banky

Výpis příspěvků ke štítku „banky“

Stotisícová sankce za dřívější splacení hypotéky: Banky na ně nemají nárok, jak se bránit?

21. listopadu 2022 20:50

Pokud potřebujete splatit hypotéku dřív, než jste původně plánovali, připravte se, že některé banky si účtují sankce vysoce přesahující i sto tisíc korun. Experti radí, jak se bránit, protože podle nich na poplatky v takové výši nemají finanční domy nárok. Co a kdy si banka smí účtovat a jak se lze extrémní pokutě vyhnout?

Lidé chtějí mobil a nevidí, že je splátky budou bolet. Jak předejít dluhové pasti?

8. listopadu 2022 19:56

S blížícími se Vánoci Češi začínají řešit nákup dárků pro své nejbližší. Někteří lidé si na ně budou muset půjčit. Jedná se však o zásadní chybu, shoduje se prezident Asociace inkasních agentur Radek Laštovička a ředitel Nebankovního registru klientských informací Jiří Rajl. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS představili základní poučky, podle nichž by se lidé měli řídit.

Může se člověk obejít bez bank? Krypta na stopě fenoménu decentralizovaných financí

20. října 2022 12:22

Úvěry, hypotéky nebo spořicí účet – to všechno si člověk dost možná jednou vyřídí i bez banky. Alespoň v to doufají příznivci sektoru, pro který se vžil pojem decentralizované finance. Právě o nich bude řeč v dalším díle pořadu Krypta, kde k tématu hovořil Václav Holler, zakladatel společnosti Cryfin. Pořad Krypta můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Volný: Válečná daň je zamlžená, banky budou kličkovat. Nemusí to být problém, míní člen ODS

17. října 2022 08:03

Do debaty o dani z mimořádného zisku – které se také přezdívá daň válečná či windfall tax – se pustili poslanci Jan Volný (ANO) a Jiří Havránek (ODS). Opoziční zástupce tvrdí, že je daň zamlžená a nejen banky kvůli ní budou chtít kličkovat. Havránek však mínil, že ačkoliv nemá z přistoupení k dani radost, je nutné vládní opatření na pomoc lidem zaplatit.

Vládní návrh windfall tax je paskvil, míní Fialův poradce. Dle něj se banky zdanění vyhnou

11. října 2022 00:26

Vláda rozhodla, že od ledna uvalí na banky a další firmy takzvanou windfall tax, tedy daň z mimořádného zisku, a to ve výši 60 procent. Ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že daň je příliš vysoká a návrh označil za paskvil, který se během legislativního procesu může stát ještě větším paskvilem.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Ošizení pozůstalí? Banky je nemusí informovat o důležité věci

4. září 2022 18:19

Banky nemusí pozůstalé informovat o penězích na účtech zemřelého. Stejnou povinnost nemají ani pojišťovny v případě životní pojistky. Může tak dojít k tomu, že pozůstalí přijdou o statisíce až miliony korun. To a další aktuální reportáže z domova i zahraničí uvidíte v Hlavních zprávách, které začínají na Primě a CNN Prima NEWS v 18:55.

Slavné útěky: Vrah Winkelbauer spoutal stráž v lese. Prozradila ho pak vlastní paranoia

12. srpna 2022 07:33

Podvodnými úvěry získával od bank peníze. K vraždám ho dohnalo vydírání. Odsouzený dvojnásobný vrah Ladislav Winkelbauer ve vězení ale nezahálel. Za mřížemi věznice trávil čas studiem práv a cizích jazyků, dokonce vymýšlel na cele nové vynálezy jako třeba improvizovaný dálkový ovladač rádia. Také si ale dokázal obstarat klíč od pout a naplánovat odzbrojení dozorců. O několik měsíců později zase prokopal strop věznice.

Hypotéku si nyní raději neberte. Ekonom Kovanda nastínil, kdy budou půjčky levnější

18. července 2022 07:43

Průměrná úroková sazba u hypoték v červnu vzrostla na 5 % a zřejmě se bude ještě zvyšovat. Banky a spořitelny za stejné období poskytly na bydlení úvěry v objemu 19,3 miliardy korun. V meziročním srovnání jde o 65% propad. Podle ekonoma Lukáše Kovandy potrvá současná ekonomická krize zhruba dva roky. Následně hypotéky opět zlevní.

Jak získat zpět peníze za zrušený let? Pomůžou banky, musíte ale splnit tři podmínky

16. července 2022 05:11

Dostat zpátky peníze za odložený či zrušený let je mnohdy nadlidský úkol. Nespokojení cestovatelé nejčastěji narazí na nepřehledné reklamační formuláře, neochotný personál aerolinek či nekomunikující zákaznickou podporu. Situace, kdy selžou všechny pokusy získat peníze od leteckých společností, mohou překvapivě zachránit banky. Pokud zákazníci kupovali letenky platební kartou, pravděpodobně dostanou své finance zpátky, a to do měsíce. Je ale potřeba splnit několik podmínek.

S těmito bankovkami od července nezaplatíte. Co dělat, když je máte v peněžence?

1. července 2022 15:17

S koncem školního roku skončila platnost i některých českých bankovek. Od července tak nebude možné běžně platit s nominály 100, 200, 500, 1000 a 2000 korun, které byly vydávány v letech 1995 až 1999. Pokud někdo takové peníze stále drží, nemá důvod k panice. Fakticky je může vyměnit za platné po neomezenou dobu. Vyplývá to z tiskové zprávy České národní banky.