Chci, aby mě jako prezidenta měli rádi, tvrdí Knor. Co říká na Zemanova slova o šašcích?

Do souboje o post prezidenta se už přihlásila řada kandidátů, podle komika Miloše Knora však většina z nich trpí „profesní slepotou“. Chtěl by proto do politiky vnést trochu něco jiného, aby lidé měli svého prezidenta rádi. Společně se senátorem Markem Hilšerem se shodli, že urážky od současného prezidenta, které mohly být mířeny i na ně, nejsou namístě. Zeman totiž většinu kandidátů označil za „šašky“.

„Nejsem si jist, jestli pan prezident myslel i mě, protože nejmenoval. Pokud ano, tak jsem poctěn, že zaznamenal, že kandiduji, a že se k tomu vyjádřil,“ prohlásil v pořadu 360° komik Miloš Knor, který se nyní snaží získat dostatek podpisů.

Reagoval tak na slova prezidenta Miloše Zemana, který se v nedělní Partii pustil do některých kandidátů na prezidenta. „Přihlásilo se už několik šašků. Já si vyberu z těch, kdo na to mají,“ zhodnotil prezident. Jedním z favoritů je podle Zemana bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. „V čele ERÚ si vedla dobře,“ doplnil prezident.

Prezident uráží kandidáty

Jeho slova prý bere s humorem i další kandidát Hilšer. „Nevztahuji to na sebe, nesmíme být v politice netykavky. Jsem rád, že se panu prezidentovi vrátil smysl pro humor. On léčí nejen jeho, ale i celou společnost. Na druhou stranu jsme toho názoru, že hlava státu by neměla projevovat své schopnosti jen tím, že uráží své protikandidáty,“ sdělil ve vysílání CNN Prima NEWS.

S tím souhlasil i Knor. „Za mě se prezident nemusí vyjadřovat ke každé maličkosti,“ dodal. Naopak by měl komunikovat s lidmi. „Potkávám se s občany, od kterých slyším, že nemají koho volit. Protože jsem na tom dost podobně, tak jsem se rozhodl, že nabídnu kandidáta, kterého bych volil já,“ odůvodnil svou kandidaturu. Komik ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že většina politiků totiž „trpí profesní slepotou a zapomněla, že by tu měla být pro lidi“.

Podpisy se snaží sehnat i Hilšer. Při minulých prezidentských volbách se mu potřebný počet, 50 tisíc podpisů, sehnat nepovedl. „Máme naplánované debaty s občany. V příštím týdnu budu v Horním Bezděkově. Podpisy jsem sbíral v minulé kampani a chci je sbírat i teď. Rozhovory v ulicích s lidmi nám pomáhají dostat se z bubliny,“ sdělil senátor.

Mandát současného prezidenta Miloše Zemana vyprší 8. března 2023. Obhajovat jej potřetí podle Ústavy nemůže. O prezidentské křeslo tak bude bojovat hned několik osobností z politického i kulturního života. Mezi nimi bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel, miliardář Karel Janeček nebo senátor Pavel Fischer. PŘEHLED všech kandidátů najdete zde.

Tagy:

Hlavní zprávy

ON-LINE: Rusové bombardovali Hadí ostrov, tvrdí Ukrajinci. Zveřejnili video útoku
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Rusové bombardovali Hadí ostrov, tvrdí Ukrajinci. Zveřejnili video útoku

Při raketovém útoku na Oděskou oblast přišlo o život 18 lidí. Ukrajinci zničili při útoku na jihu země ruskou vojenskou techniku a zabili 35 vojáků okupačních sil. Rusko se snaží zablokovat Lysyčansk, hlásí ukrajinský generální štáb. Šéf Kremlu Vladimir Putin popírá, že by za raketovým útokem na obchodní centrum v Kremenčuku stáli Rusové. Ruská vláda chce upravit zákon o obraně. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov řekl, že mezi Ruskem a Západem vzniká nová „železná opona“. Ukrajina hlásí, že Rusové začali bombardovat Hadí ostrov.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:09

