CNN Prima News cukroví

cukroví

Výpis příspěvků ke štítku „cukroví“

OBRAZEM: Obří syroví kapři a k tomu hodně piva. Umělá inteligence má o Češích na Vánoce jasno

Smažený kapr či řízek, bramborový salát, tuna cukroví a vaječný koňak. Dobroty na štědrovečerní večeři se v českých domácnostech zpravidla liší jen v drobných detailech a ingrediencích. Jak se ale na tradiční vánoční pokrmy dívá umělá inteligence? V redakci CNN Prima NEWS jsme použili nástroje Midjourney a Bing Image Creator, které vyrukovaly s vlastními verzemi české štědrovečerní večeře. Nechybí obří kapříci, velké sklenice piva ani poněkud výstřední vánočka a „včelí úly“. Kdo ví – třeba vás výtvory z jedniček a nul inspirují na příští Vánoce.

Lidi koupí lepší benzin, ale žaludek šidí, říká Pohlreich o cukroví. Přidal i svůj řízný humor

Dražší máslo, vejce i cukr. Suroviny na vánoční cukroví neustále zdražují, což se podepisuje i na cenách toho kupovaného z cukráren a pekáren. Zákazníci si připlatí za krabici vánočních sladkostí i v cukrárně Zdeňka Pohlreicha. Nejznámější český šéfkuchař upozorňuje, že za kvalitu se platí víc. „U nás říkáme, že je lepší lžička medu než kýbl s*aček,“ přidal svůj břitký humor v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Jak dlouho vydrží bramborový salát? S dojídáním neotálejte, Češi ho často neumí ani skladovat

Zůstal vám po štědrovečerní večeři v ledničce bramborový salát? Nebudete ani zdaleka sami. Měli byste si ale dát pozor – podle odborníků vydrží maximálně tři dny od přípravy. Pokud budete s jeho dojídáním otálet, koledujete si o zdravotní problémy. Výrazně déle vydrží jiné „vánoční zbytky“, jako je cukroví či vaječný likér. Co dělat, aby jídlo bylo poživatelné co nejdéle?

Rybí kosti v krku, žaludeční vředy i žlučníkové záchvaty. Jak se o Vánocích neodrovnat?

Všeho jen s mírou. Na zlaté pravidlo se často zapomíná a během vánočních svátků to v obležení cukroví a nedojedených bramborových salátů platí hned dvojnásob. Přejídání ovšem může vyústit v celou řadu nepříjemností a končit třeba žlučníkovým záchvatem nebo zánětem slinivky břišní. Lékaři proto varují, aby lidé dávali u svátečního stolu pozor a nepřejídali se. Rovněž doporučují jíst pomalu.

Vánoční cesta: Pardubicemi se line vůně vánočního cukroví i tradičního perníku

Obyvatelé Pardubic se stejně jako lidé z ostatních českých měst musí letos obejít bez tradičních vánočních trhů, které vláda Andreje Babiše (ANO) zrušila v důsledku nepříznivé epidemické situace. Přesto chce východočeské město místním umožnit co možná nejpříjemnější předvánoční chvíle. Mezi největší lákadla patří veřejné kluziště, pardubický perník či promítání studentských přání na místní univerzitě.