CDU

Výpis příspěvků ke štítku „CDU“

Nemá německé občanství ani pas. Přesto se v této zemi stal starostou i ministrem

29. června 2022 08:49

Připíše si další primát. Stane se prvním německým ministrem bez německého občanství a německého pasu. Naváže tak na své prvenství z roku 2019, kdy se stal prvním starostou velkého německého města bez německého občanství. Dán Claus Ruhe Madsen „vládl“ tři roky dvěstětisícovému Rostocku, nyní vstoupí jako ministr hospodářství do vlády spolkové země Šlesvicko-Holštýnska.

Konec potravinové chudoby, znárodněte supermarkety, požadují mladí socialisté z Mnichova

5. dubna 2022 13:18

Mladí socialisté z mnichovské organizace německé vládní strany SPD požadují vyvlastnění supermarketů. Šéf jejich skupiny Benedict Lang v neděli na Twitteru informoval, že „jednomyslně odhlasovali, že požadují socializaci supermarketů“. Požadavek odsoudila nejen jejich strana, ale i další politici. „To je tak neuvěřitelná blbost, že nevíte, jak s ní naložit,“ uvedl poslanec vládní strany Svobodných Daniel Föstl.

Omezení kontaktů pro neočkované. Sasko chystá tvrdá pravidla, zpřísnit chce i Merkelová

3. listopadu 2021 16:43

Neočkovaní Češi se zřejmě již brzy nedostanou do obchodů, restaurací a dalších veřejných míst v sousedním Sasku. V této spolkové zemi je nejméně očkovaných a společně s Duryňskem má v současnosti nejvyšší denní přírůstky nově nakažených koronavirem. Tamní předseda vlády tak navrhuje zavést nejpřísnější pravidla z celého Německa.

Německé volby vyhrála SPD těsně před CDU/CSU. Křesla má i protiimigrační hnutí

26. září 2021 18:17

Volby do německého Spolkového sněmu vyhráli sociální demokraté (SPD) Olafa Scholze se ziskem 25,8 procenta. Za nimi skončili konzervativci CDU/CSU Armina Lascheta 24,2 procenta. Uvádí to odhady zohledňující korespondenční hlasy. Své křeslo v zákonodárném orgánu si vybojovali také Zelení, liberální FDP, protiimigrační AfD a postkomunistická Levice.

Z trojboje se stává dvojboj. Kampaň před volbami v Německu přitvrzuje a vrcholí

13. září 2021 11:47

Předvolební kampaň v Německu přitvrzuje. Potvrzuje to i druhá televizní debata trojice hlavních kandidátů na kancléřské místo, které po 15 letech uvolní Angela Merkelová. Největší šanci na vítězství ve volbách do Spolkového sněmu mají sociální demokraté pod vedením Olafa Scholze, křesťanští demokraté Armina Lascheta a Zelení se šéfkou Annalenou Baerbockovou.

Němci se chystají na éru po Angele. Kdo nahradí kancléřku Merkelovou v čele země?

13. září 2021 08:44

Do českých sněmovních voleb zbývá jen zhruba měsíc a kampaň je v plném proudu. Ještě o něco dříve proběhnou nejdůležitější volby v Německu. Volební klání se tam uskuteční koncem září a hlavní otázkou je, kdo nahradí nestorku tamní politiky Angelu Merkelovou ve funkci kancléřky. Dominantní postavení její CDU/CSU je podle všeho pryč. Šanci zvítězit má hned několik politických subjektů.