CIA

Výpis příspěvků ke štítku „CIA“

Putinovi se daří, míč je na straně Západu. Exšéf ze CIA řekl, co ruskému vládci hraje do karet

Dění posledních týdnů bylo podle bývalého šéfa oddělení CIA pro ruské záležitosti Stevea Halla velmi příznivé pro Vladimira Putina. Odborník v rozhovoru pro CNN uvedl, že šéfovi Kremlu opadnutí zájmu o Ukrajinu ze strany USA potvrdilo, že vleklá válka může přinést ruské straně plusové body. Pro Putina se rovněž příznivě vyvíjí i vnitrostátní politika, ve které prý schází autentický opoziční hlas.

Zemřela sestra bratrů Castrových. Většinu života strávila v exilu, režim diktátorů nesnášela

Ve věku 90 let zemřela Juanita Castrová, sestra bývalých kubánských vůdců Fidela a Raula Castrových. Desítky let byla odpůrkyní vlády komunistické strany, kterou její bratři vedli od roku 1959, a většinu svého života tak strávila v exilu ve Spojených státech. O úmrtí Castrové informovala tisk spoluautorka jejích pamětí María Antonieta Collinsová. O jejím skonu v úterý napsal i deník El País.

Týral prezident Zápotocký vězně v koncentráku? Gottwaldův nástupce nebyl jen bodrý strýc

Přesně před 70 lety byl prezidentem zvolen Antonín Zápotocký. Někdo ho má za dobráckého strýce, jiný za spolutvůrce krvavých procesů z 50. let, klíčovou postavu měnové reformy z roku 1953. Americká CIA se ale o něj zajímala také proto, zda nebyl kápem, který v nacistickém koncentráku týral vězně. Měl „táta dělníků“ temnou minulost? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to objasňuje historik Michal Stehlík, který o Zápotockém chystá knihu.

Ukrajinci v létě zaútočí. Bývalý ředitel CIA nastínil pro CNN možné scénáře vývoje války

Situace na Ukrajině je aktuálně patová. Změnit ji mohou útočné operace vyvolané Ukrajinci na jaře nebo v létě. Ti budou mít podle Davida Petraeuse, bývalého ředitele CIA, schopnější vojáky a lepší strategii. V rozhovoru pro americkou stanici CNN generál také přiblížil, jak se bude situace na obou stranách do dalšího většího střetu vyvíjet i jaký konec války očekává.

Tohle na vás chystají. Šéf CIA zachránil Zelenského před atentáty Rusů, tvrdí spisovatel

Americký politický spisovatel Chris Whipple ve své nové knize poodhalil utajované operace, které předcházely ruské invazi na Ukrajinu. Autor uvedl, že na Ukrajinu pár dní před válkou dorazil osobně šéf CIA, který upozornil Volodymyra Zelenského na to, že se na něj chystá atentát. Možná teprve tehdy si ukrajinský prezident připustil, co všechno se chystá.

Sabotáže v Rusku řídí CIA, tvrdí americký novinář. Když bude třeba, zaútočí prý i v Moskvě

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) organizuje a řídí sabotáže přímo na ruském území. Alespoň to tvrdí s odkazem hned na několik nejmenovaných zdrojů z vojenského a špionážního prostředí americký novinář Jack Murphy. CIA něco takového striktně odmítá. Podle Murphyho je to ale logické a ve svém obsáhlém textu rozkrývá, jak Američané za pomoci další špionážní služby údajně koordinují útoky na sklady zbraní, paliv i infrastrukturu hluboko v srdci Ruska.