reklama
CNN Prima News Českomoravská konfederace odborových svazů

Českomoravská konfederace odborových svazů

Výpis příspěvků ke štítku „Českomoravská konfederace odborových svazů“

Náklady na Green Deal se rovnají pěti českým rozpočtům. Na to nemáme, říká Středula

19. ledna 2022 00:01

Náklady na přeměnu české ekonomiky podle evropské Zelené dohody budou astronomické. Podle odhadů se rovnají pěti českým rozpočtům, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula (ČSSD). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že by přesnější účinek Green Dealu na Českou republiku přinesla dopadová studie, ta ale i přes opakované výzvy politických elit stále neexistuje.

Nebrečme, nepodělejme se a věřme českému průmyslu, vyzval Hanák po jednání vlády

18. ledna 2022 18:14

Česká republika má na to dostat se do skupiny dvaceti nejvíce konkurenceschopných zemí světa. „Tam patříme, buďme optimisty a nepodělejme se,“ vyzval prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák. Po úterním jednání tripartity pochválil přístup kabinetu Petra Fialy (ODS). Podotkl, že otázku povinného očkování bude vláda řešit ve středu.

Středula: Povinné očkování pro různé profese platí už roky. To dosud nikdo nezpochybnil

6. ledna 2022 17:54

Českem nadále rezonuje otázka povinného očkování proti koronaviru. Zejména se jedná o povinnosti pro vybrané profesní skupiny. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula v pořadu K věci uvedl, že takové očkování proti jiným nemocem v Česku platí již roky. „Je zajímavé, že povinné očkování proti zhruba deseti nemocem platí pro konkrétní profese již roky a nikdo ho nezpochybnil,“ uvedl.

Drtí nás Tesla, budeme propouštět, varuje šéf Volkswagenu. V ohrožení je i Škoda Auto

9. listopadu 2021 08:21

První evropská Gigafactory americké automobilky Tesla je téměř hotova. Už příští rok by z jejích výrobních linek měly sjíždět první elektromobily. Konkurence se děsí, protože jsou v ohrožení desetitisíce pracovních míst. A to nejen ve Volkswagenu, ale i ve Škodě Auto spadající pod jeho křídla. „Nyní se rozehrála velká bitva o to, která z fabrik a lokací to odnese,“ varuje šéf tuzemských odborů Josef Středula.

Pokud automobilky padnou, přijde o práci až půl milionu lidí, varuje Středula

19. října 2021 10:11

Enormní nedostatek čipů ochromil výrobu aut i v České republice. Pokud by stát nezasáhl, automobilky padnou. „O práci by přišly statisíce lidí. A to počítám přímé zaměstnance, ne celé rodiny. Celkové počty budou přesahovat půl milionu občanů,“ nastínil černý scénář předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Prouza: Lockdown nic nevyřeší. Lidi nedonutíte sedět doma, můžete je jen motivovat

23. února 2021 21:53

Přísná karanténní opatření už nefungují. Jedinou cestou, jak se ze současné situace dostat, je motivovat lidi. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to uvedl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza. S tím ale zásadně nesouhlasil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Podle něj je takový přístup v situaci, kdy se zhoršuje epidemická situace v zemi, nemožný.

Špicar o vakcinaci: Česko je mistrem v tom mít vše na papíře, Němcům už stojí stany

20. prosince 2020 17:24

Po podcenění nástupu covidu a letním rozvolnění má vláda třetí šanci, jak opravdu přispět k řešení pandemie, prohlásil v nedělní Partii na CNN Prima NEWS viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Narážel tak na očkování proti koronaviru, které by podle premiéra Andreje Babiše mohlo v Česku začít už 27. prosince. Špicar je ale skeptický, protože vláda má podle něj vše zatím jen na papíře.

Středula: Některé firmy zakazují lidem používat eRoušku a nechat se trasovat

1. listopadu 2020 13:33

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula v nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS prohlásil, že některé firmy zakazují zaměstnancům nechat se trasovat nebo používat aplikaci eRouška. Společně s prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomášem Prouzou toto chování odsoudili. Středula ale konkrétní názvy společností neprozradil.

Neberte nám stravenky, prosí firmy i zaměstnanci. Bez nich vám bude lépe, říká stát

17. září 2020 05:44

Tři ze čtyř zaměstnanců a devadesát procent zaměstnavatelů považuje stravenky za atraktivní. Pro pracující to znamená zvýšení jejich kupní síly, firmy si mohou část z příspěvku na stravu odečíst z daňového základu. Ministerstvo financí ale přišlo s takzvaným stravenkovým paušálem, který smysl existence poukázek na jídlo výrazně snižuje. Jeho odpůrci dokonce hovoří o konci stravenek, zastánci naopak vítají větší svobodu volby pro zaměstnance.

reklama