CDU

Výpis příspěvků ke štítku „CDU“

Nemá německé občanství ani pas. Přesto se v této zemi stal starostou i ministrem

Připíše si další primát. Stane se prvním německým ministrem bez německého občanství a německého pasu. Naváže tak na své prvenství z roku 2019, kdy se stal prvním starostou velkého německého města bez německého občanství. Dán Claus Ruhe Madsen „vládl“ tři roky dvěstětisícovému Rostocku, nyní vstoupí jako ministr hospodářství do vlády spolkové země Šlesvicko-Holštýnska.

Konec potravinové chudoby, znárodněte supermarkety, požadují mladí socialisté z Mnichova

Mladí socialisté z mnichovské organizace německé vládní strany SPD požadují vyvlastnění supermarketů. Šéf jejich skupiny Benedict Lang v neděli na Twitteru informoval, že „jednomyslně odhlasovali, že požadují socializaci supermarketů“. Požadavek odsoudila nejen jejich strana, ale i další politici. „To je tak neuvěřitelná blbost, že nevíte, jak s ní naložit,“ uvedl poslanec vládní strany Svobodných Daniel Föstl.

Z trojboje se stává dvojboj. Kampaň před volbami v Německu přitvrzuje a vrcholí

Předvolební kampaň v Německu přitvrzuje. Potvrzuje to i druhá televizní debata trojice hlavních kandidátů na kancléřské místo, které po 15 letech uvolní Angela Merkelová. Největší šanci na vítězství ve volbách do Spolkového sněmu mají sociální demokraté pod vedením Olafa Scholze, křesťanští demokraté Armina Lascheta a Zelení se šéfkou Annalenou Baerbockovou.

Němci se chystají na éru po Angele. Kdo nahradí kancléřku Merkelovou v čele země?

Do českých sněmovních voleb zbývá jen zhruba měsíc a kampaň je v plném proudu. Ještě o něco dříve proběhnou nejdůležitější volby v Německu. Volební klání se tam uskuteční koncem září a hlavní otázkou je, kdo nahradí nestorku tamní politiky Angelu Merkelovou ve funkci kancléřky. Dominantní postavení její CDU/CSU je podle všeho pryč. Šanci zvítězit má hned několik politických subjektů.