hymna

Výpis příspěvků ke štítku „hymna“

Jedinečný stadion 974 i maskot bez nohou. Co jste nevěděli o fotbalovém MS v Kataru?

9. května 2022 10:17

V netradičním datu, přesto se fanoušci dočkají. Mezi listopadem a prosincem se příznivci kopané mohou těšit již na 22. ročník mistrovství světa ve fotbale. Poprvé v historii bude jeden z významných sportovních svátků hostit arabská země, konkrétně Katar. Pořadatelé museli vybudovat sedm nových stadionů, překvapili i neobvyklým maskotem. Na co vše se mohou nejen účastníci těšit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech zajímavostí.

Studenti složili hymnu k 17. listopadu. Samet zazní na Albertově, k poslechu je on-line

16. listopadu 2021 11:13

Studentské kapely ve spolupráci s organizací Youth, Speak Up! a členy European Democracy Youth Network (EDYN) z tuzemska a Slovenské republiky vytvořily novou československou hymnu k letošním oslavám 17. listopadu. Píseň s názvem „Samet“ je o mladých lidech a jejich touze měnit svět kolem sebe, stejně jako to udělali jejich předchůdci v roce 1989.

Zpěvák Petr Kolář o hymně pro SPD, kterou nazpíval: Posloužil jsem jako hromosvod

5. září 2021 15:47

Zpěvák Petr Kolář se vždycky od politiky držel stranou, proto některé překvapil tím, když nazpíval novou hymnu pro SPD Tomia Okamury. Chránit svůj národ, svůj stát, českou vlajku nedat za jinou, zpívá v písni, která odkazuje na symboly ČR. Co ho k tomu vedlo a s jakými reakcemi se následně setkal? Také o tom promluvil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Ať je co nejmíň zrad a naše země může zrát. SPD rozjela kampaň hymnou od Koláře

15. července 2021 15:21

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zahájilo na pražské Letné kampaň před podzimními sněmovními volbami. Kromě programu a svých cílů hnutí představilo i novou hymnu, kterou nazpíval Petr Kolář. Krajská města následně bude hnutí objíždět s jarmarkem s výhradně českými potravinami. Po menších městech bude jezdit kamion, který nazvali „SPĎÁK“.

Autor české hymny Josef Kajetán Tyl: Se švagrovou měl sedm dětí. Zemřel před 165 lety

11. července 2021 07:45

„Miláček národa“ a autor textu české hymny. Dramatik a spisovatel Josef Kajetán Tyl zemřel přesně před 165 lety. I přesto, že jeho tvorba měla výchovný charakter, byl součástí milostného trojúhelníku – jeho milenkou byla vlastní švagrová, se kterou měl nakonec sedm dětí. Tehdejší společnost mu také vděčila za organizaci prvních českých plesů. Podrobnosti o Tylově životě prozradil v rozhovoru se CNN Prima NEWS Josef Kremla z Českého muzea stříbra v Kutné Hoře.

Co bude Rusům hrát na olympiádě? S Kaťušou neuspěli, nyní zkouší Čajkovského

28. března 2021 08:35

Ruští atleti stále nevědí, co jim bude hrát v případě vítězství na nadcházejících olympijských hrách v japonském Tokiu. Tradiční státní hymna to být nemůže kvůli trestu za pravidelný doping ruských sportovců, ze hry je i slavná píseň Kaťuša, kterou Rusové zprvu prosazovali jako náhradu za hymnu. Nyní přišli s novým návrhem. Při slavnostním ceremoniálu by jim mohla hrát některá ze skladeb Petra Iljiče Čajkovského.

Českem se v poledne rozezněla hymna. Lidé zpívali z oken či balkonů, přidaly se i celebrity

28. října 2020 14:27

„Vím, že není nikomu do zpěvu, ale všichni si můžeme společně ve středu 28. 10. ve 12 hodin z oken či balkonů zazpívat společně naši hymnu. Politici nás často rozdělují, ale hudba spojuje,“ vyzvala na sociálních sítích zpěvačka Monika Absolonová. A tak se na den vzniku samostatného československého státu Českem rozezněla státní hymna.