ČSÚ

Výpis příspěvků ke štítku „ČSÚ“

Expert vysvětlil Okamurovu blamáž: Co kdyby lístek počmáralo dítě nebo poničil pes?

24. září 2022 22:58

Předseda SPD Tomio Okamura chtěl v pátek vyjádřit nesouhlas s Fialovou vládou. Jeho hnutí na Praze 6, kde volí, však do senátních voleb nepostavilo svého kandidáta. Okamura se tak rozhodl znehodnotit lístek pro Jiřího Růžičku (za TOP 09), který mandát obhajuje. Pokud ale lístek pouze natrhl a přeškrtl, jak sám po odvolení prohlásil, odevzdal hlas nejspíš právoplatně. Vyplývá to z vyjádření mluvčího Českého statistického úřadu (ČSÚ) Jana Cieslara.

Česko vymírá, jaro bylo nejtragičtější od založení republiky. Zeslábla i migrace

13. prosince 2021 10:43

Za první tři čtvrtletí letošního roku zemřelo v Česku 102 932 lidí, meziročně o pětinu více. Počet obyvatel země se i proto snížil na 10,68 milionu lidí. Na začátku roku měla ČR přes 10,7 milionu obyvatel. Na pokles měla vliv také migrace, více lidí se z Česka vystěhovalo. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

České stavebnictví se po roce konečně probudilo. Průmyslová výroba vzrostla o čtvrtinu

7. července 2021 11:17

Stavební výroba v Česku po více než rok trvajícím propadu letos v květnu poprvé meziročně vzrostla, a to o 5,8 procenta. Pozemní stavitelství posílilo o 4,5 procenta a inženýrské o 8,8 procenta. Vzrostla i průmyslová produkce. Zahraniční obchod skončil v květnu podle předběžných údajů v přebytku 6,3 miliardy korun, meziročně tak byl o 6,9 miliardy korun lepší. Oznámil to ve středu Český statistický úřad (ČSÚ).

Lidé se staršími průkazy mají při sčítání lidu smůlu. ČSÚ problém řeší až po týdnu

3. dubna 2021 11:15

Český statistický úřad (ČSÚ) až týden po začátku sčítání lidu řeší, že se lidé se staršími občanskými průkazy nepřihlásí do on-line sčítacího formuláře. Sčítání začalo minulý týden v noci z pátku na sobotu, ale ČSÚ požádal o změnu předpisů umožňující přihlášení se staršími doklady bez strojově čitelných údajů až tento pátek.

On-line sčítání lidu se prodlouží do 11. května. Babiš označil výpadek za ostudu

28. března 2021 17:44

Český statistický úřad (ČSÚ) po sobotním takřka celodenním výpadku elektronického systému pro sčítání lidu prodloužil možnost vyplňovat on-line formuláře do 11. května, tedy do konce celého sčítání. Původně měla on-line fáze trvat do 9. dubna. Premiér Andrej Babiš (ANO) výpadek označil za ostudu: „Tohle se panu řediteli fakt nepovedlo.“

Sčítání provází problémy i po obnově systému. Babiš viní ředitele statistického úřadu

27. března 2021 13:57

Český statistický úřad obnovil po téměř celodenním výpadku on-line sčítání lidu. Lidé tak mohou opět na stránkách sčítání začít vyplňovat elektronické formuláře. I po obnově ale provázely sčítání problémy. Systém měl od brzkého rána výpadek kvůli chybě v modulu pro vyplňování adres, což způsobilo přetížení systémů. Statistici nevyloučili, že kvůli tomu prodlouží čas na vyplnění on-line formulářů.

V sobotu začíná sčítání lidu. Máme pro vás videonávod, jak vyplnit dotazník

24. března 2021 20:39

K vyplnění on-line formuláře pro sčítání lidí stačí připojení k internetu, elektronické zařízení a přibližně čtvrthodina času. Dotazník na stránkách podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) musí vyplnit každý, kdo žije v České republice, jinak dotyčnému hrozí pokuta ve výši až deset tisíc korun. On-line formuláře se lidem otevřou tuto sobotu 27. března, redakce CNN Prima NEWS vám ale připravila videonávod, na který se můžete podívat už teď.

Covid přepisuje rekordní počty úmrtí: Nejvíc zemřelých za leden od 50. let

9. března 2021 09:02
Aktualizováno

Počet zemřelých s koronavirem aktuálně přesáhl hranici 22 tisíc. U lednových úmrtí navíc Česko zlomilo historické rekordy. „Historicky v časové řadě absolutních údajů od roku 1950 nebyl počet osob zemřelých v měsíci lednu nikdy vyšší než letos,“ sdělil předseda Českého statistického úřadu (ČSÚ) Marek Rojíček.