CNG

Výpis příspěvků ke štítku „CNG“

Pumpy musí od půlky října udávat dojezd na různá paliva. Nesmysl, říká odborník

Do českého právního řádu se začíná promítat povinnost provozovatelů čerpacích stanic zveřejňovat tabulku srovnávacích cen, která vychází z evropské legislativy. Tabulka vydávaná ministerstvem dopravy bude obsahovat náklady na ujetí 100 km srovnatelnými vozy za použití různých druhů paliva. Do porovnání je zatím zařazena nafta, benzín, LPG, CNG a elektřina. Odborníci jsou však k jejímu smyslu skeptičtí.

Podraží kvůli krizi i donáška? Rozvoz potravin může trpět, většina aut jezdí na plyn

Plynová a energetická krize umocněná válkou na Ukrajině ovlivňuje a ještě více ovlivní situaci ve světě, a tudíž i v České republice. Dopad pocítí například služby, které se zabývají rozvozem jídla a nákupů obecně. Na situaci musejí reagovat například společnosti, jako je Rohlík.cz či Košík.cz. Mají totiž většinu aut, které pro rozvoz k zákazníkům využívají, právě na plyn. Hrozí kvůli tomu, že si zákazníci za donášku potravin připlatí?

Volkswagen zahájil předprodej modernizovaného Pola. Ceny startují na 346 900 Kč

Omlazený Volkswagen Polo míří krátce po světové premiéře do předprodeje. Pro české zákazníky je k dostání od 346 900 Kč, tedy o něco dráž než před faceliftem. Na druhou stranu nabízí bohatší sériovou výbavu, která mimo jiné zahrnuje i LED světla, digitální přístroje či armádu asistenčních systémů. Pod kapotou najdeme tři motory na benzin a jeden motor na CNG.

Škoda Octavia dostala vůbec poprvé výbavu Sportline. Cena startuje na 752 900 Kč

Mladoboleslavská automobilka rozšiřuje nabídku modelu Octavia o další verzi. Po vrcholném provedení RS a terénně vyhlížejícím Scoutu přichází s dynamicky laděnou variantou Sportline. Ta sází zejména na atraktivní design s černými doplňky, na sofistikovanější a zároveň snížený podvozek, ale také na širokou paletu dostupných motorizací. České ceny startují na částce 752 900 Kč.

Oblíbená navzdory trendu elektrifikace. Auta na CNG šetří přírodu i vaši peněženku

Evropská unie se mermomocí snaží prosadit elektrickou energii jako pohon budoucnosti, který spasí svět a zlepší životní prostředí kolem nás. Snad, ale není tu ještě lepší alternativa? Co třeba CNG, neboli stlačený zemní plyn, který produkuje absolutní minimum emisí a jeho získávání není zásadně neekologické? Navíc se jej na planetě nachází několikanásobně více než ropy. V případě BioCNG se dokonce jedná o obnovitelný zdroj.