Žiju docela dobře, prohlásil Klaus po propuštění z nemocnice. Postěžoval si na lůžka

Bývalý prezident Václav Klaus byl propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice, kde byl od úterý kvůli vysokému tlaku. Novinářům řekl, že se cítí dobře, postěžoval si však na nemocniční lůžka. Pohovořil také o setkání s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Místo domů zamířil z nemocnice rovnou do svého institutu.

„Měl jsem šíleně vysoký tlak a s tím spojené žaludeční problémy. Doufám, že se to trošku stabilizovalo. Žiju docela dobře a doufám, že je to dobré,“ řekl Klaus po propuštění z nemocnice.

Vzpomněl také na současného prezidenta Miloše Zemana, který rovněž leží v Ústřední vojenské nemocnici. „Panu prezidentovi bych přál, aby na tom byl obdobně dobře. Nepotkali jsme se,“ uvedl exprezident.

Sdělil také, o čem hovořili s premiérem Babišem, který jej v nemocnici navštívil. „Přišel přátelsky pozdravit a zeptat se na mé zdraví. Podstatné věci jsme neřešili,“ přiblížil Klaus.

Zároveň přiznal, že po propuštění z nemocnice zamíří do práce, přestože by měl mít klidový režim. „Klidový režim ano, ale než abych jel hned domů, tak pojedu do institutu,“ sdělil novinářům. Postěžoval si však na nemocniční postele: „Nemocniční lůžka jsou měkká a malá, takže se těším na normální.“

Klaus byl hospitalizován v úterý

Do střešovické nemocnice nastoupil Klaus v úterý, ve stejný den jako prezident Miloš Zeman, který byl podle lékařů dehydrován a lehce vyčerpán. Zeman ještě v nemocnici zůstává, do práce se plánuje vrátit ve středu.

Osmdesátiletý Klaus neměl v minulosti zdravotní problémy často. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 se podrobil operaci šedého zákalu. Na konci letošního února onemocněl covidem. Po přednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické se nechal otestovat na koronavirus a výsledek byl pozitivní. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.

Klaus se v minulosti opakovaně vyslovoval proti vládním opatřením, která mají zamezit šíření koronaviru. Na veřejnosti několikrát vystupoval bez ochrany obličeje, kvůli říjnovému vystoupení před Obecním domem v Praze dostal na konci ledna pokutu 10 000 korun od pražské hygienické stanice. Pokutu zaplatil, ale k pražskému městskému soudu podal kvůli pokutě žalobu na ministerstvo zdravotnictví.

Klaus se po listopadu 1989 více než 23 let pohyboval ve vrcholných politických funkcích. Stál u zrodu Občanské demokratické strany (ODS) a 11 let byl jejím předsedou. Byl ministrem financí, více než pět let předsedou vlády, čtyři roky předsedou Sněmovny a deset let prezidentem republiky. V současnosti stojí v čele Institutu Václava Klause, přednáší a často se vyjadřuje k domácí i zahraniční politice.

Tagy: