reklama
CNN Prima News civilisté

civilisté

Výpis příspěvků ke štítku „civilisté“

Musk slaví obrovský úspěch. Kapsle s civilní posádkou bezpečně přistála na moři u Floridy

V Atlantském oceánu u pobřeží amerického státu Florida přistála po letu na oběžné dráze kolem Země čtyřčlenná civilní posádka lodi Crew Dragon společnosti Space X podnikatele Elona Muska. Jejich kapsle SpaceX se spustila do oceánu těsně před západem slunce v 1:08 SELČ nedaleko místa, kde jejich let o tři dny dříve začal. Informují o tom světové tiskové agentury. Je to první zcela amatérská posádka, která obletěla Zemi bez profesionálního astronauta.

Osudné 11. září OBRAZEM: Pád věží trval jen vteřiny, trosky hořely celé měsíce

Lidé byli zděšeni, netušili, co se děje. Mnoho z nich si myslelo, že náraz letadla do jedné z věží Světového obchodního centra musela být jen nešťastná nehoda. Po nárazu dalšího letadla do jižní věže však už nikdo nepochyboval – Ameriku napadli teroristé. Lidé později popisovali, že si připadali, jako by se ocitli uprostřed katastrofického filmu.

Šokující afghánské svědectví: Tálibové sekají lidem hlavy a berou si 12leté dívky

Radikální hnutí Tálibán zabírá v souvislosti s odchodem spojeneckých vojsk čím dál větší území Afghánistánu. Na veřejnost se tak dostávají postupně také svědectví, jak se radikální islamisté chovají k civilistům. Podle zahraničních médií si bojovníci berou ve městech mladé, mnohdy i 12leté dívky, aby se ze ně provdaly a doprovázely je na dalších taženích. Svým odpůrcům pak tálibové sekají hlavy.

reklama