reklama

Českem se v poledne rozezněla hymna. Lidé zpívali z oken či balkonů, přidaly se i celebrity

„Vím, že není nikomu do zpěvu, ale všichni si můžeme společně ve středu 28. 10. ve 12 hodin z oken či balkonů zazpívat společně naši hymnu. Politici nás často rozdělují, ale hudba spojuje,“ vyzvala na sociálních sítích zpěvačka Monika Absolonová. A tak se na den vzniku samostatného československého státu Českem rozezněla státní hymna.

reklama

„Nezažíváme úplně ideální období. Ale můžeme ho zvládnout spolu. Prosím, pojďme všichni dodržovat pravidla a opatření. Momentálně je to jediná cesta, aby nezkolabovalo naše zdravotnictví a hlavně naši zdravotníci. Vím, že není nikomu do zpěvu, ale všichni si můžeme společně ve středu 28. 10. ve 12 hodin z oken či balkonů zazpívat společně naši hymnu. Politici nás často rozdělují, ale hudba spojuje,“ napsala na sociální sítě Monika Absolonová.

Dodala, že lidé si doma zpívat mohou a zpívat hymnu ve státní svátek mohou také. „Nevím, jak vy, ale já potřebuji cítit pospolitost a sounáležitost,“ popsala své pocity. A tak i když má zánět průdušnic, společně s dalšími lidmi a celebritami ve středu v poledne na svém balkoně zazpívala. „Držte se, bude líp. Všechno nejlepší, republiko,“ vzkázala.

Moc dekuju, ze jste do toho sli! Mamka i bracha zpivali ze svych balkonu taky😂❤️🙏🏻drzme se! Bude lip🙏🏻🙏🏻🙏🏻 vsechno nejlepsi republiko🇨🇿

Posted by Monika Absolonová on Wednesday, October 28, 2020
Hádkami se nikam nedostaneme. Mít různé názory je v pořádku. V prčicích jsme všichni, jak slavní, tak neslavní.

K její výzvě se připojilo mnoho lidí, kteří na sociálních sítích sdíleli videa, jak v poledne hymnu zpívají. Mezi nimi byli například zpěvačky Ilona Csáková, Bára Basiková či Marta Jandová nebo herec Aleš Háma.

K tématu

„Doba je zvláštně těžká a temná. Ale v každé době je důležité hledat světýlko naděje. Protože jsou jisté vlivy, které rozdělují společnost, myslím si, že bychom v náš státní svátek mohli držet při sobě. Přeci jen máme krásnou hymnu, krásnou zemi a negací, zloby a agresivity už bylo hodně. Pojďme si to alespoň dneska udělat hezké. Kdy jindy než právě dnes,“ okomentovala Ilona Csáková.

A připojila se i zpěvačka Marta Jandová. „Hádkami se nikam nedostaneme. Mít různé názory je v pořádku. V prčicích jsme všichni, jak slavní, tak neslavní. Když jsme v hajzlu, pojďme na sebe být milí, pojďme si nějak pomoct. Nikdo z nás to nemá lehké,“ podotkla Jandová.

„Děkuji Monice Absolonové za super nápad, jak vyjádřit sounáležitost s tím, co se děje v naší zemi. Že nám není jedno, jak to s epidemií COVID-19 dopadne, že vnímáme, jak makají do úmoru sestřičky, bratři, zřízenci, doktoři, laboranti a všichni ostatní v přeplněných nemocnicích! Držte se a vydržte! Děkujeme a jsme Vám vděční,“ dodal Aleš Háma, který se k výzvě přidal také a hymnu v poledne zazpíval na svém balkoně.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

  • Aktualizováno

Vláda schválil návrh ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) na plošné testování zaměstnanců. To odstartuje ve středu. Do 12. března musí mít první testy všichni pracovníci firem nad 250 zaměstnanců. Ačkoliv ČSSD před pondělním jednáním vlády uvedla, že je třeba omezit a částečně uzavřít průmyslové podniky, jinak už tak tvrdá opatření nezaberou, kabinet nakonec k tomuto kroku nepřistoupil.

360°

Řítili jsme se do katastrofy, mohli jsme tomu zabránit. Babiš byl proti, uvedl Maďar

Řítili jsme se do katastrofy, mohli jsme tomu zabránit. Babiš byl proti, uvedl Maďar

Řítili jsme se do katastrofy, takto dramatické druhé vlně pandemie jsme mohli zabránit, řekl po roce od prvního případu koronaviru v Česku epidemiolog Rastislav Maďar v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Tím, že se do vysoké nálože viru otevřely školy, se podle něj přilil olej do ohně a přineslo to i vysoké počty obětí. Podle něj všichni doufají, že se v současné době neudělá stejná chyba.

360°

Sledujte speciál 360°: Co nás čeká? Odpoví Bartoš, Šmarda, Okamura a Pekarová Adamová

Sledujte speciál 360°: Co nás čeká? Odpoví Bartoš, Šmarda, Okamura a Pekarová Adamová

Kdy konečně epidemii porazíme? Jak se poučit z předchozích chyb a co nás v dalších týdnech a měsících čeká? Hosty druhé poloviny speciálního vysílání 360° Pavlíny Wolfové budou místopředseda ČSSD Michal Šmarda, předseda Pirátů Ivan Bartoš, předseda SPD a místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Sledujte je živě od 21 hodin na televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Hlídku městské policie přivítal ohňostrojem. Alkohol je svi*a, řekl
Kubek: Vojtěchovi nemohu odpustit to, že lhal a papouškoval, co se mu řeklo
Do kontrol se zapojí armáda, rozhodla vláda. Od úterý pomůže policii na 4000 vojáků
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Vakcína Sputnik v Česku? Lékový ústav se jí zabývá, Blatný zatím výjimku udělit nechce
Další články
reklama
reklama