reklama
CNN Prima News člověk

člověk

Výpis příspěvků ke štítku „člověk“

Gagarinův start Sověti do poslední minuty tajili. Praha nic nevěděla, NASA ho zaspala

12. dubna 2021 07:51

Co se chystá v Sovětském svazu brzy dopoledne 12. dubna 1961, o tom neměl svět ani páru. Sověti totiž srdnatě mlžili a ještě 11. dubna vydala ústřední sovětská tisková agentura TASS nejasnou zprávu, v níž zaznělo: „Vesmírná loď s člověkem bude vypuštěna v nedaleké budoucnosti.“ Tou nedalekou budoucností byl ovšem již následující den, Gagarin vystartoval na plavbu kosmem 12. dubna v 9 hodin a 7 minut moskevského času.

Na Náchodsku srazil vlak člověka, provoz na trati stojí

20. října 2020 08:42

U Červeného Kostelce na Náchodsku srazil v úterý ráno vlak člověka, který na místě zemřel, oznámil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nehoda se stala v úseku Starkoč - Červený Kostelec, provoz na trati je zastaven. Omezení se dotkne i rychlíkových spojů, České dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu.

Nejezdí vlaky mezi Zadní Třebaní a Karlštejnem, vlak srazil na trati člověka

3. července 2020 22:16

V pátek kolem 22. hodiny srazil nákladní vlak člověka pohybujícího se v kolejišti. Podle informací z webu Pražské integrované dopravy na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému a probíhá vyšetřování této mimořádné události. Provoz na trati má být obnoven odhadem až kolem jedné hodiny ranní. V úseku Karlštejn - Řevnice jezdí náhradní autobusová doprava.

reklama