CNN Prima News civilisté

civilisté

Výpis příspěvků ke štítku „civilisté“

Peklo v Mexiku. Mocný kartel rozpoutal po zatčení šéfa pouliční válku, střílí i na letadla

6. ledna 2023 23:27

Střelba do civilních letadel, ozbrojené střety v ulicích a téměř třicet mrtvých. Mexickým státem Sinaloa zmítá konflikt mezi jedním z nejmocnějších drogových kartelů světa a vládou. Nepokoje propukly po zadržení syna nechvalně proslulého narkobarona Choakína Guzmána, známého jako El Chapo. Ten si za plánování vražd, únosy a obchod s drogami odpykává doživotí.

Mrazivá svědectví z Bachmutu: Žijeme tu jako v době kamenné. Proč nám to Rusové dělají?

12. prosince 2022 05:25

Ještě před válkou šlo o 72tisícové město, které se soustředilo na výrobu šumivých vín. Nyní je doněcký Bachmut jedním z nejnebezpečnějších míst na světě. Vlivem ruského bombardování z něj nezbylo téměř nic. Smrt číhá prakticky za každým rohem. Lidé, kteří ve městě zůstali, jsou bez elektřiny a bez vody. Nová svědectví ze zničeného Bachmutu přinesl web Sky News.

Nemohli jsme je v tom nechat. Reportér CNN Prima NEWS na Ukrajině pomohl mrznoucí rodině

19. listopadu 2022 22:11

Ukrajince čekají neobyčejně těžké dny. Teploty se pomalu dostávají pod nulu. Za dva dny v zemi napadlo 20 centimetrů sněhu. Ukrajinské úřady lidem radí, aby si koupili teplé oblečení, svíčky či olejová topení. Situace je však pro mnoho z nich mimořádně složitá. Na Ukrajině se stále nachází také reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr. Ten nyní pobývá v Ivanofrankivské oblasti. Společně s dalšími kolegy se rozhodl pomoci několika ukrajinským civilistům.

Hrůzné statistiky války na Ukrajině: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

4. listopadu 2022 06:56

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uplynulo více než osm měsíců. Kyjev shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti v zemi za tu dobu napáchali. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 7 938 civilistů. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila přes 135 tisíc civilních budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích či znásilněních spáchaných Rusy.

Putinův propagandista šokuje dalšími výroky. Vymažme Charkov z povrchu zemského, vyzval

29. října 2022 15:31

Zatímco před několika měsíci ruští propagandisté mluvili především o rychlém obsazení Ukrajiny za účelem „denacifikace a demilitarizace“, po neúspěchu nyní hlásné trouby Kremlu hovoří o nasazení jaderných zbraní i o kompletním vybombardování některých ukrajinských měst. Například moderátor a dvorní promoskevský komentátor Vladimir Solovjov navrhl, aby ruská armáda vymazala Charkov a Mykolajiv z povrchu zemského.

Dobrovolnice za den nakrmí stovky ukrajinských vojáků. Jak ve válce fungují polní kuchyně?

27. října 2022 09:54

Ve válce na Ukrajině sehrávají nezastupitelnou roli kromě vojáků také mnozí civilisté. Patří k nim i dobrovolnice, které mužům v armádě vaří jídla a alespoň trochu jim tak ulehčují náročné dny. Se dvěma kuchařkami se setkal vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Ženy dokážou v polních podmínkách nakrmit až 600 lidí za den.

Prchající civilisty stříleli jak na safari. Ukrajinská policie obvinila pětici ruských vojáků

10. října 2022 14:27

Ruští vojáci den po začátku invaze na Ukrajinu údajně stříleli na civilisty prchající z Hostomelu do bezpečí. Vyplývá to ze záběrů, které koncem září sdílely bezpečnostní složky Kyjeva. Podle úřadů kvůli nevybíravému útoku zahynulo 11 lidí a 14 osob bylo zraněno. Střelci jsou nyní obviněni ze spáchání válečných zločinů.

Ruské střely zabily 20 civilistů na útěku. Neospravedlnitelná krutost, zuří gubernátor

1. října 2022 14:14

Nejméně dvě desítky lidí, včetně deseti dětí, přišly o život v ruské palbě na kolonu aut s evakuovanými civilisty, kteří se snažili uniknout do bezpečí před ruským ostřelováním nedávno osvobozených míst na severovýchodě Ukrajiny. Oznámila to v sobotu ukrajinská média s odvoláním na gubernátora Charkovské oblasti Oleha Syněhubova a šéfa ukrajinské tajné služby SBU Vasyla Maljuka.