reklama
CNN Prima News cigarety

cigarety

Výpis příspěvků ke štítku „cigarety“

Jak se formule 1 naučila žít bez cigaret. Tabáková reklama ale ještě úplně nevymřela

Chcete mít svůj tým ve formuli 1? Budete potřebovat spoustu věcí, ale hlavně minimálně 100 milionů dolarů. Pak přežijete v královně motorsportu jeden rok. Takovéto peníze nepřiletí samy, chce to řadu štědrých partnerů, kteří pak dostanou své místo na „těle“ monopostů. Dříve si nikdo královnu motorsportu nedovedl představit bez plejády log cigaret. Tyto doby jsou pryč. I tak se ale snaží tabákoví výrobci najít alternativní cesty, jak být v populárním seriálu stále vidět.

Další maďarský skandál. Politik pašoval plný kufr nekolkovaných cigaret

Maďarským politikům se poslední dobou vůbec nevyhýbají průšvihy a aféry. V loňském roce se přišlo na aféru starosty Győru či dětské porno v držení velvyslance v Peru, letos pak svět obletěla zpráva o účasti europoslance Fideszu Józsefa Szájera na gay párty, přestože v minulosti tvrdě vystupoval proti LGBT komunitám a navíc akcí porušil pravidla proti shromažďování. Nyní je zde další skandál. Ukrajinští pohraničníci zadrželi maďarského politika, který v kufru auta pašoval náklad nekolkovaných cigaret.

Zvyšování spotřebních daní u tabáku podporujeme, hlásí přední výrobce cigaret

Stát by měl být ve své daňové politice předvídatelný. Nečekané skoky zejména ve spotřebních daních mohou výrazně ovlivnit prodeje, což může v konečném důsledku vést k nižšímu daňovému inkasu nebo rozkvětu černého trhu. „Uvítali bychom také větší vyváženost mezi klasickými tabákovými výrobky a jejich alternativami,“ říká Petr Mestančík ze společnosti British American Tobacco.

Pozitivum koronaviru: Spotřeba cigaret v Česku klesla

Zdá se, že Češi dávají od cigaret ruce pryč. Loni jejich spotřeba v tuzemsku klesla o více než šedesát milionů kusů, jak vyplývá z aktuálních dat společnosti Nielsen. Největší propad však přišel letos v březnu a dubnu kvůli koronavirové karanténě a souvisejícímu zavření barů a restaurací.

Každý devátý kuřák v Česku je dítě. O polovinu méně než v roce 2000, říká Kohoutek

O tom, jestli člověk začne kouřit, či nikoli, se rozhoduje většinou v dětském věku. Klíčovým faktorem jsou rodičovské vzory. „Pokud jsou rodiče kuřáci, existuje přibližně pětkrát vyšší pravděpodobnost, že dítě bude kuřákem,“ říká Lukáš Kohoutek, prezident České koalice proti tabáku. Omezení reklamy na tabák, snižování jeho dostupnosti a zvyšování jeho ceny prý zásadně ovlivňují motivace kuřáků se s cigaretami rozloučit.

Cigarety v ČR zabijí týdně tolik lidí, co COVID-19 od svého vzniku, uvedla lékařka

Podle lékařky Evy Králíkové kouření není zlozvyk ani nešvar, ale nemoc. „Je to skutečně nemoc podle mezinárodní klasifikace nemocí Světové zdravotnické organizace z roku 1992,“ uvedla v pořadu Interview s tím, že odvykací léčbu pacientům má hradit zdravotní pojišťovna. „Tři sta úmrtí zvládnou cigarety u nás asi za týden,“ dodala s odkazem na počet obětí, které v České republice zemřely na koronavirus.

reklama