reklama
CNN Prima News cigarety

cigarety

Výpis příspěvků ke štítku „cigarety“

Princ Harry? Táhl z něj alkohol a cigarety, vzpomíná na setkání známá novinářka

2. října 2021 07:19

Úspěšná televizní novinářka Katie Couricová, která v USA uváděla pořady jako 60 minut nebo Katie, se rozhodla jít znovu s kůží na trh. A nejen s tou svojí. V nových připravovaných memoárech s názvem „Going There“ (Jdu tam), které čítají více než 500 stran, se naváží do svých bývalých kolegů ze stanic NBC nebo CBS. Na paškál si pak vzala i členy královské rodiny, konkrétně prince Harryho a Andrewa.

Záhady kolem utopené Natálie: Náhoda, nebo vražda? Rodinu trápí tajemný muž i cigarety

16. září 2021 14:20

Nad případem utonulé Slovenky Natálie visí stále mnoho otazníků. 26letá sportovkyně se ztratila na začátku srpna, svědci ji naposledy viděli plout na člunu na vodní nádrži Domaša. O tři týdny později dívku vyplavila voda. Pozůstalí spekulují o vraždě. Že by si Natálie dobrovolně vzala život, její rodina odmítá. Záhada tak zatím nebyla vyřešena.

Tabákový gigant kupuje výrobce inhalátorů. Ironie, ospravedlňují kouření, bouří se Britové

10. srpna 2021 11:10

Britská farmaceutická společnost Vectura zaměřující se na inhalační léčbu by mohla skončit v rukou jednoho z největších světových výrobců cigaret Philip Morris. Výrobce Marlboro je ochoten za ni zaplatit 1,05 miliardy liber (31,5 miliardy korun). Proti tomu se však bouří britské zdravotnické organizace a vyzývají tamní vládu, aby tento obchod zablokovala.

Jak se formule 1 naučila žít bez cigaret. Tabáková reklama ale ještě úplně nevymřela

14. dubna 2021 17:21

Chcete mít svůj tým ve formuli 1? Budete potřebovat spoustu věcí, ale hlavně minimálně 100 milionů dolarů. Pak přežijete v královně motorsportu jeden rok. Takovéto peníze nepřiletí samy, chce to řadu štědrých partnerů, kteří pak dostanou své místo na „těle“ monopostů. Dříve si nikdo královnu motorsportu nedovedl představit bez plejády log cigaret. Tyto doby jsou pryč. I tak se ale snaží tabákoví výrobci najít alternativní cesty, jak být v populárním seriálu stále vidět.

Další maďarský skandál. Politik pašoval plný kufr nekolkovaných cigaret

11. prosince 2020 21:05

Maďarským politikům se poslední dobou vůbec nevyhýbají průšvihy a aféry. V loňském roce se přišlo na aféru starosty Győru či dětské porno v držení velvyslance v Peru, letos pak svět obletěla zpráva o účasti europoslance Fideszu Józsefa Szájera na gay párty, přestože v minulosti tvrdě vystupoval proti LGBT komunitám a navíc akcí porušil pravidla proti shromažďování. Nyní je zde další skandál. Ukrajinští pohraničníci zadrželi maďarského politika, který v kufru auta pašoval náklad nekolkovaných cigaret.

Zvyšování spotřebních daní u tabáku podporujeme, hlásí přední výrobce cigaret

5. října 2020 08:37

Stát by měl být ve své daňové politice předvídatelný. Nečekané skoky zejména ve spotřebních daních mohou výrazně ovlivnit prodeje, což může v konečném důsledku vést k nižšímu daňovému inkasu nebo rozkvětu černého trhu. „Uvítali bychom také větší vyváženost mezi klasickými tabákovými výrobky a jejich alternativami,“ říká Petr Mestančík ze společnosti British American Tobacco.

Pozitivum koronaviru: Spotřeba cigaret v Česku klesla

7. července 2020 16:47

Zdá se, že Češi dávají od cigaret ruce pryč. Loni jejich spotřeba v tuzemsku klesla o více než šedesát milionů kusů, jak vyplývá z aktuálních dat společnosti Nielsen. Největší propad však přišel letos v březnu a dubnu kvůli koronavirové karanténě a souvisejícímu zavření barů a restaurací.

Spotřební daň u tabáku a cigaret poroste zhruba o pět procent ročně

22. června 2020 12:05

Vláda dnes projednala daňový balíček, včetně spotřební daně na cigarety a tabákové výroby. Daň by měla růst ročně o pět procent po dobu tří let. Tím dojde ke zdražení cigaret. Ministři si od toho slibují příjem dvou miliard korun do státního rozpočtu. Vysoká cena cigaret by měla od kouření odradit především mladé lidi.

Každý devátý kuřák v Česku je dítě. O polovinu méně než v roce 2000, říká Kohoutek

30. května 2020 20:32

O tom, jestli člověk začne kouřit, či nikoli, se rozhoduje většinou v dětském věku. Klíčovým faktorem jsou rodičovské vzory. „Pokud jsou rodiče kuřáci, existuje přibližně pětkrát vyšší pravděpodobnost, že dítě bude kuřákem,“ říká Lukáš Kohoutek, prezident České koalice proti tabáku. Omezení reklamy na tabák, snižování jeho dostupnosti a zvyšování jeho ceny prý zásadně ovlivňují motivace kuřáků se s cigaretami rozloučit.

reklama