reklama
CNN Prima News Česká středoškolská unie

Česká středoškolská unie

Výpis příspěvků ke štítku „Česká středoškolská unie“

Rektoři jsou pokrytci, nejsme ubrečené děti. Studenti i Babiš bojují za úřední maturity

24. března 2021 13:59

Ačkoliv ministr školství Robert Plaga (za ANO) začátkem března shodil úřední maturity ze stolu, maturanti se v boji za ně nevzdávají. Nejsme jen ubrečené děti, které mají řečičky, a nechceme, aby se rozhodovalo o nás bez nás, řekl CNN Prima NEWS student Jiří Trávníček, který maturanty zastupuje. Ten má navíc společně s kolegy ve středu odpoledne další schůzku s premiérem Andrejem Babišem, který studenty vzdor svému ministrovi podporuje.

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

4. března 2021 23:41

Maturanti mají letos mnohem víc úlev a času na přípravu na maturitní zkoušku než loni, uvedla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií ČR Renata Schejbalová. Zároveň upozornila, že premiér Andrej Babiš s možností úředních maturit přišel moc brzy a ani se neporadil s příslušným resortem. Se školní a poradenskou psycholožkou Ladislavou Trpákovou se zároveň shodly, že největší problém v současné době mají první ročníky.

Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost

19. ledna 2021 10:07

Řada žáků a studentů nezvládá distanční výuku. Stěžují si na příliš mnoho on-line hodin, při kterých je náročné udržet pozornost. Nedostatek sociálního kontaktu, zahlcení úkoly a chaotický systém výkladu se pak negativně odráží na jejich psychice. V Novém dni na CNN Prima NEWS o tom mluvila 2. místopředsedkyně České středoškolské unie Erika Kubálková.

Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají

27. listopadu 2020 06:12

Maturanti se ve středu vrátili do škol, mohou se ale učit jen v uzavřených skupinách. To se těžko dodržuje, a tak mají studenti posledních ročníků středních škol některé přednášky prezenčně a některé on-line. Podle zástupců škol jsou nařízení ministerstva nedomyšlená a kritizují je i sami studenti. Znepokojuje je také situace kolem maturit a přijímacích zkoušek. Studenti ani učitelé jejich podobu stále neznají.

Opatření jsou zmatená. Orientujeme se díky Instagramu Feriho, upozornil předseda středoškoláků

1. října 2020 21:46

Hygienici nařídili od pondělí znovu zavřít většinu středních škol. Podle předsedy České středoškolské unie Viktora Reného Schilkeho se o tomto opatření studenti často dozvěděli z Instagramu poslance Dominika Feriho (TOP 09). Úřady by se studenty měly komunikovat prostředky mladé generace, vyzval Schilke, který zastupuje zhruba 30 tisíc studentů, v pořadu K věci. Také zmínil výhody a nevýhody distanční výuky. Studentům podle něj chybí kontakt a interakce.

reklama