CNN Prima News Českomoravská konfederace odborových svazů

Českomoravská konfederace odborových svazů

Výpis příspěvků ke štítku „Českomoravská konfederace odborových svazů“

Křeček o třaskavém seznamu náročných profesí: Bojím se politizace. Maláčová mluví o naivitě

Je potřeba, aby seznam náročných profesí byl omezený, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček. Podle něj hrozí riziko, že se věc bude politizovat a důchodový systém to následně neutáhne. Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (SOCDEM) ale namítla, že je naivní si myslet, že se návrh schválí bez veřejné diskuze.

Odbory svolaly mimořádnou radu. Pozice předáka Středuly může být v ohrožení, míní politolog

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) svolává na pondělí mimořádnou radu. Pro CNN Prima NEWS to potvrdil předseda OS KOVO Roman Ďurčo. Přesný program upřesnit nechtěl. Spekuluje se však o tom, že by mohla být v ohrožení pozice odborového předáka Josefa Středuly. Podle politologa Lukáše Jelínka totiž mohou v odborech probíhat nejrůznější zákulisní boje.

Všechny bych burcoval na barikády, kritizoval Stanjurův náměstek odbory. Středula se ohradil

Česko se chlubí nejnižší nezaměstnaností v Evropské unii, ale i tak se potýká s nejvyšším propadem reálných mezd. Podle Marka Mory, náměstka ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS), je to nepochopitelné a opřel se kvůli tomu mimo jiné do odborů. Jejich předáci podle něj měli žádat vyšší nárůst platů. Naštval tak například předsedu ČMKOS Josefa Středulu, který si slova náměstka nenechal líbit. „Tady si pan Mora ‚stele‘ do vlastního hnízda naprosto neuvěřitelným způsobem,“ prohlásil odborář.

Zaniklo vám členství, neplatil jste příspěvky, napsali odboráři Středulovi. Ten to odmítá

Předákovi Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefu Středulovi loni v prosinci podle deníku Blesk zaniklo členství v jeho domovské organizaci KOVO Vítkovice kvůli nezaplacení příspěvků. Pokud by v tu dobu nebyl členem jiných odborů, automaticky by nebyl ani šéfem odborové centrály, napsal Blesk. Středula k tomu řekl, že byl a stále je členem svazu KOVO. Největší odborovou centrálu v zemi vede od roku 2014. Naposledy ho odboráři zvolili do čela ČMKOS na další čtyřleté období v dubnu 2022.

Skopeček: Flexibilní zákoník práce zlepší ekonomiku. Vyhýbáte se odpovědnosti, řekl Samek

Chceme-li s českou ekonomikou něco udělat, musíme mít mnohem flexibilnější zákoník práce, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS). Proti tomu se ale ohradil místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Vít Samek. Tvrdí, že je to zástupný problém a vyhýbání se odpovědnosti za ekonomickou nečinnost.

Lidé jsou v zajetí polopravd. Sedněte si ke stolu a jednejte, vyzval Pavel vládu a odbory

Vláda a odbory by měly opět usednout ke stolu a jednat o argumentech odborů a rozpočtových možnostech včetně kalkulací, vzkázal prezident Petr Pavel z Říma, kde je na třídenní státní návštěvě. Podle hlavy státu obě strany navzájem nepochopily své pozice. Odbory nabyly dojmu, že vláda má ještě prostor k ústupu, zatímco kabinet je přesvědčen o tom, že to není možné.

Stávkoval milion lidí, dezinformátory jsme ale nezvali, tvrdí Středula. Kupka volá po smíru

Pondělní stávky se zúčastnil až milion zaměstnanců, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Zároveň se distancoval od pozvání dezinformátorů. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) míní, že požadavky odborů vedou k většímu zadlužení. Podle něj je k sociálnímu smíru potřeba zapojení obou stran.

Naštvání lidí je masivní, vláda by měla jednat, řekl Středula. Pohrozil opakováním protestů

Podpora stávky vyhlášené na pondělí 27. listopadu bude masivní, věří předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS řekl, že vláda by se měla semknout a začít s odbory jednat o jejich požadavcích. Pokud se kabinet Petra Fialy (ODS) bude chovat jako dosud, hrozí Středula opakováním protestů.

Skopeček: Termín stávky? Hloupost odborářů. Mluví arogantní politik, vmetla mu Schillerová

Za neznalost historie a hloupost odborářů označil výběr termínu pro stávku místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS). Srovnávání s 27. listopadem 1989 je podle něj nepatřičné. Ve vysílání CNN Prima NEWS zároveň uvedl, že příčiny stávky by se měly hledat spíš u minulých vlád. Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) jeho slova označila za arogantní a vyzvala ho, aby se podíval na mapu škol, které se do stávky připojují.

Odborář Ďurčo: Vládě stávkou zdviháme prst. Jen prohloubíte dluh, vytkl ekonom Peterka

Ekonomické dopady stávky, kterou na pondělí vyhlásila Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS), by mohly být významné, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ekonom Pavel Peterka. Dodal, že pokud se stávka omezí jen na jeden den, nemuselo by to ekonomiku poškodit trvale. Předseda odborového svazu KOVO Roman Ďurčo podotkl, že se budou snažit o co nejmenší dopady. Vládě ale chtějí zdvihnout prst, protože nejsou pokojeni se způsobem, jakým s nimi vyjednává.