Ruská tajná služba zadržela na Sibiři vědce, kterého podezírá z vlastizrady

21:54

Ukrajinci zaútočili na ruské sklady, zničili dron za miliony dolarů

21:38

USA ohlásily další pomoc pro Ukrajinu

21:11

Hadí ostrov má symbolický, vojenský i ekonomický význam, říká reportér CNN

Nahlédněte do zákulisí toho, jak se vyvíjejí nejmodernější kartáčky

Zatímco sonická technologie spatřila světlo světa už v roce 1963, nejmodernější magnetická iO technologie byla do rukou uživatelů doslova předána v roce 2020. Že jsou jí teprve dva roky ale neznamená, že je to nějaká „rychlokvaška“ – experti na ústní zdraví ji vyvíjeli celkem 6 let a testovalo ji více než 1800 lidí. Vydejte se s námi do světa elektrických zubních kartáčků Oral-B iO do výzkumného a vývojového centra v německém Kronbergu.

Sledujte Partii s Milošem Zemanem: Co říká na krizi STAN a jak by řešil energetickou krizi?

Hostem nedělní Partie Terezie Tománkové bude prezident republiky Miloš Zeman. Témat k probírání bude řada, od afér hnutí STAN přes válku na Ukrajině až po energetickou krizi. Ve druhé části proběhne tradiční velká politická diskuse, které se zúčastní pirátka Olga Richterová, Karla Maříková z SPD, Marek Benda z ODS a za hnutí ANO Patrik Nacher. Partie s datem 3. července navíc bude poslední před letní pauzou, jinak s výjimkou Vánoc vysílá každou neděli tak, jak jsou diváci zvyklí. A jaká vlastně byla první polovina letošního roku podle Tománkové?

Fiala k předsednictví v EU: Velkým úkolem je energetická krize. Leyenová připomněla Havla

Český premiér Petr Fiala (ODS) po setkání k zahájení českého předsednictví Evropské unii (EU) ocenil předešlou práci Francie. Podařilo se jí podle něj udržet jednotu členských států v podpoře Ukrajiny a sankcích. Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová připomněla i v souvislosti s mottem českého předsednictví Evropa jako úkol také slova bývalého prezidenta Václava Havla.

Ukrajinci předvedli drtivou sílu houfnic z USA. Ruská děla neměla šanci, ukazuje video

Ukrajinci zaútočili na jednotky ruského dělostřelectva. Zničili při tom hned několik samohybných houfnic 2S3 Akacija. Útok podniklo ukrajinské dělostřelectvo pomocí obávaných tažených houfnic M777, které v květnu dodaly Spojené státy. Kdy a kde přesně k útoku došlo, není možné v průběhu války ověřit. Díky vojenské podpoře západních zemí začínají mít Ukrajinci nad okupanty obrovskou dělostřeleckou převahu – minimálně co se dostřelu týče. Na počet kusů těžké techniky vede stále Ruská federace.

Domácí zpravodajství

Další jihoamerický kokain v Česku. Drogy za čtvrt miliardy našli na Ústecku

Policie v Ústeckém kraji zajistila ve čtvrtek balík s větším obsahem kokainu. Podle informací denik.cz šlo až o 250 kilogramů. Balíčky s drogou se našly v dodávce v areálu firmy Fluorit v Sobědruhách na Teplicku, kde se zpracovávají nerostné suroviny, uvedl web. Národní protidrogová centrála bez dalších podrobností uvedla, že vyšetřuje nález většího množství kokainu v Ústeckém kraji. Mluvčí centrály Barbora Kudláčková jen řekla, že policisté na místě provádějí úkony trestního řízení.

Lidí s covidem v nemocnicích přibývá, JIP se ale neplní. Ministerstvo doporučuje roušky

Pozitivita testů na covid, které žádají pro své pacienty lékaři, je 25 procent, což znamená významné rozšíření viru v populaci. Počty nakažených budou ještě několik týdnů dál růst. Zátěž roste ve všech regionech, zatím se ale výrazně neplní nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče (JIP). Novinářům to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Zatím podle něj nejsou nutná povinná opatření, doporučil roušky ve zdravotnictví.