Tragická nehoda v Adršpachu: Podezřelý už dříve autem zabíjel. Právník dal lidem za pravdu

Dvojice podnikala.

Lidé žádají přísný trest za smrt horolezců v Adršpachu

Stávající trestný čin bych překvalifikoval, říká k autonehodě v Adršpachu advokát Jan Černý. Před týdnem tam řidič srazil dva manažery ze šumavské společnosti prodávající outdoorové oblečení. Ani jeden nehodu nepřežil, pachatel od nehody navíc ujel. Hrozí mu až pět let vězení, podle příbuzných obětí je to ale málo.

Dvojici srazilo auto u takzvaného horního parkoviště v Adršpachu. „Myslím si, že by nebylo od věci překvalifikovat stávající trestný čin usmrcení z nedbalosti,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS Černý.

Nyní řidiči, který od nehody ujel, hrozí až pět let. „Z druhého odstavce bych pachatele posuzoval dle odstavce čtvrtého. Došlo tam totiž k usmrcení nejméně dvou osob. To by už obviněnému hrozilo odnětí svobody až 10 let,“ dodal advokát.

Policisté našli odstavené auto, kterým řidič dvojici srazil, a následně vypátrali i jeho samotného. Řidiče policie obvinila z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí první pomoci zraněným.

Muž, který má mít životy dvou horolezců na svědomí, měl přitom zákazy řízení už od roku 2002. V minulosti také autem srazil seniorku, která poté zemřela v nemocnici.

Neskutečné zákony

Výše trestu pobouřila i řadu lidí na sociálních sítích. „Hrozí mu až pět let za dva životy? Ujetí od nehody, neposkytnutí první pomoci… Kde to jsme?“ rozčilovala se jedna z uživatelek. „Za zabití dvou lidí, neposkytnutí první pomoci a ujetí z místa nehody až pět let vězení. To je normální výsměch. Zavřel bych ho minimálně na 20 let. Neskutečný zákony v této zemi,“ dodal další komentující.

„Adekvátní“ trest by chtěla i matka jedné z obětí nehody v Adršpachu. „Všem, kteří nám vyjadřují soustrast, moc děkujeme. Někteří se ptáte, jak nám můžete pomoct – od této bolesti těžko, ale přece vás všechny chci poprosit – hledám právníka ‚bombarďáka‘, který viníka za ty naše kluky svlíkne z kůže,“ požádala maminka Matěje.

Dvojice kamarádů jela do Adršpachu kvůli outdoorovému festivalu, který i přes tragickou událost pokračuje beze změn. Přijeli o několik dní dříve, chtěli se projíždět na kole a slézat pískovce. Společně s nimi měla být i jedna z největších horolezeckých legend naší republiky Radek Jaroš. Ten ale dokončoval knihu a chtěl se nakonec připojit později.

Tagy: