reklama

Byl povrchní. Pojmenoval problémy, ale nenaznačil řešení, pustil se Okamura do Fialy

Nový premiér mluvil klidně, ale jeho projev byl hodně povrchní, pustil se šéf hnutí SPD Tomio Okamura do premiéra Petra Fialy (ODS). Předseda vlády prý správně pojmenoval problémy, ale nenastínil řešení.

reklama

Fiala v přibližně devítiminutovém novoročním projevu varoval před třemi největšími hrozbami, kterým Česko bude v roce 2022 čelit. Jde podle něj o vzrůstající inflaci, koronavirovou pandemii a cenu energií.

„Nový pan premiér mluvil klidně, ale dost mě zarazilo, že projev byl hodně povrchní. Správně pojmenoval klíčové oblasti, ale očekával jsem, že nastíní nějaká reálná řešení,“ zhodnotil projev ve vysílání CNN Prima NEWS šéf opozičního hnutí SPD Tomio Okamura.

Fiala mimo jiné uvedl, že od minulé vlády Andreje Babiše (ANO) není pořádně připravené české předsednictví v Evropské unii. „O předsednictví víme, že je to divadlo. Opravdu iritující je, že se musí ptát v Bruselu. To je šílené, je to jako nevolnictví,“ uvedl Okamura.

Projev se nelíbil ani bývalé ministryni financí Aleně Schillerové. „Je to obrovské zklamání. To není to, co Petr Fiala sliboval. Měla jsem pocit, že pokračuje volební kampaň o zkrocení inflace, ale neslyšíme jak. Když mluvil o populismu, vůbec jsem mu nerozuměla,“ prohlásila.

Podotkla, že inflace odejde během roku a půl či dvou, stejně jako přišla. „Ozbrojeným složkám se dá ve vztahu k inflaci pakatel. Začali úplně špatně, přitom od 1. ledna se zvedají platy ústavních činitelů o šest procent, to jsou tisíce korun měsíčně,“ konstatovala.

Šlachta: Hezké sliby rozumných řešení

Schillerová prý slyšela tři rozdílné projevy. „Smířlivý projev předsedy Senátu Miloše Vystrčila, smířlivý projev expremiéra Andreje Babiše na jeho sociálních sítích a projev vykopávající příkopy od Petra Fialy,“ zdůraznila.

A ani šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta nebyl spokojený. „Fialův projev? Krásná ukázka toho, jak se liší slova a činy nové vlády. Hezké sliby rozumných řešení. OK, ale jejich prvních 14 dní nám přineslo akorát další nové ministry a jejich úředníky, rozpočtové provizorium, další chaos v covidových opatřeních. A nástup Kalouska do VZP,“ napsal na Twitteru.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění
Nehody

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění

Nehoda kamionu, dodávky a pěti osobních aut ve čtvrtek krátce před 7:00 uzavřela dálnici D52 za Pohořelicemi na Brněnsku ve směru na Brno, vyplývá z informací hasičů. Policisté dopravu odklánějí přes sjezd 23 na Pohořelice a Židlochovice, řekl mluvčí policistů David Chaloupka. Na místě jsou podle prvních informací dva zranění, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Německá zelená politika? Vládní speciály létají bez pasažérů. Šílenství, kritizuje poslanec

Německé ministerstvo obrany přiznalo, že vládní letka během třinácti měsíců mezi listopadem 2020 a koncem roku 2021 letěla 336krát mezi Bonnem a Berlínem bez cestujících. Jednalo se o cesty mezi bývalým hlavním městem a tím současným. Klíčové úřady sice už dávno přesídlily do Berlína, vládní speciály ale nadále sídlí nedaleko Bonnu. Německo se přitom snaží být lídrem v boji proti klimatické změně a v Evropě tvrdě prosazuje „zelenou“ politiku.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama