reklama

Další komedie ve Sněmovně. Volný opět bez roušky, musela zasahovat parlamentní stráž

Poslanci přerušili úterní jednání Sněmovny a všichni museli odejít do předsálí. Důvodem bylo chování poslance Lubomíra Volný a jeho kolegy Mariana Bojka, kteří si opět odmítli vzít roušky. Po několika minutách je musela odvést poslanecká stráž. Kolegové z jiných stran na ně křičeli „fuj“ a „hanba“. Po zhruba 15 minutách se poslanci vrátili zpět do sálu.

reklama

„Musím konstatovat, že zde opět dochází k nepřístojnému chování dvou poslanců. Vážení poslanci nasaďte si roušku, jinak vám udělím napomenutí,“ prohlásil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Poté, co to oba odmítli, rozhodl o jejich vyvedení ze sálu. „Tímto vykazuji poslance z dnešního jednání. Prosím opusťte sál. Dobrá neděje se tak, přerušuji tedy schůzi, prosím, abyste všichni opustili sál do té doby, než budou poslanci vyvedeni,“ dodal Vondráček.

Schillerová: Tohle je Balkán

„Tohle je Balkán, kam jsme se to dopracovali,“ okomentovala rozhořčeně situaci pro CNN Prima NEWS ministryně financí Alena Schillerová, která spolu s dalšími čekala na vyřešení situace.

Kromě Lubomíra Volného vykázali ze sálu i jeho kolegu Mariana Bojka a oba odvedla sněmovní stráž.

Na to, než oba vyvedou, se čekalo zhruba 15 minut. „V souladu s jednacím řádem jsme museli opustit sály. Je to jako návrat do první republiky nebo Rakouska-Uherska, kde takové scény probíhaly. Jako ministr s tím bohužel nic neudělám, poslanci mají imunitu. Takové jednání akorát dělá reklamu těm největším pitomcům,“ okomentoval incident ministr vnitra Jan Hamáček.

K incidentu se vyjádřil i šéf SPD Tomio Okamura. „Rád bych šel pracovat,“ řekl k aktuální situaci.

Oba poslanci považují nenošení roušek za princip svobody a při odchodu ze sálu uvedli, že se taková situace klidně může opakovat.

Stanjura: Vykažme novináře

Proti tomu vystoupil poslanec ODS Zbyněk Stanjura s tím, že jde oběma pouze o mediální prezentaci a do části Sněmovny by měl být zakázán vstup novinářům.

„Jde jim jen o to, aby dostali publicitu. Musíme přijmout taková opatření, aby možnost byla co nejnižší. Chci jim snížit publicitu. Například tím, že do foyer budou mít přístup pouze poslanci,“ řekl před poslanci předseda klubu Stanjura.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Maturanti mají letos mnohem víc úlev a času na přípravu na maturitní zkoušku než loni, uvedla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií ČR Renata Schejbalová. Zároveň upozornila, že premiér Andrej Babiš s možností úředních maturit přišel moc brzy a ani se neporadil s příslušným resortem. Se školní a poradenskou psycholožkou Ladislavou Trpákovou se zároveň shodly, že největší problém v současné době mají první ročníky.

Nejhůře jsou na tom prváci, nemají žádné sociální vazby, říká středoškolský učitel
Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička
Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
Další články
reklama
reklama