CIA

Výpis příspěvků ke štítku „CIA“

Tohle na vás chystají. Šéf CIA zachránil Zelenského před atentáty Rusů, tvrdí spisovatel

17. ledna 2023 15:11

Americký politický spisovatel Chris Whipple ve své nové knize poodhalil utajované operace, které předcházely ruské invazi na Ukrajinu. Autor uvedl, že na Ukrajinu pár dní před válkou dorazil osobně šéf CIA, který upozornil Volodymyra Zelenského na to, že se na něj chystá atentát. Možná teprve tehdy si ukrajinský prezident připustil, co všechno se chystá.

Sabotáže v Rusku řídí CIA, tvrdí americký novinář. Když bude třeba, zaútočí prý i v Moskvě

27. prosince 2022 06:07

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) organizuje a řídí sabotáže přímo na ruském území. Alespoň to tvrdí s odkazem hned na několik nejmenovaných zdrojů z vojenského a špionážního prostředí americký novinář Jack Murphy. CIA něco takového striktně odmítá. Podle Murphyho je to ale logické a ve svém obsáhlém textu rozkrývá, jak Američané za pomoci další špionážní služby údajně koordinují útoky na sklady zbraní, paliv i infrastrukturu hluboko v srdci Ruska.

CNN: Exšéf CIA popsal, jak Ukrajinci zabíjejí ruské generály. Mají skvělé snajpry, říká

25. března 2022 15:12

Někteří experti rozporují, zda se Ukrajincům ve válce opravdu podařilo zlikvidovat tolik ruských důstojníků a hned pět nebo dokonce šest generálů. Podle amerického generála ve výslužbě Davida Petraeuse, který v minulosti vedl CIA, je to ale velmi pravděpodobné. Expert se domnívá, že Ukrajina má efektivní odstřelovače. A popsal, jak útočí.

Američtí diplomaté si stěžovali na „akustické útoky“. Máte to ze stresu, řekla CIA

23. ledna 2022 18:28

Americká zpravodajská služba CIA nepředpokládá, že za „akustickými útoky“ na americké diplomaty by stála celosvětová kampaň cizí mocnosti. Agentura došla k přesvědčení, že většina hlášených případů se dá vysvětlit environmentálními faktory nebo nediagnostikovanými zdravotními stavy. CIA nicméně pokračuje ve vyšetřování asi dvou desítek případů, které zatím zůstávají nevysvětleny. U možných obětí tzv. havanského syndromu vyvolala zpráva nevoli.

Ruská GRU, americká CIA i izraelský Mosad: Tajní agenti se maskují na každém rohu

21. dubna 2021 06:01

Že se intrikám tajných agentů nevyhnula ani Česká republika, je po odhalení skandálu ve Vrběticích zřejmé. Zpravodajské služby totiž v utajení operují po celém světě každý den. Veřejnost se přitom o jejich práci dozví zpravidla jen ve chvíli, kdy agenti dosáhnou výrazného úspěchu, nebo naopak při misi fatálně selžou. Jak fungují nejznámější tajné služby světa?