reklama
CNN Prima News Českomoravská konfederace odborových svazů

Českomoravská konfederace odborových svazů

Výpis příspěvků ke štítku „Českomoravská konfederace odborových svazů“

Prouza: Lockdown nic nevyřeší. Lidi nedonutíte sedět doma, můžete je jen motivovat

Přísná karanténní opatření už nefungují. Jedinou cestou, jak se ze současné situace dostat, je motivovat lidi. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to uvedl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza. S tím ale zásadně nesouhlasil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Podle něj je takový přístup v situaci, kdy se zhoršuje epidemická situace v zemi, nemožný.

Špicar o vakcinaci: Česko je mistrem v tom mít vše na papíře, Němcům už stojí stany

Po podcenění nástupu covidu a letním rozvolnění má vláda třetí šanci, jak opravdu přispět k řešení pandemie, prohlásil v nedělní Partii na CNN Prima NEWS viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Narážel tak na očkování proti koronaviru, které by podle premiéra Andreje Babiše mohlo v Česku začít už 27. prosince. Špicar je ale skeptický, protože vláda má podle něj vše zatím jen na papíře.

Neberte nám stravenky, prosí firmy i zaměstnanci. Bez nich vám bude lépe, říká stát

Tři ze čtyř zaměstnanců a devadesát procent zaměstnavatelů považuje stravenky za atraktivní. Pro pracující to znamená zvýšení jejich kupní síly, firmy si mohou část z příspěvku na stravu odečíst z daňového základu. Ministerstvo financí ale přišlo s takzvaným stravenkovým paušálem, který smysl existence poukázek na jídlo výrazně snižuje. Jeho odpůrci dokonce hovoří o konci stravenek, zastánci naopak vítají větší svobodu volby pro zaměstnance.

reklama