reklama
CNN Prima News ČMKOS

ČMKOS

Výpis příspěvků ke štítku „ČMKOS“

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Dufek: Lidem z turistického ruchu radím změnit obor. Stav se zlepší až v roce 2022

Řada restaurací zkrachuje a společně s nimi uvadne i tuzemský turistický ruch. Uvedl to předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek pro web své organizace. Odborový předák, který v nedávné době proslul kontroverzními prohlášeními, tvrdí, že lidé pracující v turistickém ruchu by v něm měli rychle skončit a přesunout se do jiného oboru. Podle něj se totiž situace českého turismu začne zlepšovat až v roce 2022.

Válka odborů: Dufek rozděluje společnost a odepisuje živnostníky, zlobí se Středula

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) vedená předsedou Josefem Středulou se trefuje do jiného odborového předáka – Bohumíra Dufka. Na Twitteru zveřejnila koláž, ve které předsedu Asociace samostatných odborů (ASO) obviňuje z rozdělování společnosti a odepisování živnostníků. ČMKOS vadí Dufkovy výroky, kterými vyzýval, aby se „živnostníci rekvalifikovali a nastoupili jako svářeči“ a vyjadřoval souhlas s možným krachem řady restaurací a hospod.

Středula: Dufek nemluví za všechny odboráře. Živnostníci jsou základem ekonomiky

Předseda největší odborové organizace Josef Středula se distancuje od svého kolegy, odboráře Bohumíra Dufka. Ten v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že část restaurací, cestovek i služeb může klidně zkrachovat a lidé by měli zamířit na pracovní úřady. Jde podle něj o očistný proces, který povede k rekvalifikaci, a z číšníka by se mohl stát například svářeč. Podle Středuly musí ale stát podnikatele v době krize podpořit, a pokud s podnikáním skončí, musí to být jejich svobodná volba.

Odboráři zahajují boj o vyšší platy v příštím roce. Jednat budou s Maláčovou

Platy ve veřejném sektoru v roce 2021 budou ve čtvrtek odpoledne probírat ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) a předseda největší české odborové centrály ČMKOS Josef Středula. Středula pro CNN Prima NEWS den před jednáním řekl, že budou požadovat růst platů, konkrétní ale nebyl. Ve veřejné správě pracují stovky tisíc lidí. Vyšší platy jsou tradiční agendou odborů.

V Česku bude až 400 tisíc nezaměstnaných lidí, říká šéf odborů Josef Středula

Vláda si uvědomila, že je potřeba, aby se svými sociálními partnery jednala. „Musíme zachránit ekonomiku, protože krize bude horší než v roce 2009,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů. „Hrozí nám ekonomický blackout,“ dodává. Jak hodnotí vládní podpůrné programy? A kdy půjde konečně do politiky?

reklama