reklama

ČSÚ

Výpis příspěvků ke štítku „ČSÚ“

Česko vymírá, jaro bylo nejtragičtější od založení republiky. Zeslábla i migrace

13. prosince 2021 10:43

Za první tři čtvrtletí letošního roku zemřelo v Česku 102 932 lidí, meziročně o pětinu více. Počet obyvatel země se i proto snížil na 10,68 milionu lidí. Na začátku roku měla ČR přes 10,7 milionu obyvatel. Na pokles měla vliv také migrace, více lidí se z Česka vystěhovalo. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

České stavebnictví se po roce konečně probudilo. Průmyslová výroba vzrostla o čtvrtinu

7. července 2021 11:17

Stavební výroba v Česku po více než rok trvajícím propadu letos v květnu poprvé meziročně vzrostla, a to o 5,8 procenta. Pozemní stavitelství posílilo o 4,5 procenta a inženýrské o 8,8 procenta. Vzrostla i průmyslová produkce. Zahraniční obchod skončil v květnu podle předběžných údajů v přebytku 6,3 miliardy korun, meziročně tak byl o 6,9 miliardy korun lepší. Oznámil to ve středu Český statistický úřad (ČSÚ).

Lidé se staršími průkazy mají při sčítání lidu smůlu. ČSÚ problém řeší až po týdnu

3. dubna 2021 11:15

Český statistický úřad (ČSÚ) až týden po začátku sčítání lidu řeší, že se lidé se staršími občanskými průkazy nepřihlásí do on-line sčítacího formuláře. Sčítání začalo minulý týden v noci z pátku na sobotu, ale ČSÚ požádal o změnu předpisů umožňující přihlášení se staršími doklady bez strojově čitelných údajů až tento pátek.

On-line sčítání lidu se prodlouží do 11. května. Babiš označil výpadek za ostudu

28. března 2021 17:44

Český statistický úřad (ČSÚ) po sobotním takřka celodenním výpadku elektronického systému pro sčítání lidu prodloužil možnost vyplňovat on-line formuláře do 11. května, tedy do konce celého sčítání. Původně měla on-line fáze trvat do 9. dubna. Premiér Andrej Babiš (ANO) výpadek označil za ostudu: „Tohle se panu řediteli fakt nepovedlo.“

Sčítání provází problémy i po obnově systému. Babiš viní ředitele statistického úřadu

27. března 2021 13:57

Český statistický úřad obnovil po téměř celodenním výpadku on-line sčítání lidu. Lidé tak mohou opět na stránkách sčítání začít vyplňovat elektronické formuláře. I po obnově ale provázely sčítání problémy. Systém měl od brzkého rána výpadek kvůli chybě v modulu pro vyplňování adres, což způsobilo přetížení systémů. Statistici nevyloučili, že kvůli tomu prodlouží čas na vyplnění on-line formulářů.

V sobotu začíná sčítání lidu. Máme pro vás videonávod, jak vyplnit dotazník

24. března 2021 20:39

K vyplnění on-line formuláře pro sčítání lidí stačí připojení k internetu, elektronické zařízení a přibližně čtvrthodina času. Dotazník na stránkách podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) musí vyplnit každý, kdo žije v České republice, jinak dotyčnému hrozí pokuta ve výši až deset tisíc korun. On-line formuláře se lidem otevřou tuto sobotu 27. března, redakce CNN Prima NEWS vám ale připravila videonávod, na který se můžete podívat už teď.

Covid přepisuje rekordní počty úmrtí: Nejvíc zemřelých za leden od 50. let

9. března 2021 09:02
Aktualizováno

Počet zemřelých s koronavirem aktuálně přesáhl hranici 22 tisíc. U lednových úmrtí navíc Česko zlomilo historické rekordy. „Historicky v časové řadě absolutních údajů od roku 1950 nebyl počet osob zemřelých v měsíci lednu nikdy vyšší než letos,“ sdělil předseda Českého statistického úřadu (ČSÚ) Marek Rojíček.

Dvakrát víc mrtvých než obvykle. Koronavirus v Česku přepisuje smutné rekordy

15. prosince 2020 10:47

V prvním listopadovém týdnu zemřelo v Česku 4 135 lidí, více než dvojnásobek ve srovnání s průměrem pro 45. kalendářní týden z let 2015 až 2019. Od začátku roku do 8. listopadu zemřelo v Česku 104 481 lidí, o devět procent více, než je průměr. Vyplývá to z předběžných dat za prvních 45 týdnů letošního roku, které na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

reklama