CNG

Výpis příspěvků ke štítku „CNG“

Pumpy musí od půlky října udávat dojezd na různá paliva. Nesmysl, říká odborník

7. října 2022 09:14

Do českého právního řádu se začíná promítat povinnost provozovatelů čerpacích stanic zveřejňovat tabulku srovnávacích cen, která vychází z evropské legislativy. Tabulka vydávaná ministerstvem dopravy bude obsahovat náklady na ujetí 100 km srovnatelnými vozy za použití různých druhů paliva. Do porovnání je zatím zařazena nafta, benzín, LPG, CNG a elektřina. Odborníci jsou však k jejímu smyslu skeptičtí.

Podraží kvůli krizi i donáška? Rozvoz potravin může trpět, většina aut jezdí na plyn

24. srpna 2022 07:31

Plynová a energetická krize umocněná válkou na Ukrajině ovlivňuje a ještě více ovlivní situaci ve světě, a tudíž i v České republice. Dopad pocítí například služby, které se zabývají rozvozem jídla a nákupů obecně. Na situaci musejí reagovat například společnosti, jako je Rohlík.cz či Košík.cz. Mají totiž většinu aut, které pro rozvoz k zákazníkům využívají, právě na plyn. Hrozí kvůli tomu, že si zákazníci za donášku potravin připlatí?

Volkswagen zahájil předprodej modernizovaného Pola. Ceny startují na 346 900 Kč

4. června 2021 15:50

Omlazený Volkswagen Polo míří krátce po světové premiéře do předprodeje. Pro české zákazníky je k dostání od 346 900 Kč, tedy o něco dráž než před faceliftem. Na druhou stranu nabízí bohatší sériovou výbavu, která mimo jiné zahrnuje i LED světla, digitální přístroje či armádu asistenčních systémů. Pod kapotou najdeme tři motory na benzin a jeden motor na CNG.

Škoda Octavia dostala vůbec poprvé výbavu Sportline. Cena startuje na 752 900 Kč

28. května 2021 15:42

Mladoboleslavská automobilka rozšiřuje nabídku modelu Octavia o další verzi. Po vrcholném provedení RS a terénně vyhlížejícím Scoutu přichází s dynamicky laděnou variantou Sportline. Ta sází zejména na atraktivní design s černými doplňky, na sofistikovanější a zároveň snížený podvozek, ale také na širokou paletu dostupných motorizací. České ceny startují na částce 752 900 Kč.

Oblíbená navzdory trendu elektrifikace. Auta na CNG šetří přírodu i vaši peněženku

30. listopadu 2020 00:03

Evropská unie se mermomocí snaží prosadit elektrickou energii jako pohon budoucnosti, který spasí svět a zlepší životní prostředí kolem nás. Snad, ale není tu ještě lepší alternativa? Co třeba CNG, neboli stlačený zemní plyn, který produkuje absolutní minimum emisí a jeho získávání není zásadně neekologické? Navíc se jej na planetě nachází několikanásobně více než ropy. V případě BioCNG se dokonce jedná o obnovitelný zdroj.