bahno

Výpis příspěvků ke štítku „bahno“

Jatka u Bachmutu: Každý náboj zachraňuje naše životy. Kyjev žádá o další pomoc

1. prosince 2022 07:41

Neutuchající boje, ostřelování, rozbombardovaná krajina, zákopy, bahnitá půda, špína, krev a všude po zemi nespočet mrtvých těl. Střet ruské a ukrajinské armády u doněckého Bachmutu v posledních týdnech připomíná svým stylem i mírou brutality první světovou válku. V důsledku tvrdých bojů v této oblasti umírají denně desítky, možná stovky lidí. Ukrajinci z místa zveřejňují nové fotografie i videa. Kyjev požádal Západ o další podporu.

Poslední chvíle před smrtí v bahně: Vyděšená Eleonora volala otci, ten jí nedokázal pomoci

28. listopadu 2022 18:38

Sesuv půdy na italském ostrově Ischia má už osm obětí. Jako první našli záchranáři už v sobotu v obci Casamicciola tělo 31leté Eleonory Sirabellové. Ta měla těsně před smrtí volat o pomoc svému otci, který žil ve vedlejší vesnici a jenž se ji snažil po telefonu ulidnit. V domku Eleonora žila se svým partnerem, námořníkem Salvatorem Impagliazzem. Ten je stále mezi nezvěstnými.

Bahno, zničená krajina a hromada mrtvých. Boje u Bachmutu připomínají první světovou válku

28. listopadu 2022 05:38

Neutuchající boje, ostřelování, rozbombardovaná krajina, zákopy, bahnitá půda a všude po zemi nespočet mrtvých těl. Střet ruské a ukrajinské armády u doněckého Bachmutu je už dlouhé týdny velmi krvavý. Rusové nadále vynakládají až neuvěřitelné úsilí, aby dosáhli postupu na území centrálního Donbasu. Narážejí však na tvrdý odpor z ukrajinské strany. Zveřejněné fotografie v mnohém připomínají první světovou válku, tedy události a podmínky z doby před 100 lety.

Počet obětí sesuvu půdy na Ischii stoupl na sedm. Záchranáři našli těla dětí i novorozence

27. listopadu 2022 12:52

Počet potvrzených obětí sesuvu půdy na italském ostrově Ischia vystoupal na sedm. Mezi mrtvými, které v neděli záchranáři nalezli, jsou také dvě děti, novorozenec a starší žena, napsal list La Repubblica. Po dalších pohřešovaných, kterých podle agentury ANSA zbývá pět, se stále pátrá. Hledání bude pokračovat přes noc. ANSA dříve uvedla, že psi lokalizovali patrně osmou oběť, ta ale není oficiálně potvrzená.

Cestou z hospody uvízl v bahně a nemohl ven. Muže na Šumpersku spasili hasiči až nad ránem

7. října 2022 09:56

Sedmačtyřicetiletý muž se ve středu večer na Šumpersku ztratil cestou z restaurace. Nejprve se ho bezvýsledně pokoušela najít jeho partnerka, která po dvou hodinách pátrání zavolala hasiče. Podle ní uvázl v bahně a nemohl se dostat ven. Muže nakonec našli až po půlnoci. Právo o tom informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Okolí Vancouveru pustoší následky stoleté bouře. Vyhlášen byl stav nouze, pomáhá i armáda

18. listopadu 2021 09:07

Kanadská provincie Britská Kolumbie vyhlásila od středy stav nouze kvůli rozsáhlým záplavám, které postihly řadu měst a přinutily k evakuaci tisíce lidí. Smrtící bouře, jež se podle vědců objeví jednou za sto let, přerušila silniční a železniční spojení kolem Vancouveru. Kanadská centrální vláda povolala na pomoc do zasažených oblastí armádu. Povodně způsobené nebývale silnými dešti ze začátku týdne mají zatím jednu potvrzenou oběť, úřady však varují, že zemřelých bude pravděpodobně více. Nejméně čtyři lidé jsou dál pohřešováni.

Vrátilo se dítě z venku zablácené? Nepropadejte panice. Víme, jak skvrny odstranit

11. října 2021 14:00

Všichni ti, co mají malé děti nebo zvířecí mazlíčky, jistě moc dobře ví, co je to potýkat se se skvrnami od bláta. Bláto nejenže dělá velký nepořádek, ale rovněž dělá i skvrny, které se mohou jevit tak, že nejdou vyčistit. Ukážeme vám, že tomu tak být nemusí. Připravili jsme si pro vás totiž praktické návody na jejich čištění.