CNN Prima News Člověk v tísni

Člověk v tísni

Výpis příspěvků ke štítku „Člověk v tísni“

Hřib o uzavření centra: Hrozil velký problém. Ten přelijete na nás, kritizuje Netolický

2. června 2022 06:45

Někteří hejtmani kritizují rozhodnutí Prahy o uzavření krajského centra pro uprchlíky k 15. červnu. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) v pořadu 360° argumentoval, že právě v metropoli je nejvíce uprchlíků a bez zavření centra by přišel problém. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) však oponoval, že komplikace se pouze přelijí do zbylých krajů, které též nemají kapacity.

Hůle: Snižme šikanu lidí v nouzi, vyděláme všichni. Cesta k pomoci má být krátká a rychlá

17. května 2022 15:35

Česko se nadále potýká s rapidním zdražováním. Ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedla, že koncem roku budou pravděpodobně podporovat čtvrt milionu lidí. Daniel Hůle z Člověka v tísni podotkl, že zásadní problém pro pomoc lidem v krizi představuje byrokratická zátěž. Radil, aby vláda tyto skupiny lidí nešikanovala přehnanou administrativou.

„Pilulky po“ pro znásilněné Ukrajinky: Nechci žít, říká jedna z nich. Hnutí pobouřilo

9. dubna 2022 00:17

Češi pomáhající na Ukrajině zaznamenali, že v zemi sužované válkou potřebují pro znásilněné ženy takzvanou „nouzovou antikoncepci“. Jde například o lék Postinor, který se užívá po nechráněném pohlavním styku a zabrání nechtěnému těhotenství. Organizace jako Člověk v tísni nebo Lékaři bez hranic ale zatím prý takovou poptávku nezaznamenaly. Přesto se v Česku okamžitě strhla lavina pomoci.

Manželé popsali život s uprchlíky: Jsou vděční, ale dlouho jsme si budovali důvěru

17. března 2022 06:47

Kromě bydlení pro Ukrajince zajištěného kraji nebo třeba neziskovými organizacemi přibývá i rodin, které se rozhodly ubytovat ukrajinské uprchlíky samy. Jednou z nich jsou manželé Stránští. Pro čtyřčlennou rodinu uvolnili přízemí svého domu. Jenže dobře míněná pomoc může výrazně narušit soukromí. Podle odborníků by s tím měli lidé počítat.

Hůle: Nacpat uprchlíky do tělocvičen není řešení. Motivujme Čechy s prázdnými byty

12. března 2022 23:44

V důsledku ruské invaze na Ukrajinu do Česka nadále míří desetitisíce uprchlíků. Vláda i kraje hledají další možná řešení, jak Ukrajincům poskytnout co možná nejlepší pomoc. Podle Daniela Hůleho z Člověka v tísni je nezbytné, aby kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) finančně motivoval Čechy s prázdnými byty, kteří by utečencům mohli nabídnout azyl.

Škoda Auto musí kvůli ruské invazi omezit výrobu. Chybí díly z Ukrajiny

1. března 2022 08:46

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto musí od tohoto týdne kvůli ruské invazi na Ukrajinu omezit výrobu. Potýká se s kritickým nedostatkem dodávek dílů od několika lokálních dodavatelů z Ukrajiny, což má dopad na určité modely. Škoda musela omezit například výrobu elektrického SUV Enyaq iV. Škoda Auto to uvedla v tiskovém prohlášení.

PŘEHLEDNĚ: Co potřebují Ukrajinci a kam to odnést? Seznam míst blízko vašeho bydliště

26. února 2022 23:03
Aktualizováno

Českem se valí lavina solidarity. Lidé i organizace pořádají sbírky, v nichž shromažďují především léky, trvanlivé potraviny, spacáky a karimatky. Informace se často mění, přinášíme proto přehled důležitých míst a kontaktů. Většina sbírek je zatím naplánována na víkend nebo maximálně do úterý. Organizátoři žádají, aby si lidé pozorně přečetli, co je třeba přinést, a nenosili nic jiného. Článek postupně aktualizujeme.