CNN Prima News ČMKOS

ČMKOS

Výpis příspěvků ke štítku „ČMKOS“

Kampaň na demonstraci? Hanba by mě fackovala, tvrdil Středula. I tak se tam sbíraly podpisy

9. října 2022 05:21

Demonstrace nebude součástí prezidentské kampaně, tvrdil před sobotními protesty předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. I tak se ale na Václavském náměstí sbíraly podpisy na jeho kandidaturu. Štáb CNN Prima NEWS zaznamenal dobrovolníky s petičními archy, které posléze i konfrontoval. Středula uvedl, že podpisy sbírali dobrovolníci z jejich vlastní vůle. „Co udělali jiní lidé, to neovlivním. Objevil se tu i jiný kandidát, který měl mezi demonstranty stánek,“ bránil se odborový předák.

Vláda se nám řehtá, přijde defenestrace? Ostrá slova protestujících na Václaváku

8. října 2022 18:45

Vláda se nám řehtá, nedělá nic pro obyčejné lidi. Nejen takové názory padaly na demonstraci, kterou svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS). Na Václavském náměstí se sešli nejen odboráři, ale také zástupci neparlamentních stran či aktivistických sdružení. Redakce CNN Prima NEWS se zeptala účastníků protestu, proč přišli dát najevo svou nespokojenost.

Cenová regulace i růst minimální mzdy. Odboráři na demonstraci přednesli požadavky

8. října 2022 10:11

Václavské náměstí bylo svědkem další protivládní demonstrace. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) svolala pražský „protest proti chudobě“, během něhož zopakovala své požadavky na kabinet Petra Fialy (ODS). Na akci nakonec dorazily jen jednotky tisíc lidí, což je podstatně méně, než odbory očekávaly. Podle odborového předáka Josefa Středuly vláda zaspala při řešení současné krize. Šéf ČMKOS zároveň odmítl, že by událost měla cokoliv společného s jeho kampaní do prezidentských voleb. Přesto však byl k vidění člen jeho týmu, který na akci sbíral podpisy.

Fiala: Středulova demonstrace? Já tam nepůjdu, nebudu podporovat jeho prezidentskou kampaň

5. října 2022 22:06

Na sobotní demonstraci svolanou odbory nepůjdu. Nebudu podporovat prezidentskou kampaň Josefa Středuly, řekl předseda vlády Petr Fiala (ODS) v pořadu CNN Prima NEWS Co na to premiér. Odmítl tvrzení, že by s odboráři vláda nekomunikovala, naopak s nimi podle jeho slov jedná pravidelně. Stejně tak se ve vysílání ohradil proti hlasům, že se vláda vykašlala na občany České republiky, jak to rámcují organizátoři protivládních protestů.

Spor kvůli demonstraci: Platíte pětikilo na ruku, zuří Kalousek. Absurdní, brání se odboráři

4. října 2022 07:42

Dříve odbory hradily demonstrantům jenom dopravu, dnes jim platí pět set korun na ruku, pustil se exministr financí Miroslav Kalousek do chystaných „protestů proti chudobě“. Reagoval tím na plakát regionální buňky Odborového svazu KOVO, který vyzval své členy k účasti na demonstraci a přislíbil jim i „finanční náhradu na občerstvení“. Podle Pavla Vlčka z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), která protesty pořádá, je ovšem Kalouskova interpretace šířeného plakátu absurdní.

Vláda ustoupí odborům. Zmrazené platy se zvýší i lidem ve státní službě, řekl Jurečka

23. srpna 2022 18:35

Zmrazené platy se od září zvýší nejen zaměstnancům veřejného sektoru, ale i ve státní službě, a to o 10 procent. V úterý se na tom dohodli odboroví předáci s lídry vládních stran, uvedl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Na navýšení bude do konce roku z rozpočtu potřeba 1,1 miliardy korun. Dohoda mezi kabinetem a odbory na růstu výdělků zaměstnanců státu a veřejných služeb pro příští rok se zatím nenašla. Devět odborových svazů zůstává ve stávkové pohotovosti. Jurečka tomuto kroku po úterní dohodě nerozumí.

Švihlíková: Odbory jsou u nás sprosté slovo. Jejich návrhy jsou radikální, odvětila Horská

9. června 2022 07:49

Úřednické i další odborové svazy pracovníků veřejného sektoru postupně hlásí stávkovou pohotovost na podporu požadavku zvýšení platů. Vláda je sice o návrhu připravena jednat, zároveň však upozorňuje, že si musí počínat odpovědně kvůli tomu, aby nepoškodila všechny občany roztočením inflační spirály. A co o současném problému soudí ekonomové? Ilona Švihlíková a Helena Horská byly hosty v pořadu 360°. V ekonomických otázkách se však neshodly.

Vláda nezabránila zdražování, stěžuje si Středula. Odbory neměly rozum, namítá Skopeček

9. února 2022 21:59

Inflace sílí a vláda hledá způsoby, jak zmírnit zdražování. Podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly (ČSSD) ale kabinet neučinil dostatek kroků pro zkrocení současné situace. V pořadu Co na to vaše peněženka rovněž připomněl, že se koaliční ODS podílela na zrušení superhrubé mzdy, což sebralo státní kase další příjmy. Na jeho slova reagoval místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS), který naopak nešetřil kritikou na konto odborů.

Náklady na Green Deal se rovnají pěti českým rozpočtům. Na to nemáme, říká Středula

19. ledna 2022 00:01

Náklady na přeměnu české ekonomiky podle evropské Zelené dohody budou astronomické. Podle odhadů se rovnají pěti českým rozpočtům, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula (ČSSD). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že by přesnější účinek Green Dealu na Českou republiku přinesla dopadová studie, ta ale i přes opakované výzvy politických elit stále neexistuje.

Středula: Utahování opasků nesmíme dopustit. Mzdy by měly růst aspoň o devět procent

27. prosince 2021 10:58

Českou republiku čeká zdražovací tsunami. Zažijeme něco, co si prý nedovedeme představit. Inflace se v příštím roce může dotknout deseti procent. „Jedna věc je oficiální inflace a spotřební koš, naprosto rozdílná věc je, jak to bude cítit důchodce, rodina s dětmi nebo osoba, která se stará o děti sama,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů. Co čeká od vlády Petra Fialy? Proč mzdově zaostáváme za Západem a kdy ho doženeme?

Bábek: Nová vláda musí být odvážná. Ať zruší úřady a nebojí se nepopulárních kroků

28. října 2021 11:52

Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek by si přál vládu, která bude odvážná. Ta by podle něj měla zmenšit počet úřadů, zrušit například ministerstvo pro místní rozvoj a hlavně by se neměla bát nepopulárních kroků. Bábek to řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Hosty pořadu byli také místopředseda ČMKOS Vít Samek a ekonom Dominik Stroukal.