ČSOB

Výpis příspěvků ke štítku „ČSOB“

Jak získat zpět peníze za zrušený let? Pomůžou banky, musíte ale splnit tři podmínky

16. července 2022 05:11

Dostat zpátky peníze za odložený či zrušený let je mnohdy nadlidský úkol. Nespokojení cestovatelé nejčastěji narazí na nepřehledné reklamační formuláře, neochotný personál aerolinek či nekomunikující zákaznickou podporu. Situace, kdy selžou všechny pokusy získat peníze od leteckých společností, mohou překvapivě zachránit banky. Pokud zákazníci kupovali letenky platební kartou, pravděpodobně dostanou své finance zpátky, a to do měsíce. Je ale potřeba splnit několik podmínek.

Lidé váhají, zda si půjčit na vánoční dárky. Odborníci varují před vysokými úroky

26. listopadu 2021 23:21

Vánoce se blíží a lidé řeší, jestli si na ně půjčit, nebo ne. Téměř šest procent lidí uvažuje, že si na vánoční dárky půjčí. Vyplývá to z posledního průzkumu agentury IPSOS. Odborníci jednoznačně varují před tím, aby se lidé kvůli svátkům zadlužili. I když se mohou zdát některé půjčky na první pohled výhodné, pokud nejsou splacené včas, úroky se pořádně nasčítají.

Jak uspořit finanční základ pro získání hypotéky? Prvním krokem je stavební spoření

11. října 2021 09:47

Hlad po bydlení ve vlastním v Česku ani při rostoucích cenách neopadá. Pro Čechy je totiž mimořádně důležité, a jak ukazují i nedávné průzkumy, Češi jsou ve vlastním bydlení spokojenější. Právě rostoucí ceny nemovitostí ale mohou rodinám cestu do vysněného domku se zahradou zkomplikovat. Pro získání hypotéky totiž potřebují vyšší finanční základ. Myslet by tak ještě před žádostí o hypotéku měli hlavně na své úspory, radí v rozhovoru Jiří Feix, předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny a Hypoteční banky.

Komplikace pro lidi, kteří prodělali covid. Na životní pojištění si počkáte i tři měsíce

7. října 2021 17:38

Zdravotní pojišťovny u lidí, kteří prodělali covid, otálejí s uzavřením životního pojištění. Ke covidovým pacientům přistupují obezřetně a žádají odklad až čtvrt roku. I když to někomu nemusí připadat fér, experti podotýkají, že jde o stejný princip jako třeba u schvalování hypoték. Na možné komplikace upozornil web Lidovky.cz.

Klaus měl jako ministr financí půjčit Sovětům přes miliardu dolarů. Vrátila se jen část

25. května 2021 09:21
Aktualizováno

Ministerstvo financí vedené Václavem Klausem tajně odeslalo na přelomu 80. a 90. let do Sovětského svazu půjčku přibližně 1,3 miliardy amerických dolarů, píší úterní Hospodářské noviny (HN). Deník se odkazuje na dokumenty z Národního archivu, které vypátral ve spolupráci se serverem Aktuálně.cz, týdeníkem Respekt a protikorupční organizací Observation post (dříve Růžový panter). Peníze půjčené na základě dohody uzavřené komunistickou vládou Ladislava Adamce se staly součástí mnohamiliardového dluhu, ze kterého Rusko vrátilo Česku pouze část. Klaus HN a Aktuálně.cz sdělil, že o žádné takové půjčce nic neví. Nevědí o ní podle Klause ani další lidé, kterých se mohl v současnosti zeptat.

Česká hospodářská mašina se porouchala, nezaměstnanost poroste

16. června 2020 06:45

Od zavedení opatření proti pandemii koronaviru se mezi ekonomy debatuje, jak velký dopad bude mít nastalá krize na tuzemské hospodářství. Počáteční odhady se vyznačovaly velkým rozptylem. Kvůli nejistotě v rychlosti a šíři uvolňování nařízení se tomu nelze divit. Nyní je jasněji, kdy se hospodářství bude moci rozjet na plné obrátky, ve vzduchu však visí hrozba tzv. druhé vlny.