reklama

Českem se v poledne rozezněla hymna. Lidé zpívali z oken či balkonů, přidaly se i celebrity

„Vím, že není nikomu do zpěvu, ale všichni si můžeme společně ve středu 28. 10. ve 12 hodin z oken či balkonů zazpívat společně naši hymnu. Politici nás často rozdělují, ale hudba spojuje,“ vyzvala na sociálních sítích zpěvačka Monika Absolonová. A tak se na den vzniku samostatného československého státu Českem rozezněla státní hymna.

reklama

„Nezažíváme úplně ideální období. Ale můžeme ho zvládnout spolu. Prosím, pojďme všichni dodržovat pravidla a opatření. Momentálně je to jediná cesta, aby nezkolabovalo naše zdravotnictví a hlavně naši zdravotníci. Vím, že není nikomu do zpěvu, ale všichni si můžeme společně ve středu 28. 10. ve 12 hodin z oken či balkonů zazpívat společně naši hymnu. Politici nás často rozdělují, ale hudba spojuje,“ napsala na sociální sítě Monika Absolonová.

Dodala, že lidé si doma zpívat mohou a zpívat hymnu ve státní svátek mohou také. „Nevím, jak vy, ale já potřebuji cítit pospolitost a sounáležitost,“ popsala své pocity. A tak i když má zánět průdušnic, společně s dalšími lidmi a celebritami ve středu v poledne na svém balkoně zazpívala. „Držte se, bude líp. Všechno nejlepší, republiko,“ vzkázala.

Moc dekuju, ze jste do toho sli! Mamka i bracha zpivali ze svych balkonu taky😂❤️🙏🏻drzme se! Bude lip🙏🏻🙏🏻🙏🏻 vsechno nejlepsi republiko🇨🇿

Posted by Monika Absolonová on Wednesday, October 28, 2020
Hádkami se nikam nedostaneme. Mít různé názory je v pořádku. V prčicích jsme všichni, jak slavní, tak neslavní.

K její výzvě se připojilo mnoho lidí, kteří na sociálních sítích sdíleli videa, jak v poledne hymnu zpívají. Mezi nimi byli například zpěvačky Ilona Csáková, Bára Basiková či Marta Jandová nebo herec Aleš Háma.

„Doba je zvláštně těžká a temná. Ale v každé době je důležité hledat světýlko naděje. Protože jsou jisté vlivy, které rozdělují společnost, myslím si, že bychom v náš státní svátek mohli držet při sobě. Přeci jen máme krásnou hymnu, krásnou zemi a negací, zloby a agresivity už bylo hodně. Pojďme si to alespoň dneska udělat hezké. Kdy jindy než právě dnes,“ okomentovala Ilona Csáková.

A připojila se i zpěvačka Marta Jandová. „Hádkami se nikam nedostaneme. Mít různé názory je v pořádku. V prčicích jsme všichni, jak slavní, tak neslavní. Když jsme v hajzlu, pojďme na sebe být milí, pojďme si nějak pomoct. Nikdo z nás to nemá lehké,“ podotkla Jandová.

„Děkuji Monice Absolonové za super nápad, jak vyjádřit sounáležitost s tím, co se děje v naší zemi. Že nám není jedno, jak to s epidemií COVID-19 dopadne, že vnímáme, jak makají do úmoru sestřičky, bratři, zřízenci, doktoři, laboranti a všichni ostatní v přeplněných nemocnicích! Držte se a vydržte! Děkujeme a jsme Vám vděční,“ dodal Aleš Háma, který se k výzvě přidal také a hymnu v poledne zazpíval na svém balkoně.

Tagy:
Experti k protilátkám: Neví se, jaká hladina je potřeba. I nula může znamenat ochranu
Koronavirus

Experti k protilátkám: Neví se, jaká hladina je potřeba. I nula může znamenat ochranu

Naměřené protilátky po prodělaném covidu se neuznávají jako alternativa k očkování, protože nejsou stanovené standardy. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl biochemik Zdeněk Hostomský. Právě po uznávání protilátek volal premiér Andrej Babiš (ANO). Řada odborníků před takovým postupem ale varuje. Podle nich není totiž jasné, jaká úroveň protilátek dokáže člověka účinně před nákazou ochránit.

