reklama

ČSÚ

Výpis příspěvků ke štítku „ČSÚ“

České stavebnictví se po roce konečně probudilo. Průmyslová výroba vzrostla o čtvrtinu

Stavební výroba v Česku po více než rok trvajícím propadu letos v květnu poprvé meziročně vzrostla, a to o 5,8 procenta. Pozemní stavitelství posílilo o 4,5 procenta a inženýrské o 8,8 procenta. Vzrostla i průmyslová produkce. Zahraniční obchod skončil v květnu podle předběžných údajů v přebytku 6,3 miliardy korun, meziročně tak byl o 6,9 miliardy korun lepší. Oznámil to ve středu Český statistický úřad (ČSÚ).

Lidé se staršími průkazy mají při sčítání lidu smůlu. ČSÚ problém řeší až po týdnu

Český statistický úřad (ČSÚ) až týden po začátku sčítání lidu řeší, že se lidé se staršími občanskými průkazy nepřihlásí do on-line sčítacího formuláře. Sčítání začalo minulý týden v noci z pátku na sobotu, ale ČSÚ požádal o změnu předpisů umožňující přihlášení se staršími doklady bez strojově čitelných údajů až tento pátek.

Sčítání provází problémy i po obnově systému. Babiš viní ředitele statistického úřadu

Český statistický úřad obnovil po téměř celodenním výpadku on-line sčítání lidu. Lidé tak mohou opět na stránkách sčítání začít vyplňovat elektronické formuláře. I po obnově ale provázely sčítání problémy. Systém měl od brzkého rána výpadek kvůli chybě v modulu pro vyplňování adres, což způsobilo přetížení systémů. Statistici nevyloučili, že kvůli tomu prodlouží čas na vyplnění on-line formulářů.

V sobotu začíná sčítání lidu. Máme pro vás videonávod, jak vyplnit dotazník

K vyplnění on-line formuláře pro sčítání lidí stačí připojení k internetu, elektronické zařízení a přibližně čtvrthodina času. Dotazník na stránkách podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) musí vyplnit každý, kdo žije v České republice, jinak dotyčnému hrozí pokuta ve výši až deset tisíc korun. On-line formuláře se lidem otevřou tuto sobotu 27. března, redakce CNN Prima NEWS vám ale připravila videonávod, na který se můžete podívat už teď.

Dvakrát víc mrtvých než obvykle. Koronavirus v Česku přepisuje smutné rekordy

V prvním listopadovém týdnu zemřelo v Česku 4 135 lidí, více než dvojnásobek ve srovnání s průměrem pro 45. kalendářní týden z let 2015 až 2019. Od začátku roku do 8. listopadu zemřelo v Česku 104 481 lidí, o devět procent více, než je průměr. Vyplývá to z předběžných dat za prvních 45 týdnů letošního roku, které na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Celková úmrtnost v Česku se kvůli koronaviru zdvojnásobila na 600 nebožtíků denně

Podle Českého statistického úřadu umíralo v posledních letech průměrně 300 obyvatel denně. Podzimní vlna smrtícího koronaviru tohle číslo aktuálně zdvojnásobuje, v úterý 10. listopadu nemoci COVID-19 podlehlo 295 lidí. Jak počty obětí koronaviru zahýbou s celkovou roční mortalitou (úmrtností) v České republice? Půjde jen o statistickou odchylku, nebo se rok 2020 zapíše do dlouhodobých statistik černým písmem?

reklama