reklama

Chvíle hrůzy na strakonické pouti. Utrhlo se lano a koule s lidmi vystřelila do vzduchu

Návštěvníci Václavské pouti ve Strakonicích zažili v neděli odpoledne dramatické chvíle. U jedné z atrakcí se tam totiž utrhlo lano. Konstrukce, ve které v tu chvíli seděli dva muži, vylétla do vzduchu a následně narazila do jednoho ze sloupů. Naštěstí oba vyvázli bez zranění.

reklama

Nehodu zachytil na svůj mobilní telefon jeden z návštěvníků jihočeské pouti. Na videu, které má k dispozici CNN Prima NEWS, je vidět, že se utrhlo lano po pravé straně z oblíbené atrakce vystřelovací koule. „Slyšel jsem ránu – kovovou rána. Tak jsem se otočil, co se děje. A v tom momentě jsem viděl právě zaseklou klec, jak visí na utrženém laně. Ještě se z lana prášilo,“ přiblížil svědek.

Muži, kteří se v konstrukci právě nacházeli, měli velké štěstí. Lano totiž prasklo těsně předtím, než je provozovatel atrakce stihl vystřelit do vzduchu. I přesto však kvůli silnému napnutí koule vyletěla pár metrů do vzduchu a následně narazila do jednoho ze sloupů. Jelikož byla dvojice připoutaná, zůstala viset několik minut ve vzduchu až do chvíle, než je odtamtud sundala obsluha atrakce. Policisté o tomto incidentu žádné hlášení neobdrželi.

Podle informací CNN Prima NEWS se mužům nic nestalo. Po prvním šoku se vzpamatovali a žalobu podávat neplánují. „Atrakce prošla před třemi měsíci technickou kontrolou, tam je vše v pořádku. Problém je v gumách,“ uvedla provozovatelka Anna Dykovská. Standardně se používají lana určená na bungee jumping. Před každou štací je pravidelně mění.

Správně by takové lano mělo vydržet asi 350 napnutí. Jenže tohle prý vydrželo zhruba 200 a prasklo. Provozovatelé přesto nemají v plánu atrakci vyřadit z provozu. Chtějí ale okamžitě vyměnit dodavatele lan. „S výrobcem se snažíme spojit a budeme to řešit. Samozřejmě nemůžeme riskovat životy lidí, kteří by se mohli zranit,“ zdůraznila Dykovská.

Mnozí návštěvníci, kteří byli svědky nehody, pak sdíleli fotografie události na sociálních sítích. „Stála jsem u toho, když se to stalo. V tu chvíli jsem se lekla a řekla si, že na tuhle atrakci už nikdy nepůjdu. Nikomu se ale naštěstí nic nestalo, a to je dobře,“ napsala jedna z návštěvnic jihočeské poutě ve facebookovém příspěvku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kalousek: Piráti musí do vlády. Pokud chtějí být věčně protestní stranou, jsou zbyteční

Mají jít Piráti do vlády, nebo mají zůstat společně s ANO a SPD v opozici? Otázka, která se poslední dny řeší uvnitř Pirátské strany i mezi novináři. Podle expředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který strávil v politice dlouhých třicet let, by se měla partaj Ivana Bartoše zachovat státotvorně, ukázat politickou dospělost a do vlády určitě jít. Pokud zůstanou věčně protestní stranou, jsou podle něj občanům České republiky k ničemu. Kalousek to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál

Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála (Piráti) je pro nastavení opatření proti šíření koronaviru klíčové, zda neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dotaz, zda není na čase uznávat hladinu protilátek. Zároveň podotkl, že nutit občany k dobrovolnému očkování je absurdní a opatření prý cílí na špatné skupiny obyvatel.

Žádný „český Floyd“. Muž v Teplicích nezemřel kvůli policejnímu zákroku, vyplývá z pitvy

Mezi červnovým zákrokem policistů a úmrtím muže v Teplicích neexistuje žádná souvislost, vyplývá ze závěrečné pitevní zprávy, kterou dostalo ústecké krajské ředitelství policie. V úterý o tom informovala policejní mluvčí Šárka Poláčková. Muž zemřel krátce po zákroku policie. Následně se konalo několik demonstrací, vyšetření události žádala řada tuzemských i zahraničních organizací.

reklama

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: STAN přes palubu Piráty nehodí. Ti loví kádry na ministry mimo zvolené poslance

Pokud se Piráti sami nerozhodnou do vlády nejít, STAN je přes palubu nehodí. A to i přes to, že se Piráti zatím podle informací CNN Prima NEWS ve vyjednávání občas chovají jako nerozhodní nováčci, kteří často mění své požadavky. Důvody jsou hned dva. Zaprvé je to společná cesta deklarovaná už v koaliční smlouvě. Zadruhé vše stojí na osobě Víta Rakušana, který si za dlouhou dobu spolupráce s Ivanem Bartošem vypěstoval silné až přátelské pouto a je připraven sliby a plány dodržet a splnit.

Pobodal čtrnáctiletého chlapce a jeho matku v Dolních Chabrech. Policie případ odložila

Aktualizováno

Za dubnový pokus o vraždu v pražských Dolních Chabrech policie nikoho neobviní. Případ odložila, protože kvůli nízkému věku pachatele nebylo možné zahájit trestní stíhání. V úterý to sdělil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. V souvislosti s útokem na matku a jejího syna pátrali policisté po čtrnáctiletém chlapci.

Rozhoupávám se k tomu stát se mluvčí špatných matek, říká herečka Doležalová

Herečka Marie Doležalová se proslavila nejen v kinematografii, ale i svým blogem Kafe a cigárko, které vydala dokonce knižně. Svým fanouškům prozradila, že by se ráda pustila i do dalšího projektu. V pořadu Interview přiblížila, o co by se jednalo. „Chci psát o mateřství a mám slinu přiznávat mateřské věci. Rozhoupávám se k tomu,“ prozradila s tím, že by se ráda stala mluvčí „špatných matek“.

Předčasně narozené děti označil za nevyvinuté zrůdy. Soud teď exposlanci snížil trest

Na 10 měsíců se zkušební lhůtou jeden a půl roku snížil v úterý odvolací Krajský soud v Plzni trest bývalému předsedovi strany Věci veřejné a někdejšímu poslanci Jaroslavu Škárkovi za jeho loňské nenávistné výroky o nedonošených dětech, mentálně postižených lidech či o neziskových organizacích. Na svůj veřejně přístupný profil na Facebooku Škárka tehdy kromě jiného napsal o předčasně narozených dětech s nízkou porodní hmotností, že jsou to „nevyvinuté zrůdy“.

reklama