Soudy nemají odpovědnost, ať se lidé řídí podle sebe, reaguje Babiš na zrušené opatření

Soudy podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nenesou odpovědnost za řízení státu v době pandemie. Uvedl to pro CNN Prima NEWS v úterý na návštěvě v Ústeckém kraji. Reagoval tak na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který zrušil vládní nařízení o nošení respirátorů ve vnitřních prostorách. Babiš dále uvedl, že by se lidé měli řídit spíš svým rozumem než podle rozhodnutí soudů.

Sledujte 360° s šéfkou TOP 09 Pekarovou: Jak zpětně hodnotí kauzu Dominika Feriho?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Pořad můžete sledovat od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Německé gymnastky zbořily tradice a oblékly legíny. V Tokiu zaujal i „Kapitán Bombarďák“

Když si nedávno norské plážové házenkářky oblékly místo bikin šortky, obletělo to celý svět. Hlavně kvůli tomu, že tím porušily stanovená pravidla a vyfasovaly pokutu. Proti tradicím se vzepřely teď na olympiádě v Tokiu také německé gymnastky. V rámci boje proti sexualizaci sportovkyň oblékly dlouhé legíny, nikoliv „uniformu“ v bikinovém stylu.

Živě
ON-LINE pátý den olympiády: Krejčíková a Siniaková jsou ve čtvrtfinále. Plavec Micka končí

Největším úspěchem české výpravy je zatím postup Markéty Vondroušové do čtvrtfinále tenisového turnaje. Porazila světovou dvojku Naomi Ósakaovou. Ve čtyřhře tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily Španělky a jsou ve čtvrtfinále. Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou prohrály s Brazilkami a nepostupují. Ani plavec Jan Micka z rozplavby na 800 metrů volný způsob do finále nepostoupil. Úspěch pro české plavání zapsala Barbora Seemanová, která vybojovala první olympijské finále od roku 2000.

Silná exploze v německé chemičce si vyžádala první oběť. Na místě jsou zranění

Exploze chemičky v úterý otřásla průmyslovým parkem v západoněmeckém Leverkusenu. Kvůli výbuchu byla uzavřena frekventovaná dálnice A1, uvedla dopoledne na Twitteru policie. Příčina exploze zatím není známa, uvedla agentura DPA. Podle policie je na místě nejméně 31 raněných, z toho čtyři vážně. Čtyři osoby se navíc pohřešují. Potvrdila se i první oběť.

reklama

Domácí zpravodajství

Soud zrušil opatření vlády o respirátorech. Přestaňte nás ignorovat, vyzývá ministra

Aktuálně platné opatření ministerstva zdravotnictví o nošení respirátorů ve vnitřních prostorách není náležitě odůvodněné. Nejvyšší správní soud (NSS) ho proto zrušil. Zásah vstoupí v platnost za tři dny od právní moci rozsudku, ministerstvo tak má čas reagovat a odůvodnění doplnit. Podle NSS úřad dosud „systematicky ignoruje“ jeho rozhodnutí. Příště už by tak soud mohl rušit opatření hned, bez odkladu, který přiznal nyní. Verdikt je dostupný na úřední desce.

Čeští lékaři už aplikovali přes 10 milionů dávek očkování proti covidu. Čísla klesají

Zdravotníci v Česku aplikovali od začátku očkování proti onemocnění COVID-19 přes deset milionů dávek vakcíny, k pondělnímu večeru jich ministerstvo zdravotnictví eviduje 10 064 380. V zemi se začalo očkovat na konci loňského prosince, ukončené očkování mělo k pondělku přes 4,6 milionu lidí. V pondělí v Česku přibylo 206 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku méně než předchozí pondělí. Počty nově nakažených klesají v mezitýdenním srovnání devět dní po sobě.

reklama