reklama

Bartoš: Čekáme s manželkou miminko, šestinedělí bude důležité i pro náš vztah

Že by politici měli prázdniny, to se neděje. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Se svou ženou Lydií čekají v půlce léta narození potomka, bude tedy během volební kampaně spíš doma. „Naši lídři to ale dají i bez Bartoše,“ řekl Bartoš. Letní speciál pořadu se s šéfy politických stran zaměří na politiku z jiného úhlu pohledu, a to s nadhledem.

reklama

Ještě než se řeč stočila k politice, Ivan Bartoš prozradil, co nyní čte. „Mám rituál každý večer před spaním půl hodiny číst, a to spíš beletrii. Čeká na mě nový Žižka, ale teď čtu fantasy beletrii Zjizvený král,“ řekl Bartoš.

K tématu

V půlce léta očekávají s manželkou Lydií Bartošovou, která je také v Pirátské straně aktivní političkou, potomka. „Do toho začíná kampaň, ale budu spíš s manželkou, než abych lítal po kampani. Šestinedělí je pro mimčo i vztah důležitá věc. Psychologové tvrdí, že to má vliv i na pozdější trvalost svazku,“ dodal.

Pirátská strana nerovná se Bartoš

Že by Bartošovy absence během kampaně měly pro Piráty negativní důsledek, se nebojí. „Pirátská strana se nerovná Ivan Bartoš. Když nebudu každý den podporovat někde kampaň, naši lídři to dají i bez Bartoše,“ řekl.

Díky čemu jsou Piráti viditelní? zeptala se svého hosta Pavlína Wolfová. Důslednost, pracovitost, neděláme věci pro efekt, dotahujeme je do konce, marketing máme druhý nejlepší, vyjmenoval pirátský politik. Svou stranu vidí před senátními a krajskými volbami v dobré kondici.

K tématu

Českou politickou scénou také tepou diskuze o spojování opozice pro sněmovní volby. Hovoří se i o možnosti koalice Pirátů a STAN, ačkoliv nic konkrétního zatím nepadlo. Bartoš na CNN Prima NEWS uvedl, že STAN je ve Sněmovně pirátský nejbližší partner. „S Vítkem (Vítem Rakušanem, předsedou STAN – pozn. red.) si tykám. Takových ve Sněmovně není moc, tak deset,“ řekl Bartoš.

Zdůraznil ale, že pro jakoukoli spolupráci je nutný souhlas celé partaje, nestačí potřesení si rukou mezi předsedy.

Ivan Bartoš je vystudovaný informatik a knihovník, s Piráty je spjatý od roku 2009. Kromě let 2014 až 2016, kdy jej vystřídal Lukáš Černohorský, je stále jejich předsedou.

Další hlavní zprávy

Praha

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

  • Aktualizováno

Pražané vzali útokem náplavku u Vltavy na Výtoni a vyrazili na farmářské trhy. Navzdory vládním opatřením, která omezují počet osob, se jich tam sešly stovky – a to se přitom mohou od čtvrtka na veřejnosti pohybovat lidé pouze ve dvojicích nebo s rodinou. Podle redaktora CNN Prima NEWS lidé vyšli ven, protože je krásné počasí, chtěli se projít a nakoupit si.

Fotbal

Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Odmítl hrát za Spartu, ačkoliv mu běžela smlouva. Fotbalista Martin Hašek se dostal s pražským klubem do války, která se v pátek dočkala částečného rozuzlení. 25letý záložník musí klubu zaplatit necelých 22 milionů korun. Tak to určil Sbor rozhodců FAČR. Verdikt se nelíbí otci hráče, Martinu Haškovi staršímu, jenž stále doufá, že dojde ke zvratu. „Věříme, že někde na světě snad spravedlnost bude,“ tvrdí.

reklama
Pan nejmladší. Klenot Fati se trefil i v El Clásicu, Barcelona ale na Real nestačila
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Ještě v první třídě mě vozili v kočárku, říká Eliška po dětské obrně. Bojuje celý život
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Reportérku CNN Prima NEWS rušila v přímém přenosu žena bez roušky. O koho jde?
Další články
reklama
reklama