reklama

BLOG: Či a či a čičičí, 2. část

A tak mňoukám jako hrom, ať jich není milion.

reklama

O kotěti Fildovi jsem vám psala posledně. Druhá z našich kočkoblech je Miky. Mikyho našla moje sestra při procházce v lese. Je to docela oblíbený způsob, jak se zbavit nechtěných koťat. Jednoduše je strčím do krabice a odvezu někam. Do lesa, přehodím někomu do zahrady přes plot, vyložím je u cesty, u dveří do veterinární ordinace, u brány k útulku a pak i na místa, u kterých si vždycky říkám, jak hluboko může ještě člověk klesnout? Betonové skruže v zemi, kanál nebo železniční trať.

No ano, ve chvíli, kdy jsem si otevřela počítač, že začnu psát pokračování o našich dočasných, nalezených, odchycených, kočičích kamarádech, mi napsala kamarádka a poslala fotku čtyř malých koťat v krabici. V krabici, kterou někdo nechal pár metrů od hlavní železniční trati, kudy projedou desítky vlaků za hodinu. A tak, ač jsem vážně chtěla s humorem psát o divočině, která se teď koná u nás v domě díky třem mňoukajícím divochům, mě humor zcela přešel a nahradil ho smutek. Smutek z nás lidí, jací my umíme být.

Ale k Mikymu. Miky je skvělý malý kocour. Tak akorát střelený, tak akorát rozumný, tak akorát přátelský, tak akorát roztomilý. A co je u něj obrovská přidaná hodnota – miluje psy. Rád si s nimi hraje, rád s nimi přitulený odpočívá, číhá na ně za rohem a útočí skokem z kočičího domečku v polici, ale nikdy nepoužije drápek ani zuby, vždycky je při hře s nimi velice opatrný. Tak u nás docela pravidelně vznikají situace, kdy pustím psy z jejich pokoje, dva metry přede mnou běží kočkani Mates a Filda a čokle Felda, Fífa a Žížala a hned za mými patami se smolí děda Aron a barzoja Bibiana a v tu chvíli vyskakuje z police něco mourovaného, odráží se to od zadku Bibiany, dopadá na zem a jedním švihem zajíždí pod břicho dědy Arona, zpackuje mu to jeho krásný, huňatý ocas, načež děda reaguje tak, že milého Mikyho zalehne. Miky se vysmekne, běží, ale dědu už má v patách. A náš děda, ten se jen tak nedá. Tu packovanou mu vždycky vrátí. Takže já pak za pár hodin posbírám na chodbě chumel čítající jeden kus kocoura a jeden kus psa, kteří se střídavě tahají za chlupy a honí z jednoho konce baráku na druhý.

Takže si to shrneme. To máme pana Mňouka Matese, kterého někdo odložil loni v listopadu u nás na chatě. Kotě Fildu, kterému se jedinému podařilo přežít ze tří koťat, kterým mámu srazilo auto letos v létě. Kotě Mikyho, kterého někdo odložil v lese a měl to štěstí, že ho našla moje sestra při procházce se psy letos v létě. A čtyři koťata, která někdo položil v krabici k železniční trati a měly také to štěstí, že šla kolem kamarádka se psy.

7 vyhozených koťat. 4 kočičí mámy, které jejich člověk nedal vykastrovat a nechal je zbytečně podstoupit březost, aby pak jejich koťata odhodil jak hadr. Ze čtyř kočičích mamin je minimálně jedna mrtvá. A šest koťat bude velmi obtížně hledat domov. A to všechno úplně zbytečně. Stačilo, aby se jejich majitelé o ně starali, nechali je vykastrovat a přijali za své zvíře odpovědnost.

Pokud potřebujete bezvadného kočičího kamaráda, nebo váš pes potřebuje bezvadného kočičího kamaráda, nebo vaše kočka potřebuje bezvadného kočičího kamaráda, nebo dva kočičí kamarády, tak mourovaná koťata Filda a Miky a černokočky z krabice, toho času bezejmenné, hledají ty nejlepší domovy. Obrátit se s důvěrou můžete na Útulekjinak, z.s. z Napajedel u Zlína.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách
Zdravotnictví

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

reklama

Domácí zpravodajství

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

reklama