reklama
CNN Prima News ČMKOS

ČMKOS

Výpis příspěvků ke štítku „ČMKOS“

Bábek: Nová vláda musí být odvážná. Ať zruší úřady a nebojí se nepopulárních kroků

28. října 2021 11:52

Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek by si přál vládu, která bude odvážná. Ta by podle něj měla zmenšit počet úřadů, zrušit například ministerstvo pro místní rozvoj a hlavně by se neměla bát nepopulárních kroků. Bábek to řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Hosty pořadu byli také místopředseda ČMKOS Vít Samek a ekonom Dominik Stroukal.

Středula: Uklízečka schodek rozpočtu nezpůsobila. Zaměstnanci si zvýšení platů zaslouží

22. září 2021 15:39

Zaměstnanci si zaslouží přidat navzdory vysokému schodku státního rozpočtu či problémům vzniklým pandemií koronaviru. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Podle něho nízkopříjmoví zaměstnanci za schodek rozpočtu nemůžou, a tudíž by za něj neměli být trestáni. Za viníky schodku označil politiky.

Odborář: Zaměstnanci platí zdravotní pojištění, mají právo na proplácení testů

13. srpna 2021 07:10

Zaměstnanci mají mít právo na proplácení testu na koronavirus i proto, že si platí zdravotní pojištění, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Vít Samek. Věří také tomu, že testy ve firmách bude nakonec znovu proplácet stát. Zaměstnavatelé by ale podle něj měli začít s testováním svých pracovníků sami.

Bábek: Stále jen testujeme zdravé lidi místo toho, abychom se uměli postarat o nemocné

12. srpna 2021 21:59

Šéf Podnikatelských odborů Radomil Bábek se podivuje nad testováním zaměstnanců na přítomnost koronaviru ve firmách. Podle něj se neustále testují zejména jen zdraví lidé, zatímco pokulhává péče o nemocné. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Dokládá to na příkladu z konce července, kdy byly ve firmách provedeny desítky tisíc testů, které ale odhalily jen kolem stovky pozitivních osob.

Středula: Mzdy neodpovídají hospodářskému výkonu Česka, lidé si zaslouží víc peněz

22. června 2021 06:35

Česká republika má vysoký hospodářský výkon, minimální mzda tomu ale zdaleka neodpovídá, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula v pořadu 360° Michala Půra na CNN Prima NEWS. Schválení evropské minimální mzdy podle něj vypadá reálně a doufá, že nakonec vstoupí v platnost jako směrnice.

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

3. března 2021 07:44

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Odbory opět navrhují tvrdý lockdown. Tentokrát na Velikonoce

22. února 2021 15:38

Odbory navrhují zavedení takzvaného tvrdého lockdownu v Česku kolem letošních Velikonoc. Celostátní uzávěra na zhruba deset dnů by pomohla zvládat zhoršující se situaci v době pandemie koronaviru, oznámil po pondělním jednání tripartity šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Dufek: Lidem z turistického ruchu radím změnit obor. Stav se zlepší až v roce 2022

30. prosince 2020 16:38

Řada restaurací zkrachuje a společně s nimi uvadne i tuzemský turistický ruch. Uvedl to předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek pro web své organizace. Odborový předák, který v nedávné době proslul kontroverzními prohlášeními, tvrdí, že lidé pracující v turistickém ruchu by v něm měli rychle skončit a přesunout se do jiného oboru. Podle něj se totiž situace českého turismu začne zlepšovat až v roce 2022.

Válka odborů: Dufek rozděluje společnost a odepisuje živnostníky, zlobí se Středula

10. prosince 2020 09:59

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) vedená předsedou Josefem Středulou se trefuje do jiného odborového předáka – Bohumíra Dufka. Na Twitteru zveřejnila koláž, ve které předsedu Asociace samostatných odborů (ASO) obviňuje z rozdělování společnosti a odepisování živnostníků. ČMKOS vadí Dufkovy výroky, kterými vyzýval, aby se „živnostníci rekvalifikovali a nastoupili jako svářeči“ a vyjadřoval souhlas s možným krachem řady restaurací a hospod.

reklama