tělo 31leté Eleonory Sirabellové. Ta měla těsně před smrtí volat o pomoc svému otci, který žil ve vedlejší vesnici a jenž se ji snažil po telefonu ulidnit. V domku Eleonora žila se svým partnerem, námořníkem Salvatorem Impagliazzem. Ten je stále mezi nezvěstnými.

Bahno, zničená krajina a hromada mrtvých. Boje u Bachmutu připomínají první světovou válku

Neutuchající boje, ostřelování, rozbombardovaná krajina, zákopy, bahnitá půda a všude po zemi nespočet mrtvých těl. Střet ruské a ukrajinské armády u doněckého Bachmutu je už dlouhé týdny velmi krvavý. Rusové nadále vynakládají až neuvěřitelné úsilí, aby dosáhli postupu na území centrálního Donbasu. Narážejí však na tvrdý odpor z ukrajinské strany. Zveřejněné fotografie v mnohém připomínají první světovou válku, tedy události a podmínky z doby před 100 lety.

Počet obětí sesuvu půdy na Ischii stoupl na sedm. Záchranáři našli těla dětí i novorozence

Počet potvrzených obětí sesuvu půdy na italském ostrově Ischia vystoupal na sedm. Mezi mrtvými, které v neděli záchranáři nalezli, jsou také dvě děti, novorozenec a starší žena, napsal list La Repubblica. Po dalších pohřešovaných, kterých podle agentury ANSA zbývá pět, se stále pátrá. Hledání bude pokračovat přes noc. ANSA dříve uvedla, že psi lokalizovali patrně osmou oběť, ta ale není oficiálně potvrzená.