reklama
CNN Prima News civilisté

civilisté

Výpis příspěvků ke štítku „civilisté“

Za tragický omyl odškodné. USA nabízí příbuzným deseti obětí po útoku dronem pomoc

16. října 2021 12:09

Americká vláda nabídla odškodné příbuzným deseti civilistů, kteří v srpnu zemřeli při útoku americké armády v Kábulu. Jednalo se o muže, který dlouho pracoval pro americkou humanitární organizaci, a devět členů jeho rodiny, včetně sedmi dětí. Pentagon též informoval, že pomáhá přeživším členům rodiny přesídlit do USA. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

Musk slaví obrovský úspěch. Kapsle s civilní posádkou bezpečně přistála na moři u Floridy

19. září 2021 05:40

V Atlantském oceánu u pobřeží amerického státu Florida přistála po letu na oběžné dráze kolem Země čtyřčlenná civilní posádka lodi Crew Dragon společnosti Space X podnikatele Elona Muska. Jejich kapsle SpaceX se spustila do oceánu těsně před západem slunce v 1:08 SELČ nedaleko místa, kde jejich let o tři dny dříve začal. Informují o tom světové tiskové agentury. Je to první zcela amatérská posádka, která obletěla Zemi bez profesionálního astronauta.

Osudné 11. září OBRAZEM: Pád věží trval jen vteřiny, trosky hořely celé měsíce

11. září 2021 17:00

Lidé byli zděšeni, netušili, co se děje. Mnoho z nich si myslelo, že náraz letadla do jedné z věží Světového obchodního centra musela být jen nešťastná nehoda. Po nárazu dalšího letadla do jižní věže však už nikdo nepochyboval – Ameriku napadli teroristé. Lidé později popisovali, že si připadali, jako by se ocitli uprostřed katastrofického filmu.

Šokující afghánské svědectví: Tálibové sekají lidem hlavy a berou si 12leté dívky

12. srpna 2021 23:13

Radikální hnutí Tálibán zabírá v souvislosti s odchodem spojeneckých vojsk čím dál větší území Afghánistánu. Na veřejnost se tak dostávají postupně také svědectví, jak se radikální islamisté chovají k civilistům. Podle zahraničních médií si bojovníci berou ve městech mladé, mnohdy i 12leté dívky, aby se ze ně provdaly a doprovázely je na dalších taženích. Svým odpůrcům pak tálibové sekají hlavy.

Ruští žoldáci vraždí a znásilňují civilisty ve Středoafrické republice, odkrývá CNN

16. června 2021 07:17

Ruští žoldáci napojení na moskevské oligarchy ve Středoafrické republice vraždí a znásilňují civilisty. Jednotky se v zemi navíc snaží násilím zajistit zlaté a diamantové doly. Vyplývá to z rozsáhlé investigativní reportáže americké CNN. Podle ní se přečiny Rusů už zabývá OSN, jejíž „modré přilby“ v oblasti rovněž operují.

reklama