CNN Prima News cigarety

cigarety

Výpis příspěvků ke štítku „cigarety“

Budeme pěstovat tabák na balkoně. Jak české celebrity reagují na možné zdražení cigaret?

26. listopadu 2022 21:22

Odborník na drogovou problematiku Jindřich Vobořil předložil vládě Petra Fialy nový akční plán v oblasti závislostí. Navrhuje v něm mimo jiné výrazně zdražit veškeré cigarety. I kvůli vysoké inflaci a tlakům vlády za zvyšování spotřební daně z cigaret je pravděpodobné, že za pár let bude stát krabička přes 200 korun. Co na to říkají nejvášnivější kuřáci českého šoubyznysu? Přinutí je to skoncovat s jejich zlozvykem?

Reportáž: Benzin za 37, máslo za 35, cigarety za 77 Kč. Polsko se vyplatí i Pražanům

22. října 2022 05:59

Ceny v tuzemských obchodech vyhánějí zákazníky do levnějšího Polska. „Včera jsem šla pro cibuli do Alberta. Za kilo chtěli 33 korun, to už mě fakt naštvalo! V Polsku mají kilo cibule za 10 korun,“ vypráví před supermarketem Biedronka v polské obci Gorzyce důchodkyně Jaroslava Seidlerová. S manželem Pavlem velký nákup zrovna ukládají do kufru vozu. „Kilo mrkve u nás stojí 25 korun, tady mám za stejnou cenu hned tři kila. A koupili jsme i ryby o dost levněji než u nás,“ těší se pár penzistů na chuť Baltského moře.

Kuřákům se covid více vyhýbá, potvrzují experti. Mívá u nich ale horší průběh, varují

16. února 2022 06:18

Kouření škodí zdraví, ale i covidu. Odborné studie se už dlouho přou o tom, jestli se kuřákům virus vyhýbá více než nekuřákům. Jak je to doopravdy, ukázala odborníkům až praxe. Podle ní jsou kuřácké plíce doslova obsazené nikotinem. Pokud ale kuřák covid chytne, měl by se mít na pozoru. Průběh nemoci u něj totiž může být o to horší.

Nový Zéland chce zcela vymýtit kouření. Mladé generaci doživotně zakáže nákup cigaret

9. prosince 2021 12:03

Nový Zéland plánuje zakázat všem obyvatelům, kteří jsou aktuálně mladší 14 let, kupovat cigarety. Na tom by zřejmě nebylo nic zvláštního, kdyby se nejednalo o doživotní zákaz. Věková hranice se přitom bude každý rok zvyšovat. Cílem kontroverzního návrhu zákona je učinit zemi do roku 2025 téměř nekuřáckou. V sousední Austrálii se dokonce mluví o úplném zákazu prodeje cigaret, informuje web Daily Mail.