CNN Prima News delfíni

delfíni

Výpis příspěvků ke štítku „delfíni“

Divné chování delfínů u chorvatských břehů vzbuzuje obavy. Vědci vyslali důrazné varování

V posledních týdnech se v Kvarnerském zálivu poblíž chorvatské Rijeky objevují dva osamělí delfíni, kteří se chovají hodně neobvykle – žijí blízko pobřeží, nejsou plaší, a dokonce vyhledávají lidskou společnost a následují plavidla. Podle odborníků se jedná o takzvané samotáře. O jejich výskytu informoval Blue World Institute s varováním, že kontakt s divokými živočichy může mít fatální důsledky pro obě strany, a prosí proto veřejnost, aby se k nim nepřibližovala.

Vzácný moment: Delfíni plavali centrem Benátek. Zpátky jim pomohli záchranáři

Obyvatele italských Benátek měli v pondělí nevšední zážitek. Až na okraj Velkého kanálu, který je hlavní dopravní tepnou tohoto města na laguně, připlul párek delfínů. Informovala o tom agentura ANSA i další média. Podle nich sice delfíni v benátské laguně nejsou úplnou novinkou, dosud ale nebyli spatřeni tak blízko centra. Podle místních médií se párek delfínů v tomto romantickém městě objevil až u muzea Punta della Dogana. Zpátky na otevřené moře jim museli pomoci záchranáři.

Miami v obrazech: Pláže, streetart, Halloween i překvapivá fauna ve městě

Floridské Miami nabízí spoustu lákadel. Legendární pláže, zajímavé kousky streetartu nebo pestrobarevnou kubánskou čtvrť. V zátoce přístavu můžete pozorovat delfíny, jak skáčou nad hladinu oceánu, a když budete mít štěstí, zahlédnete ve městě někdy i aligátora. Město, kde je stále teplo, navíc pandemie zatím nezastavila a lidé tu žijí víceméně nezměněným tempem dál. Ostatně – podívejte se sami.