CNN Prima News Člověk v tísni

Člověk v tísni

Výpis příspěvků ke štítku „Člověk v tísni“

Radši jsem chlap než teplouš, šokoval Štětina. Krystalická homofobie, reagovala poslankyně

Radši jsem chlap než teplouš, napsal na Twitteru bývalý poslanec Evropského parlamentu a zakladatel organizace Člověk v tísni Jaromír Štětina. Rozbouřil tak velkou diskuzi, do které se zapojili například režisér Jan Hřebejk, bývalý politik Miroslav Kalousek, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová nebo poslankyně Barbora Urbanová, která Štětinova slova označila za krystalickou homofobii.

Schiller: V Ústí je čtvrtá generace, která nepracuje. Ze školy jdou na sociálku, říká Foldyna

Nedostatečná vzdělanost je velkým problémem v Ústeckém kraji. Po ukončení základní školy se lidé rovnou staví do front na sociální dávky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli hejtman Jan Schiller (ANO) a zastupitel Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna (SPD). Na malou vzdělanost upozornil také vedoucí Programu dluhového poradenství z neziskové organizace Člověk v tísni Daniel Hůle.

Dálnice jako tankodrom, tak zdražíme známky. Nejapnost, bouří se Češi proti vyšším cenám

Dálniční známky pro osobní vozidla figurují mezi položkami, které se vláda premiéra Petra Fialy (ODS) rozhodla v rámci svého konsolidačního balíčku podražit. Mnohé Čechy tento krok naštval. Stěžují si, že mají mít nejdražší dálniční známky v porovnání se sousedními zeměmi a přitom kvalita tuzemských cest mnohdy připomíná tankodrom. Našli se však i zastánci nového opatření.

Češi pomáhají v epicentru katastrofy i z domova. Pro zničené Turecko a Sýrii vznikly sbírky

Počet obětí přesahující 5 000 není ani zdaleka konečný. Záchranáři v Turecku a v Sýrii – včetně těch z Česka – nadále pátrají v troskách budov po přeživších mohutného zemětřesení, které vypuklo v pondělí nad ránem. Stále častěji však nalézají bezvládná těla. Osud desítek tisíc lidí, kteří přišli o střechu nad hlavou i své nejbližší, není lhostejný ani Čechům, kteří katastrofu sledují. Vzniklo hned několik sbírek, díky nimž mohou lidé v tuzemsku pomoci, a to jak finančně, tak materiálně.

Drtivé vítězství už v prvním kole. Prezidentské volby studentů by vyhrála Nerudová

Studentské volby prezidenta vyhrála ekonomka Danuše Nerudová, která od středoškoláků získala 54,1 procenta hlasů. Prezidentkou by se tedy stala už po prvním kole voleb. Druhý se mezi studenty umístil bývalý představitel české armády Petr Pavel s 25,7 procenta a třetí bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš s 9,9 procenta. Další kandidáti získali od studentů méně než pět procent hlasů. Pořadatelem studentských voleb je společnost Člověk v tísni prostřednictvím svého programu Jeden svět na školách (JSNS).

Za hranicemi Prahy je jiný svět, nezapomínejme na něj, říká Hůle k případu zoufalé důchodkyně

Čím více rostou ceny energií, tím častěji se lidé dostávají do existenčních problémů. CNN Prima NEWS informovala například o příběhu paní Evy, která má důchod 12 900 korun a zálohy na energie 19 tisíc. Podle Daniela Hůleho z neziskové organizace Člověk v tísni jde ale jen jeden příběh z mnoha. On sám vidí jako jeden z hlavních problémů velké rozdíly, které panují napříč republikou. Státnímu aparátu a organizacím sídlícím v Praze se tak prý může zdát, že situace není zas až tak kritická.