CNN Prima News Českomoravská konfederace odborových svazů

Českomoravská konfederace odborových svazů

Výpis příspěvků ke štítku „Českomoravská konfederace odborových svazů“

Buď se zbláznil, nebo ho oškubali. Fotografové hodnotí Středulovy portréty za půl milionu

13. ledna 2023 20:17

Půl milionu korun za fotografie do předvolební kampaně je přemrštěná částka. Bývalý prezidentský kandidát Josef Středula se buď zbláznil, nebo ho lidově řečeno oškubali, shodli se redakcí oslovení fotografové. Za portréty si fakturují řádově nižší částky, přestože se mohou lišit podle velikosti štábu i zapůjčené techniky. Agentura, která zprostředkovala Středulovi fotografické služby, na dodatečné dotazy CNN Prima NEWS zatím nereagovala.

Nerudovou volit nebudeme. Odboráři „grilují“ Středulu za jeho doporučení, ozval se i Dufek

11. ledna 2023 22:34

Velmi různorodé jsou reakce veřejnosti na rozhodnutí šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly odstoupit z prezidentské volby a podpořit ekonomku Danuši Nerudovou. Někteří tento krok označují za sympatický a odvážný. Zdá se ale, že nejvíce nespokojení jsou Středulovi potenciální voliči, potažmo odboráři. Ti vzkazují, že bývalou rektorku Mendelovy univerzity rozhodně volit nebudou. Nově se ozval předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. I on se Středulovým postojem zásadně nesouhlasí.

Ekonomové: Sekera v rozpočtu bude vyšší, než si vláda myslí. Zvýšení daní se nevyhneme

6. listopadu 2022 13:50

Schodek státního rozpočtu bude v příštím roce vyšší, než v současnosti odhaduje vláda. Shodli se na tom ekonomové v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Podle nich deficit výrazně překročí 300 miliard korun, podle návrhu vlády by měl být 295 miliard korun. Podle ekonomů bude v budoucnu nutné zvýšit daně.

Odbory chtějí obnovu socialismu, tvrdí Benda. V lednu přijde katastrofa, opáčil Samek

10. října 2022 23:58

Odboráři na sobotní demonstraci na Václavském náměstí vyzvali vládu k pomoci lidem i firmám. Zazněly požadavky na zastropování cen potravin, pohonných hmot i nájmů a zvýšení platů. To ale předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda označil za návrat k socialismu. Na protest podle něj přišlo málo lidí i proto, že ho někteří mohli vnímat jako kampaň předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly, jenž sbírá podpisy potřebné ke kandidatuře na prezidenta.

Lacina: Srovnávám Putina s Hitlerem. Domluva s ruským prezidentem? Problém

9. října 2022 14:14

Ruský prezident Vladimir Putin je skoro jako německý diktátor Adolf Hitler, není mezi nimi moc rozdílů, řekl ve vysílání Partie Terezie Tománkové poslanec hnutí STAN Jan Lacina. Reagoval tak na vyjádření svolavatelů zářijových protivládních demonstrací, kteří požadovali přímou domluvu na dodávkách plynu právě s Putinem. K sobotnímu protestu odborářů poznamenal, že byl klidnější, ale také může být brán jako ostrý start prezidentské kampaně předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly.

Kampaň na demonstraci? Hanba by mě fackovala, tvrdil Středula. I tak se tam sbíraly podpisy

9. října 2022 05:21

Demonstrace nebude součástí prezidentské kampaně, tvrdil před sobotními protesty předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. I tak se ale na Václavském náměstí sbíraly podpisy na jeho kandidaturu. Štáb CNN Prima NEWS zaznamenal dobrovolníky s petičními archy, které posléze i konfrontoval. Středula uvedl, že podpisy sbírali dobrovolníci z jejich vlastní vůle. „Co udělali jiní lidé, to neovlivním. Objevil se tu i jiný kandidát, který měl mezi demonstranty stánek,“ bránil se odborový předák.

Vláda se nám řehtá, přijde defenestrace? Ostrá slova protestujících na Václaváku

8. října 2022 18:45

Vláda se nám řehtá, nedělá nic pro obyčejné lidi. Nejen takové názory padaly na demonstraci, kterou svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS). Na Václavském náměstí se sešli nejen odboráři, ale také zástupci neparlamentních stran či aktivistických sdružení. Redakce CNN Prima NEWS se zeptala účastníků protestu, proč přišli dát najevo svou nespokojenost.

Cenová regulace i růst minimální mzdy. Odboráři na demonstraci přednesli požadavky

8. října 2022 10:11

Václavské náměstí bylo svědkem další protivládní demonstrace. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) svolala pražský „protest proti chudobě“, během něhož zopakovala své požadavky na kabinet Petra Fialy (ODS). Na akci nakonec dorazily jen jednotky tisíc lidí, což je podstatně méně, než odbory očekávaly. Podle odborového předáka Josefa Středuly vláda zaspala při řešení současné krize. Šéf ČMKOS zároveň odmítl, že by událost měla cokoliv společného s jeho kampaní do prezidentských voleb. Přesto však byl k vidění člen jeho týmu, který na akci sbíral podpisy.

Výborný k odborářům: Nejste schopni jednat. Sprostá podpásovka neschopné vlády, zuřil Dufek

7. října 2022 22:35

Na odbory svolané demonstraci budou lidé v sobotu na Václavském náměstí požadovat regulaci cen takřka všeho a také zvýšení minimální mzdy. Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný ale tvrdí, že demonstrací se nic nevyřeší. Minimální mzdu nejsou podle něj odbory schopny dořešit se zaměstnanci. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil za sprostou podpásovku neschopné vlády.

Spor kvůli demonstraci: Platíte pětikilo na ruku, zuří Kalousek. Absurdní, brání se odboráři

4. října 2022 07:42

Dříve odbory hradily demonstrantům jenom dopravu, dnes jim platí pět set korun na ruku, pustil se exministr financí Miroslav Kalousek do chystaných „protestů proti chudobě“. Reagoval tím na plakát regionální buňky Odborového svazu KOVO, který vyzval své členy k účasti na demonstraci a přislíbil jim i „finanční náhradu na občerstvení“. Podle Pavla Vlčka z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), která protesty pořádá, je ovšem Kalouskova interpretace šířeného plakátu absurdní.