Víkend bude v Česku pošmourný a deštivý. Meteorologové očekávají i návrat sněhu

Česko i nadále čeká zamračené počasí. V sobotu občasný déšť dorazí prakticky na většinu území. Nicméně i přes deštivo bude nadále poměrně teplo. Na začátku víkendu podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) naměříme až 15 °C. V neděli pak meteorologové očekávají sněžení.

sobotu bude obloha nad republikou zatažená až oblačná s občasným deštěm. Srážky pak budou trvalejší na horách. „Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 8 do 12 °C, na jihu Moravy bude až 15 °C,“ uvádí v předpovědi ČHMÚ s tím, že ve vyšších polohách se bude rtuť na teploměru pohybovat kolem 5 stupňů Celsia.

ČTĚTE TAKÉ: Do Česka zavítaly jarní teploty, doprovodí je bouřky. Kdy nastane další ochlazení?

Podobné počasí očekávají meteorologové i v neděli. Po většinu dne zataženo až oblačno, opět místy i s dešťovými přeháňkami. ČHMÚ ale také uvádí, že na konci víkendu se musíme připravit na opětovný návrat zimy. „Od severu nad 400 metry, poté večer ve všech polohách očekáváme sněhové srážky,“ píše ústav na svém webu. Doplňuje také, že se ochladí. Naměříme mezi 4 a 8 °C, tepleji bude opět na jižní Moravě, kde bude až 11 stupňů Celsia.

Mraky na nebi budou i v pondělí, kdy bude většinou oblačno. Ojedinělé sněhové přeháňky nás budou doprovázet i na začátku nového týdne. Teploty v noci mohou podle ČHMÚ klesnout i k -3 °C. „Denní teploty se pak budou pohybovat od 1 do 5 stupňů Celsia,“ uvedli meteorologové. Ti zároveň varují před silnějším větrem, který může místy v nárazech dosahovat až 55 km/h.

Tagy: