CNN Prima News cigarety

cigarety

Výpis příspěvků ke štítku „cigarety“

V Česku končí zahřívaný tabák s příchutěmi. Kuřáci si pro něj zřejmě budou jezdit do Polska

V Česku v pondělí začíná platit zákaz prodeje zahřívaných tabákových výrobků s příchutěmi a aromaty, jak vyžaduje směrnice EU. Podle tabákových firem jsou tabákové produkty s příchutěmi mezi uživateli populární a zkušenost se zákazem z USA ukázala, že část lidí přešla zpět ke klasickým cigaretám. Někteří výrobci reagují tím, že přicházejí s novými produkty, které neobsahují tabák. Upozorňují také na to, že zákaz nezačne platit ve všech zemích EU ve stejnou dobu, zákazníci si tudíž budou pořizovat ochucený zahřívaný tabák v zahraničí.

Turisté lační po korunovačních suvenýrech. K dostání jsou i „klobásové prsty“ Karla III.

Na korunovaci je třeba se řádně vybavit. Nejen pláštěnkou pro případ deště, ale i vlaječkami, korunkami a dalšími korunovačními předměty. Turisté nepohrdnou ani různými suvenýry, jimiž jsou v posledních dnech přeplněné obchody. Výrobce elektronických cigaret u příležitosti slavnostního ceremoniálu dokonce vyrobil speciální náplně ve tvaru Karlových prstů.

Kouřit v těhotenství je jako inhalovat výfukové plyny. Dítě se rodí méně zralé, říká expertka

O tom, že kouření škodí zdraví, dnes už nikdo nepochybuje. Přesto u nás žijí přibližně dva miliony kuřáků – první cigaretu si většina z nich zapálí už na základní škole. Jak mohou rodiče případnou závislost svých dětí ovlivnit? A jak zlozvyk ovlivňuje těhotenství? CNN Prima NEWS odpovídala profesorka Eva Králíková z Centra pro závislé na tabáku III. interní kliniky 1. LF UK a VFN.

Budeme pěstovat tabák na balkoně. Jak české celebrity reagují na možné zdražení cigaret?

Odborník na drogovou problematiku Jindřich Vobořil předložil vládě Petra Fialy nový akční plán v oblasti závislostí. Navrhuje v něm mimo jiné výrazně zdražit veškeré cigarety. I kvůli vysoké inflaci a tlakům vlády za zvyšování spotřební daně z cigaret je pravděpodobné, že za pár let bude stát krabička přes 200 korun. Co na to říkají nejvášnivější kuřáci českého šoubyznysu? Přinutí je to skoncovat s jejich zlozvykem?

Reportáž: Benzin za 37, máslo za 35, cigarety za 77 Kč. Polsko se vyplatí i Pražanům

Ceny v tuzemských obchodech vyhánějí zákazníky do levnějšího Polska. „Včera jsem šla pro cibuli do Alberta. Za kilo chtěli 33 korun, to už mě fakt naštvalo! V Polsku mají kilo cibule za 10 korun,“ vypráví před supermarketem Biedronka v polské obci Gorzyce důchodkyně Jaroslava Seidlerová. S manželem Pavlem velký nákup zrovna ukládají do kufru vozu. „Kilo mrkve u nás stojí 25 korun, tady mám za stejnou cenu hned tři kila. A koupili jsme i ryby o dost levněji než u nás,“ těší se pár penzistů na chuť Baltského moře.