CNN Prima News ČMKOS

ČMKOS

Výpis příspěvků ke štítku „ČMKOS“

Šéfem odborů bude dál Středula. Byl zvolen těsnou nadpoloviční většinou

Aktualizováno

Předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) bude dál Josef Středula, který před třemi týdny skončil ve vedení centrály kvůli neplacení členských příspěvků. Na mimořádném sněmu v Praze ho v pondělí zvolili odboráři a odborářky. Získal 64 ze 112 hlasů. Podle některých předáků jde však o slabý mandát. Pozici místopředsedy nově obsadil šéf jejího sociálně-ekonomického oddělení Jiří Vaňásek, na sněmu odborů získal podporu 79 procent hlasů.

KOMENTÁŘ: Bizár kolem Středuly aneb Komu vadí bezzubé odbory?

Kdo si myslel, že už v politice zažil a viděl vše, poučil se, že nejlepší přístup je pokora a filozofická jistota Sokratova poznání: vím, že nic nevím. Okolnosti podtrhnutí židle (ex)předsedy největší odborové centrály ČMKOS Josefa Středuly jsou totiž bizarní svým obsahem i nejasnou odpovědí na otázku, v čí prospěch se to vlastně stalo.

Učitelé se zlobí: Na demonstraci byli proruští kolaboranti. Středulův debakl, míní Zdechovský

Propojení odborářské demonstrace s lidmi od Jindřicha Rajchla je naprostým zneužitím situace nepedagogických pracovníků. Na sociálních sítích to uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podobně se vyjádřila i Učitelská platforma, která se od akce odborů distancovala. Mnoha kritikům se nepozdávala účast Daniela Sterzika, který vystupuje pod přezdívkou Vidlák. Ve veřejném prostoru proslul lhaním o odpojování elektroměrů ČEZ.

Sledujte Partii s Babišem. Rozhovor s šéfem ANO navazuje na duel Stanjury a Fialy z SPD

Speciální nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS nabídne mnoho zajímavého již v úvodu, kdy se o ekonomické kondici ČR pobaví ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) s místopředsedou SPD Radimem Fialou. Ve své druhé části zajistí politický pořad velký rozhovor s opozičním lídrem Andrejem Babišem (ANO). V závěru se utkají v duelu šéf odborů Josef Středula a prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček. Celý pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Paralyzované letiště i silniční doprava? I to je možné, říká Středula ke generální stávce

Karty v tuto chvíli neodkryjeme, ochromenou dopravu ale nevylučujeme. Všechno je možné, řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula na konto chystaných odborářských akcí i hypotetické generální stávce. S opozičními stranami ani mimoparlamentními politickými subjekty, jako je PRO Jiřího Rajchla, podle svých slov o žádné spolupráci nehovořil. „Jsme velmi opatrní, abychom se nepřikláněli na žádnou obzvláště extremistickou část politického spektra,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Přichází další fáze. Zřídili jsme stávkový výbor, oznámil Středula a naznačil termíny protestů

Přecházíme do další fáze a zřídili jsme celostátní stávkový výbor. Chystáme stávkové akce, od 26. do 30. června jsme stanovili čas pro své aktivity, řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula na úterní tiskové konferenci. Podle něj jde o konkrétní krok, který postupně může vést až ke generální stávce. Zopakoval ale, že by byl rád, kdyby k ní nakonec nedošlo.

Děkujeme vládě, že nás stmelila. Průměrná rodina přijde až o 180 tisíc ročně, tvrdí odboráři

Vládní opatření tvrdě dopadnou na rodiny. Na jednání tripartity nám bylo vyhrožováno, že vydíráme svými podmínkami vládu, ze schůze jsme zklamaní, uvedli zástupci odborů v úterý. Podle nich by si měli ministři uvědomit, jak se lidem žije. Zástupci odborů dále tvrdí, že ve stávkové pohotovosti je přes sto tisíc lidí. Na tiskové konferenci představili svůj přepočet, podle kterého by běžná česká rodina přišla v důsledku vládních škrtů až o 180 tisíc korun ročně.

Kampaň na demonstraci? Hanba by mě fackovala, tvrdil Středula. I tak se tam sbíraly podpisy

Demonstrace nebude součástí prezidentské kampaně, tvrdil před sobotními protesty předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. I tak se ale na Václavském náměstí sbíraly podpisy na jeho kandidaturu. Štáb CNN Prima NEWS zaznamenal dobrovolníky s petičními archy, které posléze i konfrontoval. Středula uvedl, že podpisy sbírali dobrovolníci z jejich vlastní vůle. „Co udělali jiní lidé, to neovlivním. Objevil se tu i jiný kandidát, který měl mezi demonstranty stánek,“ bránil se odborový předák.

Vláda se nám řehtá, přijde defenestrace? Ostrá slova protestujících na Václaváku

Vláda se nám řehtá, nedělá nic pro obyčejné lidi. Nejen takové názory padaly na demonstraci, kterou svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS). Na Václavském náměstí se sešli nejen odboráři, ale také zástupci neparlamentních stran či aktivistických sdružení. Redakce CNN Prima NEWS se zeptala účastníků protestu, proč přišli dát najevo svou nespokojenost.