Josef Středula

Nejnovější příspěvky k tématu

Skopčáci vše skoupili a teď diktují, pijavice, hřímal odborář Dufek. Naštval Středulu
Domácí

Skopčáci vše skoupili a teď diktují, pijavice, hřímal odborář Dufek. Naštval Středulu

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula odmítá projev odboráře Bohumíra Dufka, který na protivládní demonstraci na pražském Václavském náměstí hrozil blokádami supermarketů a skladů s jídlem a také kritizoval německé společnosti působící na tuzemském trhu. Středula pro CNN Prima NEWS řekl, že odborový svaz nemá s předsedou Asociace samostatných odborů nic společného, a zároveň odmítá jakékoliv vyvolávání konfliktů či nátlakové akce.

Kam zmizely miliony? Středula krátce před odstoupením z boje o Hrad utratil všechny dary

Ačkoliv se Josef Středula do boje o Hrad nakonec nezapojí, pozornosti se mu stále dostává. Deník MF Dnes upozornil na jeho transparentní účet, který odborový předák stihl „vyčistit“ před svým odstoupením. Z celkové částky 7,5 milionu od jeho podporovatelů mu zbylo zhruba 3 600 korun. Vysoké náklady vykázal krátce před svým rozhodnutím neúčastnit se boje o Hrad.

Babiš má i jiné cíle než být prezidentem. Soud využívá jako kampaň, míní komentátor

Andrej Babiš se svou kampaní cestuje po celé republice. Mimo to musí chodit k soudu kvůli kauze Čapí hnízdo. Podle komentátora Martina Schmarcze ale soudní líčení nezmění názor jeho voličů. Problém by prý však pro expremiéra mohl nastat ve druhém kole prezidentských voleb, kde musí oslovit i jiné voliče. Babišovy výroky o soudním líčení jsou podle Schmarcze navíc kampaní pro volby do Sněmovny.

Magie, čtyři hvězdy generála i věk dětí. Kandidáti na prezidenta okomentovali volební čísla

Devět kandidátů, devět čísel a devět šancí na úspěch. Ministerstvo vnitra zveřejnilo vylosovaná čísla pro prezidentské kandidáty. CNN Prima NEWS oslovila numeroložku s dotazem, zda je sedmička opravdu tak šťastné číslo, jak se o ní říká. Při minulé volbě ji měl Miloš Zeman. A jestli v roce 2018 poražená devítka bude smolná i v lednu příštího roku.

Babiš má sedmičku, Pavel čtyřku a Nerudová šestku. Komise vylosovala čísla kandidátů

Státní volební komise vylosovala pořadová volební čísla všech devíti kandidátů, kteří se v lednových volbách budou ucházet o post prezidenta. Číslo jedna se objeví na volebních lístcích senátora Pavla Fischera, šéf hnutí ANO Andrej Babiš půjde do volebního klání se sedmičkou, generál Petr Pavel se čtyřkou a ekonomka Danuše Nerudová se šestkou. Závěrečnou devítku komise přidělila senátorovi Marku Hilšerovi.

Josef Středula kandiduje v prezidentských volbách 2023. Podle výzkumů veřejného mínění jsou však jeho naděje na postup do druhého kola zanedbatelné. Ke kandidatuře ho vyzval prezident Miloš Zeman. Středulovi se nepodařilo sesbírat dostatek podpisů občanů, a tak nakonec požádal o podporu senátorů. Kandidát je předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů, má ženu a tři děti. Středula podporuje pomoc Ukrajině a žádá zvýšení daní. Tvrdí, že lidé mají mít právo na teplo a elektřinu.