reklama

Běžte sbírat ho*na. Máte štěstí, že nemám samopal, křičel na brněnské strážníky opilec

Byl opilý, agresivní, sprostý a nebyla s ním rozumná řeč. Dvakrát během jediného dne ohrožoval alkoholem posilněný muž pracovníky sociálních služeb a přítomné klienty. Poté neváhal slovně napadnout i přivolané strážníky.

reklama

Muž byl nezvladatelný, urážel všechny kolem sebe, a dokonce jim i vyhrožoval. „Nesahej na mě, nebo tě vypleskám. Dostaneš přes pi*u, jdi ode mě,“ pokřikoval opilec na městské policisty.

S nadávkami nepřestal ani při čekání na sanitku záchytné služby. „Dokonce strážníkům vyhrožoval zabitím,“ uvedl mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

„Zabiju tě ty zkurv*synu, negramotnej zmr*de. Jsou to nuly, ať jdou sbírat hov*a a stříkačky. Máte štěstí, že nemám samopal,“ nadával strážcům zákona opilý muž. Trpělivost strážníků pak přetekla ve chvíli, kdy se agresor snažil z místa odejít. Skončil tak v poutech a zpovídat se bude z přestupku.

Opilec z Brna přitom není za poslední dobu jediný případ, který museli tamní strážci zákona řešit. Podobný incident se stal před pár týdny. „Zkurv*syne vymr*anej, vyje*aní fízlové jste. Já bych ti tak naložil na tu hubu vymr*anou,“ hulákal vandal, kterého strážníci přistihli ve chvíli, kdy ničil zrcátka u zaparkovaných aut a převracel a rozsypával popelnice v několika ulicích.

„Strážníci musí zůstat do poslední chvíle naprosto klidní a profesionální, nicméně sledujeme to, že v poslední době agresivita některých jedinců výrazně narůstá, a to i do osobních výhrůžek,“ vysvětlil Ghanem. Všichni by si podle strážníků měli uvědomit, že urážky a nadávky jim stejně nebudou nic platné. Naopak způsobit si mohou ještě větší potíže. Některé výhrůžky totiž mohou být v krajním případě brány i jako trestný čin.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka
Doprava

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Olympiáda v Pekingu jako svátek sportu? Dva měsíce před startem spíš symbol strachu

Do zahájení zimních olympijských her v Pekingu zbývají přesně dva měsíce. Místo toho, aby se mluvilo o tom, kdo bude bojovat o medaile, se řeší, zda vůbec sportovci, kteří se mají na hrách představit, přicestují. Odradit je mohou ještě přísnější covidová opatření než při hrách v Tokiu nebo znepokojivá situace kolem tenistky Pcheng Šuaj. Už před startem olympiády je tak její renomé značně pošramocené.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

reklama

Domácí zpravodajství

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

reklama