reklama
CNN Prima News Česká správa sociálního zabezpečení

Česká správa sociálního zabezpečení

Výpis příspěvků ke štítku „Česká správa sociálního zabezpečení“

Žadatelé o sociální dávky nebudou muset dokládat své příjmy, rozhodli poslanci

10. března 2021 09:53

Příjemci některých sociálních dávek zřejmě nebudou muset úřadům práce dokládat za první čtvrtletí své příjmy nebo náklady na bydlení. Úředníci nebudou příspěvky na bydlení a na péči a přídavky na dítě přepočítávat, lidé budou dostávat podpory v dosavadní výši. Předpokládá to vládní předloha, kterou ve středu schválila zrychleně Sněmovna.

Důchod vám bude moct vyzvednout někdo jiný. Změna potrvá do konce nouzového stavu

5. listopadu 2020 16:49

Důchod budou moci seniorům vyzvedávat příbuzní, sousedé nebo další blízcí. Vyplácení důchodů totiž bude opět možné s využitím plné moci, a to po celou dobu nouzového stavu. Dohodla se na tom Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) s Českou poštou. Opatření by mělo snížit riziko nákazy u starých nebo vážně nemocných lidí.

Penzi v cizině pobírá necelých sto tisíc Čechů. Nejvíce jich je na Slovensku

27. září 2020 13:37

Přibývá důchodců, jimž se z Česka vyplácí penze do zahraničí. Za posledních deset let počet vzrostl zhruba o dvě třetiny. Loni Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) posílala peníze do ciziny zhruba 98 300 penzistům, v roce 2010 jich bylo asi 59 600. Nejvíc důchodů putovalo na Slovensko, a to přes 35 300. Vyplývá to právě ze statistik ČSSZ.

reklama