banky

Výpis příspěvků ke štítku „banky“

Bankovní identita PŘEHLEDNĚ: Vaše pravá digitální občanka. Na daně i přihlášky na střední

V praxi už třetím rokem slouží jako digitální občanka a měl by ji mít každý, kdo používá internetové bankovnictví. Přesto některé lidi její existence dodnes překvapuje. Řeč je o bankovní identitě, jejímž prostřednictvím se mohou nejen občané ČR přihlašovat do aplikací státní správy nebo od 1. února nově podávat přihlášky na přijímací zkoušky. Kolik lidí ji používá, k čemu dalšímu slouží a jak ji vytvořit? Na to vše odpovíme v přehledu redakce CNN Prima NEWS.

Lobbing bank vylučuji, řekl Kučera k pokutám za splácení hypoték. Dostálová tvrdila opak

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny a stínová ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová již dříve na sociální síti X zmínila obavu, zda návrh vlády na pokuty za předčasně splacenou hypotéku nemůže být jakousi úlitbou bankám za windfall tax. Proti tomu se ale v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ohradil člen sněmovního podvýboru pro energetiku a hospodářského výboru Michal Kučera (TOP 09).

Jak získat zpět peníze za zrušený let? Pomůžou banky, musíte ale splnit tři podmínky

Dostat zpátky peníze za odložený či zrušený let je mnohdy nadlidský úkol. Nespokojení cestovatelé nejčastěji narazí na nepřehledné reklamační formuláře, neochotný personál aerolinek či nekomunikující zákaznickou podporu. Situace, kdy selžou všechny pokusy získat peníze od leteckých společností, mohou překvapivě zachránit banky. Pokud zákazníci kupovali letenky platební kartou, pravděpodobně dostanou své finance zpátky, a to do měsíce. Je ale potřeba splnit několik podmínek.

Euro či dolar. Zájem Čechů o zahraniční měny roste, politice silné koruny příliš nevěří

Češi čím dál více věří cizím měnám. Zájem o účty v eurech či dolarech roste, otevírají si je nejen firmy, ale i domácnosti. Největší banka v zemi hlásí meziroční růsty kont v cizí měně o desítky procent. Růst potvrzují také data České národní banky (ČNB). A co na tento trend říkají experti? Podle nich jde bezpochyby o diverzifikaci možného rizika.

Lidé chtějí mobil a nevidí, že je splátky budou bolet. Jak předejít dluhové pasti?

S blížícími se Vánoci Češi začínají řešit nákup dárků pro své nejbližší. Někteří lidé si na ně budou muset půjčit. Jedná se však o zásadní chybu, shoduje se prezident Asociace inkasních agentur Radek Laštovička a ředitel Nebankovního registru klientských informací Jiří Rajl. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS představili základní poučky, podle nichž by se lidé měli řídit.