reklama

Či a či a čičičí, 2. část

Pan Mňouk Mates

A tak mňoukám jako hrom, ať jich není milion.

reklama

A tak mňoukám jako hrom, ať jich není milion.

O kotěti Fildovi jsem vám psala posledně. Druhá z našich kočkoblech je Miky. Mikyho našla moje sestra při procházce v lese. Je to docela oblíbený způsob, jak se zbavit nechtěných koťat. Jednoduše je strčím do krabice a odvezu někam. Do lesa, přehodím někomu do zahrady přes plot, vyložím je u cesty, u dveří do veterinární ordinace, u brány k útulku a pak i na místa, u kterých si vždycky říkám, jak hluboko může ještě člověk klesnout? Betonové skruže v zemi, kanál nebo železniční trať.

No ano, ve chvíli, kdy jsem si otevřela počítač, že začnu psát pokračování o našich dočasných, nalezených, odchycených, kočičích kamarádech, mi napsala kamarádka a poslala fotku čtyř malých koťat v krabici. V krabici, kterou někdo nechal pár metrů od hlavní železniční trati, kudy projedou desítky vlaků za hodinu. A tak, ač jsem vážně chtěla s humorem psát o divočině, která se teď koná u nás v domě díky třem mňoukajícím divochům, mě humor zcela přešel a nahradil ho smutek. Smutek z nás lidí, jací my umíme být.

Ale k Mikymu. Miky je skvělý malý kocour. Tak akorát střelený, tak akorát rozumný, tak akorát přátelský, tak akorát roztomilý. A co je u něj obrovská přidaná hodnota – miluje psy. Rád si s nimi hraje, rád s nimi přitulený odpočívá, číhá na ně za rohem a útočí skokem z kočičího domečku v polici, ale nikdy nepoužije drápek ani zuby, vždycky je při hře s nimi velice opatrný. Tak u nás docela pravidelně vznikají situace, kdy pustím psy z jejich pokoje, dva metry přede mnou běží kočkani Mates a Filda a čokle Felda, Fífa a Žížala a hned za mými patami se smolí děda Aron a barzoja Bibiana a v tu chvíli vyskakuje z police něco mourovaného, odráží se to od zadku Bibiany, dopadá na zem a jedním švihem zajíždí pod břicho dědy Arona, zpackuje mu to jeho krásný, huňatý ocas, načež děda reaguje tak, že milého Mikyho zalehne. Miky se vysmekne, běží, ale dědu už má v patách. A náš děda, ten se jen tak nedá. Tu packovanou mu vždycky vrátí. Takže já pak za pár hodin posbírám na chodbě chumel čítající jeden kus kocoura a jeden kus psa, kteří se střídavě tahají za chlupy a honí z jednoho konce baráku na druhý.

Mourované kočkata Filda a Miky tulící, vrnící s panem Mňoukem
Mourované kočkata Filda a Miky tulící, vrnící s panem Mňoukem

Takže si to shrneme. To máme pana Mňouka Matese, kterého někdo odložil loni v listopadu u nás na chatě. Kotě Fildu, kterému se jedinému podařilo přežít ze tří koťat, kterým mámu srazilo auto letos v létě. Kotě Mikyho, kterého někdo odložil v lese a měl to štěstí, že ho našla moje sestra při procházce se psy letos v létě. A čtyři koťata, která někdo položil v krabici k železniční trati a měly také to štěstí, že šla kolem kamarádka se psy.

7 vyhozených koťat. 4 kočičí mámy, které jejich člověk nedal vykastrovat a nechal je zbytečně podstoupit březost, aby pak jejich koťata odhodil jak hadr. Ze čtyř kočičích mamin je minimálně jedna mrtvá. A šest koťat bude velmi obtížně hledat domov. A to všechno úplně zbytečně. Stačilo, aby se jejich majitelé o ně starali, nechali je vykastrovat a přijali za své zvíře odpovědnost.

Pokud potřebujete bezvadného kočičího kamaráda, nebo váš pes potřebuje bezvadného kočičího kamaráda, nebo vaše kočka potřebuje bezvadného kočičího kamaráda, nebo dva kočičí kamarády, tak mourovaná koťata Filda a Miky a černokočky z krabice, toho času bezejmenné, hledají ty nejlepší domovy. Obrátit se s důvěrou můžete na Útulekjinak, z.s. z Napajedel u Zlína.

Kočkrabice plná kočkat od železnice
Kočkrabice plná kočkat od železnice
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Další články
reklama
reklama