CNN Prima News Česká středoškolská unie

Česká středoškolská unie

Výpis příspěvků ke štítku „Česká středoškolská unie“

Výuka sexuální výchovy pokulhává, děti proto míří na internet. Expert pojmenoval možná rizika

Třídy rozdělené podle pohlaví a vyučující, která rozdává kondomy – častý obraz sexuální výchovy na českých školách. V horším případě nemají žáci ani to. Pak se většinou uchýlí k dohledávání informací na internetu. Ve výuce mládeži chybí témata sexuálního násilí nebo mýty šířené pornografií, kterým se školy téměř nevěnují. Přitom zanedbání sexuální výchovy může mít značné následky v dospělém životě.

Šéf středoškoláků: Začátek školního roku může být stresující, obzvlášť po pandemii

Začátek roku by měl sloužit hlavně k tomu, aby si žáci znovu zvykli, že musí ráno vstávat či být ve škole do pozdnějších hodin. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl předseda středoškolské unie Ondřej Nováček. „S návratem do škol se také ukázalo, že je třeba přestat tabuizovat téma duševního zdraví,“ podotkl v pořadu Nový den s tím, že se pandemie značně podepsala na psychice studentů.

Rektoři jsou pokrytci, nejsme ubrečené děti. Studenti i Babiš bojují za úřední maturity

Ačkoliv ministr školství Robert Plaga (za ANO) začátkem března shodil úřední maturity ze stolu, maturanti se v boji za ně nevzdávají. Nejsme jen ubrečené děti, které mají řečičky, a nechceme, aby se rozhodovalo o nás bez nás, řekl CNN Prima NEWS student Jiří Trávníček, který maturanty zastupuje. Ten má navíc společně s kolegy ve středu odpoledne další schůzku s premiérem Andrejem Babišem, který studenty vzdor svému ministrovi podporuje.

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Maturanti mají letos mnohem víc úlev a času na přípravu na maturitní zkoušku než loni, uvedla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií ČR Renata Schejbalová. Zároveň upozornila, že premiér Andrej Babiš s možností úředních maturit přišel moc brzy a ani se neporadil s příslušným resortem. Se školní a poradenskou psycholožkou Ladislavou Trpákovou se zároveň shodly, že největší problém v současné době mají první ročníky.

Dostaňte nás ven! Studenti a učitelé v pyžamech protestovali před Sněmovnou

Studenti a učitelé podporující petici Nesmíme obětovat děti vyzvali ve čtvrtek ráno poslance přicházející do Sněmovny k hledání alternativ pro prezenční výuku a obnovení volnočasových aktivit. Na happeningu s názvem Dostaňte nás ven se sešlo 15 dětí s dvěma pedagogy v pyžamech a županech. Podle nich by se měly studentům umožnit alespoň kroužky a výuka venku. Petici za naléhavé řešení situace ve školství podepsalo od konce ledna zhruba 14 500 lidí.

Zrušte didaktické testy u maturit, vyzývá premiér. Ministr Plaga rozhodne během týdne

Premiér Andrej Babiš (ANO) je pro zrušení didaktických testů u maturit na zdravotnických školách. Studenti tohoto oboru měli podle jeho názoru studium silně poznamenané koronavirovou pandemií. Kvůli spravedlnosti by zrušení didaktických testů mělo platit i pro maturanty dalších škol, míní Babiš. Řekl to v pravidelném nedělním příspěvku Čau lidi na svém facebookovém účtu.

Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost

Řada žáků a studentů nezvládá distanční výuku. Stěžují si na příliš mnoho on-line hodin, při kterých je náročné udržet pozornost. Nedostatek sociálního kontaktu, zahlcení úkoly a chaotický systém výkladu se pak negativně odráží na jejich psychice. V Novém dni na CNN Prima NEWS o tom mluvila 2. místopředsedkyně České středoškolské unie Erika Kubálková.

Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají

Maturanti se ve středu vrátili do škol, mohou se ale učit jen v uzavřených skupinách. To se těžko dodržuje, a tak mají studenti posledních ročníků středních škol některé přednášky prezenčně a některé on-line. Podle zástupců škol jsou nařízení ministerstva nedomyšlená a kritizují je i sami studenti. Znepokojuje je také situace kolem maturit a přijímacích zkoušek. Studenti ani učitelé jejich podobu stále neznají.

Středoškolákům začíná distanční výuka. Obchodní centra proto zvažují vypnutí WiFi

Statisíce studentů středních škol se budou od pondělí zase učit z domova. Řadě z nich to ale vadí. Nelíbí se jim odloučení od spolužáků i děravé vzdělávání na dálku, které na jaře nefungovalo úplně dokonale. Z jiné stránky to vidí obchodní centra. Mají obavy, že se zaplní studenty. Některá dokonce uvažují, že by proto vypnula internetové připojení zdarma.

Opatření jsou zmatená. Orientujeme se díky Instagramu Feriho, upozornil předseda středoškoláků

Hygienici nařídili od pondělí znovu zavřít většinu středních škol. Podle předsedy České středoškolské unie Viktora Reného Schilkeho se o tomto opatření studenti často dozvěděli z Instagramu poslance Dominika Feriho (TOP 09). Úřady by se studenty měly komunikovat prostředky mladé generace, vyzval Schilke, který zastupuje zhruba 30 tisíc studentů, v pořadu K věci. Také zmínil výhody a nevýhody distanční výuky. Studentům podle něj chybí kontakt a interakce.