reklama

CDU

Výpis příspěvků ke štítku „CDU“

Omezení kontaktů pro neočkované. Sasko chystá tvrdá pravidla, zpřísnit chce i Merkelová

3. listopadu 2021 16:43

Neočkovaní Češi se zřejmě již brzy nedostanou do obchodů, restaurací a dalších veřejných míst v sousedním Sasku. V této spolkové zemi je nejméně očkovaných a společně s Duryňskem má v současnosti nejvyšší denní přírůstky nově nakažených koronavirem. Tamní předseda vlády tak navrhuje zavést nejpřísnější pravidla z celého Německa.

Německé volby vyhrála SPD těsně před CDU/CSU. Křesla má i protiimigrační hnutí

26. září 2021 18:17

Volby do německého Spolkového sněmu vyhráli sociální demokraté (SPD) Olafa Scholze se ziskem 25,8 procenta. Za nimi skončili konzervativci CDU/CSU Armina Lascheta 24,2 procenta. Uvádí to odhady zohledňující korespondenční hlasy. Své křeslo v zákonodárném orgánu si vybojovali také Zelení, liberální FDP, protiimigrační AfD a postkomunistická Levice.

Z trojboje se stává dvojboj. Kampaň před volbami v Německu přitvrzuje a vrcholí

13. září 2021 11:47

Předvolební kampaň v Německu přitvrzuje. Potvrzuje to i druhá televizní debata trojice hlavních kandidátů na kancléřské místo, které po 15 letech uvolní Angela Merkelová. Největší šanci na vítězství ve volbách do Spolkového sněmu mají sociální demokraté pod vedením Olafa Scholze, křesťanští demokraté Armina Lascheta a Zelení se šéfkou Annalenou Baerbockovou.

Němci se chystají na éru po Angele. Kdo nahradí kancléřku Merkelovou v čele země?

13. září 2021 08:44

Do českých sněmovních voleb zbývá jen zhruba měsíc a kampaň je v plném proudu. Ještě o něco dříve proběhnou nejdůležitější volby v Německu. Volební klání se tam uskuteční koncem září a hlavní otázkou je, kdo nahradí nestorku tamní politiky Angelu Merkelovou ve funkci kancléřky. Dominantní postavení její CDU/CSU je podle všeho pryč. Šanci zvítězit má hned několik politických subjektů.

Exšéf kontrarozvědky Maassen se opřel do médií: Jsou napojena na extrémní levici

6. července 2021 12:26

Kandidát německých křesťanských demokratů a někdejší šéf kontrarozvědky Hans-Georg Maassen navrhuje testy charakterových vlastností pracovníků veřejnoprávních médií. Podle něho totiž existuje důvodné podezření, že někteří z nich jsou napojeni na extrémně levicovou politickou scénu. Maassen za to sklidil kritiku i z vlastních řad.

Odmítáte Židy a Izrael? Nedostanete německé občanství, navrhuje vládní CDU

8. června 2021 14:08

Poslankyně a poslanci německého parlamentu mají tento týden rozhodovat o zpřísnění zákona o udělování státního občanství. To má být odepřeno všem, kteří se dopustí protižidovsky motivovaných činů a budou mít záznam v trestním rejstříku. Navrhuje to Mathias Middelberg z vládní Křesťansko-demokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové.

Merkelová by chtěla více kompetencí v boji proti covidu. Ale hned tak je nedostane

30. března 2021 18:21

Německá kancléřka Angela Merkelová není spokojená s opatřeními v boji proti šíření koronaviru, a proto by ráda upravila zákon o ochraně před infekcemi. Většinu opatření totiž dosud přijímají jednotlivé spolkové země vlastními výnosy na základě rozhodnutí svých vlád. Reakce na její iniciativu přišla okamžitě. „Angela Merkelová není zákonodárce,“ postavil se proti Wolfgang Kubicki, místopředseda parlamentní strany FDP.

reklama