reklama

Českem se v poledne rozezněla hymna. Lidé zpívali z oken či balkonů, přidaly se i celebrity

„Vím, že není nikomu do zpěvu, ale všichni si můžeme společně ve středu 28. 10. ve 12 hodin z oken či balkonů zazpívat společně naši hymnu. Politici nás často rozdělují, ale hudba spojuje,“ vyzvala na sociálních sítích zpěvačka Monika Absolonová. A tak se na den vzniku samostatného československého státu Českem rozezněla státní hymna.

reklama

„Nezažíváme úplně ideální období. Ale můžeme ho zvládnout spolu. Prosím, pojďme všichni dodržovat pravidla a opatření. Momentálně je to jediná cesta, aby nezkolabovalo naše zdravotnictví a hlavně naši zdravotníci. Vím, že není nikomu do zpěvu, ale všichni si můžeme společně ve středu 28. 10. ve 12 hodin z oken či balkonů zazpívat společně naši hymnu. Politici nás často rozdělují, ale hudba spojuje,“ napsala na sociální sítě Monika Absolonová.

Dodala, že lidé si doma zpívat mohou a zpívat hymnu ve státní svátek mohou také. „Nevím, jak vy, ale já potřebuji cítit pospolitost a sounáležitost,“ popsala své pocity. A tak i když má zánět průdušnic, společně s dalšími lidmi a celebritami ve středu v poledne na svém balkoně zazpívala. „Držte se, bude líp. Všechno nejlepší, republiko,“ vzkázala.

Moc dekuju, ze jste do toho sli! Mamka i bracha zpivali ze svych balkonu taky😂❤️🙏🏻drzme se! Bude lip🙏🏻🙏🏻🙏🏻 vsechno nejlepsi republiko🇨🇿

Posted by Monika Absolonová on Wednesday, October 28, 2020
Hádkami se nikam nedostaneme. Mít různé názory je v pořádku. V prčicích jsme všichni, jak slavní, tak neslavní.

K její výzvě se připojilo mnoho lidí, kteří na sociálních sítích sdíleli videa, jak v poledne hymnu zpívají. Mezi nimi byli například zpěvačky Ilona Csáková, Bára Basiková či Marta Jandová nebo herec Aleš Háma.

K tématu

„Doba je zvláštně těžká a temná. Ale v každé době je důležité hledat světýlko naděje. Protože jsou jisté vlivy, které rozdělují společnost, myslím si, že bychom v náš státní svátek mohli držet při sobě. Přeci jen máme krásnou hymnu, krásnou zemi a negací, zloby a agresivity už bylo hodně. Pojďme si to alespoň dneska udělat hezké. Kdy jindy než právě dnes,“ okomentovala Ilona Csáková.

A připojila se i zpěvačka Marta Jandová. „Hádkami se nikam nedostaneme. Mít různé názory je v pořádku. V prčicích jsme všichni, jak slavní, tak neslavní. Když jsme v hajzlu, pojďme na sebe být milí, pojďme si nějak pomoct. Nikdo z nás to nemá lehké,“ podotkla Jandová.

„Děkuji Monice Absolonové za super nápad, jak vyjádřit sounáležitost s tím, co se děje v naší zemi. Že nám není jedno, jak to s epidemií COVID-19 dopadne, že vnímáme, jak makají do úmoru sestřičky, bratři, zřízenci, doktoři, laboranti a všichni ostatní v přeplněných nemocnicích! Držte se a vydržte! Děkujeme a jsme Vám vděční,“ dodal Aleš Háma, který se k výzvě přidal také a hymnu v poledne zazpíval na svém balkoně.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Neslavme společně Vánoce a Silvestra. Zabráníme třetí vlně, vyzývá imunolog Hořejší

Neslavme společně Vánoce a Silvestra. Zabráníme třetí vlně, vyzývá imunolog Hořejší

Ministr zdravotnictví Jan Blatný nevylučuje třetí vlnu koronaviru. Ta by do Česka mohla dorazit začátkem příštího roku. Podle imunologa Václava Hořejšího by si lidé měli odpustit společné oslavy vánočních svátků a Silvestra. V pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové uvedl, že nebezpečí třetí vlny vidí „padesát na padesát“. Šéf podnikatelských odborů Radomil Bábek varoval, že pokud vláda opět vypne ekonomiku, pro malé obchodníky to bude znamenat ránu do vazu.

Koronavirus

Lidé ztrácejí důvěru v českou ekonomiku, nejméně jí věří podnikatelé zasažení pandemií

Lidé ztrácejí důvěru v českou ekonomiku, nejméně jí věří podnikatelé zasažení pandemií

Důvěra v českou ekonomiku klesla v listopadu ve srovnání s říjnem o 4,4 bodu na 82 bodů. Níže byla naposledy v červnu. Snížila se důvěra podnikatelů i spotřebitelů. Nejvýraznější pokles zaznamenali statistici u podnikatelů ve vybraných službách a obchodě, kterých se přímo dotkla protiepidemická opatření. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Evropská unie

EU neproplatí dotaci 100 milionů korun Agrofertu. Holding peníze vracet nehodlá

EU neproplatí dotaci 100 milionů korun Agrofertu. Holding peníze vracet nehodlá

Evropská Unie neproplatí evropskou dotaci 100 milionů korun, kterou holding Agrofert již získal od ČR na modernizaci pekárny. Auditoři z Bruselu si stojí za tím, že projekt nebyl inovativní, uvedl iROZHLAS.cz. Daný typ projektu totiž již zrealizovala jiná firma, která pod Agrofert spadá. Mluvčí holdingu Karel Hanzelka CNN Prima NEWS řekl, že dotaci Agrofert vracet nehodlá. Agrofert vložil do svěřenských fondů premiér Andrej Babiš (ANO).

reklama
V pondělí přibylo 4 377 nakažených, skóre PES zůstává na 57, to je třetí stupeň
Retro v NHL: Kluby se s dresy vydávají do historie. Co obléknou Voráček a další?
Čtvrtý operátor ani 5G sítě v Česku ještě dlouho nebudou, kritizuje expert Havlíčka
Piráti mají jasno. Koalici se STAN dali zelenou, podpořilo ji 81 procent hlasujících
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Zájem o těžbu kryptoměn rapidně roste
reklama
reklama
Otevřou obchody už příští týden? Vláda o tom bude mimořádně jednat v neděli

Vláda

Domácí zpravodajství

Čeští muži nejčastěji trpí rakovinou prostaty, prevence zachraňuje život
Další články
reklama
reklama