reklama

CIA

Výpis příspěvků ke štítku „CIA“

Američtí diplomaté si stěžovali na „akustické útoky“. Máte to ze stresu, řekla CIA

23. ledna 2022 18:28

Americká zpravodajská služba CIA nepředpokládá, že za „akustickými útoky“ na americké diplomaty by stála celosvětová kampaň cizí mocnosti. Agentura došla k přesvědčení, že většina hlášených případů se dá vysvětlit environmentálními faktory nebo nediagnostikovanými zdravotními stavy. CIA nicméně pokračuje ve vyšetřování asi dvou desítek případů, které zatím zůstávají nevysvětleny. U možných obětí tzv. havanského syndromu vyvolala zpráva nevoli.

Ruská GRU, americká CIA i izraelský Mosad: Tajní agenti se maskují na každém rohu

21. dubna 2021 06:01

Že se intrikám tajných agentů nevyhnula ani Česká republika, je po odhalení skandálu ve Vrběticích zřejmé. Zpravodajské služby totiž v utajení operují po celém světě každý den. Veřejnost se přitom o jejich práci dozví zpravidla jen ve chvíli, kdy agenti dosáhnou výrazného úspěchu, nebo naopak při misi fatálně selžou. Jak fungují nejznámější tajné služby světa?

Laxní agenti: Za největší únik dat v historii CIA mohlo žalostné zabezpečení

18. června 2020 11:44

Celá řada bezpečnostních nedostatků vedla k největšímu úniku tajných informací v historii americké zpravodajské služby CIA. Její nová interní zpráva uvádí, že specializovaná jednotka uvnitř agentury byla natolik soustředěná pouze na tvorbu kybernetických zbraní, že jeden ze zaměstnanců snadno využil „žalostně laxního zabezpečení“ a předal velké množství citlivých údajů společnosti WikiLeaks.

Konec bin Ládina: Před devíti lety Američané zlikvidovali nejhledanějšího muže světa

2. května 2020 10:00

Dnes je to přesně devět let, kdy americká jednotka Navy SEALS usmrtila Usámu bin Ládina. Někdejší šéf teroristické organizace Al-Káida, který naplánoval teroristické útoky na USA z 11. září 2001, se dlouho úspěšně skrýval. Past sklapla až o téměř 10 let později v Pákistánu. Kdo ve skutečnosti byl svého času nejhledanější muž světa?

reklama