CNN Prima News Chelsea Londýn

Chelsea Londýn

Výpis příspěvků ke štítku „Chelsea Londýn“

Real Madrid, mistr comebacků: Další senzace kurzům navzdory, odvážní sázkaři měli žně

Real Madrid by měl dostat patent na návraty. Ve fotbalové Lize mistrů dokázal otočit nepříznivý vývoj v osmifinále, čtvrtfinále i v semifinále. A právě to, co „bílý balet“ předvedl ve středeční odvetě proti Manchesteru City, bude figurovat v jeho bohatých fotbalových dějinách velmi vysoko. Kdybyste v 89. minutě spíše z legrace vsadili na postup party Carla Ancelottiho deset korun, vydělali byste si dva tisíce.

Abramovič má kvůli sankcím hluboko do kapsy. V Holywoodu prosí o miliony, píší v USA

V souvislosti s uvalením sankcí na ruské oligarchy po zahájení krvavé invaze na Ukrajinu se nejčastěji mluví o Romanu Abramovičovi. Muž známý zejména pro vlastnictví slavného anglického fotbalového klubu Chelsea má podle webu Page Six prosit své kamarády o to, aby mu půjčili peníze a on měl na výplaty. Sankce se ho týkají i přesto, že se snaží Ukrajinu s Ruskem usmířit. Působí totiž jako spojka mezi prezidenty Zelenským a Putinem.

Hodně otázek, málo odpovědí, říká Čech o Chelsea. Tuchel je ochotný sednout za volant

V neděli dosáhla Chelsea už na svoji pátou výhru v řadě v Premier League. Za normálních okolností by to znamenalo „slunečno a pohoda“. Jenže londýnský gigant neví, zda vůbec zvládne přežít zbytek sezony. Po uvalených sankcích na dosavadního majitele Romana Abramoviče byli Blues zatlačeni do kouta, kde se to jen hemží nejistotou. A nepředvídatelnou budoucnost musí řešit i brankářská legenda mančaftu ze Stamford Bridge, nyní technický ředitel, Petr Čech.

Z prodavače gumových kachniček oligarchou. Jak se Abramovič dostal na vrchol?

Jeho jméno bylo ve světě známé především díky fotbalovému prostředí. Proto lze sportovní terminologií říct, že ruský oligarcha a majitel Chelsea Roman Abramovič zažívá temné období. Něco jako vážné zranění kolene, ze kterého možná není návratu. Vazby na Vladimira Putina spolu s válkou na Ukrajině mu udělaly čáru přes rozpočet. Podívejte se, jak magnát vystoupal na vrchol, ze kterého nyní padá.

Chelsea v maléru. Sponzoři dávají ruce pryč, gigantovi mohou dojít peníze za 17 dní

Dokud budeme mít dostatek dresů a autobus, který nás doveze na zápasy, zůstaneme tady a budeme bojovat. Trenér Thomas Tuchel po čtvrteční výhře v Premier League nepůsobil rezignovaně, byť by k tomu aktuální šlamastyka vybízela. Na hřišti to Blues klape, nicméně z ekonomického hlediska jsou v obrovském průšvihu. Poté, co britská vláda v rámci sankcí vůči ruským oligarchům zmrazila majetek vlastníkovi londýnského klubu Romanu Abramovičovi, se ze Stamford Bridge stahují sponzoři.

Temné dny Chelsea: Zákaz prodeje suvenýrů i prodlužování smluv. Co nový majitel?

Vstup Romana Abramoviče do londýnské Chelsea v roce 2003 proměnil anglickou fotbalovou mapu a vlastně i tu evropskou. Klub rázem vyhrával tituly v Premier League, dobyl Ligu mistrů a byl obávaným gigantem. Tento status je nyní v ohrožení. Ruský oligarcha se vzhledem k dění na Ukrajině snažil klub prodat, ale nestihl to. Britská vláda na něj ve čtvrtek uvalila sankce a Blues se rázem ocitli ve velmi svízelné situaci.

Britská vláda uvalila sankce na ruského oligarchu Abramoviče. Nemůže tak prodat Chelsea

Vláda Velké Británie uvalila sankce na současného majitele Chelsea Romana Abramoviče. To znamená, že v tuto chvíli nebude možné londýnský klub prodat, což měl od minulého týdne v plánu a už se rýsovali zájemci. Londýnský klub aspoň získal speciální licenci, aby dál mohl pokračovat ve fotbalových aktivitách. Nicméně nad budoucností visí otazník.